عینک آفتابی
یک متخصص چشم تاکید کرد: همه افراد از ساعت 10 صبح تا 16 بعدازظهر در صورت خروج از منزل حتما از عینک آفتابی استفاده کنند.

عینک آفتابی و ضرورت استفاده از آن در طول روز

فریبا شیخی شوشتری ، با اشاره به ضرورت استفاده از عینک آفتابی در تمام فصول و بویژه فصول گرم سال، گفت:آفتاب می تواند موجب ایجاد صدماتی در چشم شده و به سطح قرنیه و عدسی داخل چشم صدمه وارد کند.

 وی تصریح کرد:در همین راستا به محافظت از چشم با استفاده از عینک آفتابی تاکید شده و توصیه می شود افراد بویژه در ساعت اوج تابش نور خورشید یعنی از ساعت 10 صبح تا 16 بعدازظهر حتما از عینک آفتابی استفاده کنند.

عینک آفتابی

 

 شیخی شوشتری اظهار کرد:عینک آفتابی ابتدا باید به لحاظ توانایی مقابله با اشعه UV استاندارد باشد و به طور معمول عینک های آفتابی UV400 مناسب هستند.

 این متخصص چشم تصریح کرد:از طرفی عینک آفتابی باید بتواند کره چشم را به خوبی بپوشاند و توصیه می شود افراد از عینک های آفتابی با قاب بزرگ استفاده کنند و از استفاده از عینک های خطی و باریک یا عینک های با قاب گرد کوچک خودداری شود.

 شیخی شوشتری در خصوص رنگ عینک آفتابی نیز گفت:به طور معمول رنگ های دودی، قهوه ای و خاکستری برای عینک آفتابی استفاده می شود، اما رنگ های دیگر عینک آفتابی مانند زرد و قرمز هم برای زیبایی وجود دارد که در این میان هر عینک آفتابی که UV400 باشد، رنگ آن چندان اهمیتی ندارد.

عینک آفتابی و ضرورت استفاده از آن در طول روز

55
این مطلب مفید بود ؟50
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از ایسنا/م.ن
برچسب : عینک آفتابی
وبگردی