مدل شکم در جنسیت جنین
طبق تجربیات مدل شکم در بارداری می تواند نشانه ای از جنسیت جنین باشد اما گاه چگونگی فرم شکم دلایل دیگری دارد که باید آن ها را دانست.

ارتباط فرم و مدل شکم زن حامله در بارداری و جنسیت جنین

یکی از روش های جالب و سنتی برای تشخیص جنسیت جنین حالت شکم مادر باردار است. بسیاری از مادران باردار اندازه و فرم شکم خود را با دیگر زنان باردار مقایسه می کنند و اغلب حدس هایی برای تشخیص جنسیت جنین خود از روی فرم شکمشان قبل از رفتن به سونوگرافی می زنند زیرا به عقیده آنان مدل و فرم شکم در بارداری و جنسیت جنین با هم ارتباط دارند.

در بسیاری از موارد نیز خانم های پیرامون ممکن است با خیره شدن به شکم مادر باردار به او بگویند که نوزاد درون شکم او دختر است یا پسر اما واقعیت به این آسانی نیست و قضاوت درباره جنسیت نوزاد با نگاه کردن به فرم شکم یکی از رایج ترین باورهای خرافی در بین خانم هاست زیرا فرم شکم ممکن است با تغییر موقعیت جنین در بارداری در هفته های مختلف تغییر کند.

به هر حال تشخیص جنسیت جنین با این روش صد در صد نیست و گاهی اصلاً اساس علمی ندارد؛ اما از آنجایی که روشی بی ضرر و بدون هزینه است مورد استفاده قرار می گیرد و می تواند در جهت ارضای حس کنجکاوی خانم های باردار مؤثر باشد. در این مطلب از نمناک به بررسی این موضوع می پردازیم، تا بتوانیم از روی شکل شکم مادر به جنسیت جنین پی ببریم.

شکم زن باردار

مدل شکم در جنسیت جنین چه تاثیری دارد؟

عوامل موثر بر اندازه شکم در دوران بارداری

حاملگی چند قلو :

در بارداری های چندقلویی اندازه شکم بزرگ تر از بارداری یک قلویی است .

جهت خوابیدن جنین در شکم:

اگر فرزندتان در عرض شکم دراز کشیده است، پهلوی شکمتان پهن تر خواهد بود. اگر فرزندتان سر به بالاست، بالای شکمتان بزرگ می شود یا اگر بچه سر به پایین است، شاید شکم پایین تر باشد.

اندازه جفت:

اندازه جفت می تواند در اندازه شکم تاثیر گذار باشد.

جفت بزرگ

آیا مدل شکم در بارداری نشانه ای از جنسیت جنین است؟

میزان مایع آمنیوتیک :

بر اساس وضعیت بارداریتان، اگر شما و فرزندتان مایع بیشتری تولید کنید، اندازه و شکل شکم تان نیز متغیر خواهد بود.

توازن ماهیچه ای و داشتن ماهیچه های محکم تر شکم و رحم :

بانوان مسن تر با توازن ماهیچه ای نسبتاً ضعیف تر بچه را در قسمت پایین شکم حمل می کنند.

قد بلندی و ساختار استخوانی دراز تر :

زنان قد بلند اغلب دارای عضلات قوی هستند و جنین شان در موقعیت بالاتری قرار می گیرد و شکم شان هم زیاد بزرگ به نظر نمی رسد زیرا شکم آنها بالا می ایستد در حالی که بانوانی با ساختار استخوانی کوتاه تر شکم برجسته تری دارند ، زیرا فضای زیادی برای گسترش رحم وجود ندارد.

اولین یا دومین بارداری :

معمولاً نسبت به اولین حاملگی در بارداری های بعدی شکم زودتر نمایان می شود، زیرا ماهیچه ها آرام ترند.

وضعیت بدن، ژنتیک و اندازه کودک:

 تاثیر اعضای داخلی شکم بر شکل و اندازه شکم در دوران بارداری:هنگامی که در بارداری رحم بزرگ می شود، روده به سمت عقب فشرده می شود و باعث گردی شکم خواهد شد و یا روده به پهلوی رحم می رود و باعث بزرگی و پهنی شکم می شود.

مدل شکم در بارداری

انواع مدل شکم در بارداری و تشخیص جنسیت جنین 

علت کوچک بودن شکم در بارداری

 • عدم دریافت کافی غذا
 • انجام ورزش
 • عضلات شکم خیلی قوی و سفت
 • قد بلند بودن
 • مایع آمنیوتیک بسیار کم یا عارضه ای به نام الیگوهیدرآمنیوس

اگر شکمتان در بارداری کوچک است به پزشک یا ماما مراجعه کنید تا اندازه شکم شما را نسبت به ماه بارداریتان بررسی کند . باید بدانید نرخ طبیعی رشد رحم مادر باردار حدود یک سانتیمتر در هفته است.کوچک شدن ناگهانی شکم در بارداری از مواردی است که نیاز به اقدامات سریع دارد که گاهی به علت پارگی کیسه آب اتفاق می افتد.

مدل شکم زن باردار

جنسیت جنین را از مدل شکم بفهمید

علت بزرگ بودن شکم در بارداری

 • چند قلویی
 • وضعیت جنین در رحم
 • فرم بدن
 • بارداری های چندم
 • عضلات ضعیف شکم
 • زیاد بودن مایع آمنیوتیک یا پلی هیدرآمنیوس

تعین جنسیت جنین

مدل شکم در بارداری و ارتباط آن با جنسیت جنین 

علت پهن بودن شکم در بارداری

 • دراز کشیدن جنین به صورت عرضی
 • اضافه وزن

خانم های دارای شکم به شکل هندوانه و فرزند ...؟

برخی از زنان اعتقاد دارند اگر شکم زن باردار بزرگ و جلوآمده به شکل هندوانه باشد ، فرزند آنها پسر است. شکم های هندوانه ای نشان دهنده قرار گرفتن جنین در وضعیت قدامی هستند. پشت سر جنین در این حالت به سمت جلوی شکم مادراست و چشم های او به سمت کمر مادر است. این مادران باردار به علت انحنایی که کمر جنین ایجاد می کند، شکمی بزرگ و گرد دارند.

علت شکم بزرگ در بارداری

جنسیت جنین از روی مدل شکم در بارداری

خانم های دارای شکم به شکل آلبالو و فرزند ...؟

برخی از افراد این باورنادرست را دارند که شکم بزرگ نشانه وجود فرزندی قوی و سنگین وزن است و مادرانی دارای شکم کوچک فرزندی ضعیف و لاغر به دنیا می آورند. اگر قد بلندید و عضلات قوی دارید، احتمال اینکه شکم شما زیاد بزرگ به نظر نرسد وجود دارد چون جنین تان در موقعیت بالاتری قرار می گیرد و شکم تان بالا می ایستد اما اگر ریزه هستید و فرزند درشتی در شکم دارید شکمتان بزرگ تر است . اصلی ترین دلیل برجستگی زودرس شکم نفخ مادران باردار است.

خانم های دارای شکم به شکل خربزه و فرزند ...؟

اگر چشم های جنین به سمت شکم و کمر جنین به سمت کمر مادرباردار باشد شکم کوچک تر به نظر می رسد . این مادران شکم پهنی دارند البته این مادرها هم گاهی شکمی هندوانه ای پیدا می کنند چراکه شکل شکم ممکن است با چرخش های جنین یا نفخ مادر حتی در طول یک روز هم چندین بار دستخوش تغییر شود.

شکم پهن در بارداری

روش تعیین جنسیت جنین از مدل شکم در بارداری

خانم های دارای شکم به شکل گلابی و فرزند ...؟

بالا یا پایین بودن شکم ربطی به جنسیت جنین ندارد و بالا بودن شکم مادر به معنای قوی بودن عضلات شکم او می باشد . سن بارداری، تجربیات بارداری قبلی یا متناسب نبودن وضعیف اندام مادر قبل از بارداری می تواند سبب پایین افتادن شکم او شود . یک شکم بزرگ با عضلات ضعیف می تواند گلابی شکل به پایین بیفتد.

فرم شکم مادران باردار دارای فرزند پسر

اگر حالت شکم به شکل یک توپ گرد باشد و از کناره ها کمی فاصله بگیرد و در قسمت وسط شکم مادر بیشتر قوس داشته باشد ، کناره های بدن مادر کمی به طرف شکم کشیده می شود و احتمال دارد جنین پسر باشد. اگر شکم مادر از قسمت پایین برآمده باشد یعنی جنین در قسمت پایین شکم قرار داشته باشد نشانه پسر بودن جنین است.

جنسیت از روی شکم

فرم و مدل شکم در بارداری و تعیین جنسیت جنین 

فرم شکم زنان باردار دارای فرزند دختر

مادر باردار دارای جنین دختر ، شکم حالت بیضی دارد که این بیضی به کناره های شکم کشیده شده است. برآمدگی وسط شکم در این مادران زیاد نیست و فرورفتگی های اطراف شکم به داخل بدن کم است ، اگر قسمت بالای شکم برآمده باشد نشانه دختر بودن جنین است. 

 

رابطه مدل و فرم شکم زن حامله در بارداری و تعیین جنسیت جنین

3.4304
این مطلب مفید بود ؟20995
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن /آ
وبگردی