کودک

تشویق به درس خواندن

بهترین راه تشویق کودک به درس خواندن

تاریخ انتشار : 28 دی 1399زمان مطالعه : 8 دقیقه
والدین همیشه به دنبال راه حلی هستند که چگونه کودک خود را به درس خواندن ترغیب و تشویق کنند؟ برخی راهکارها برای تشویق کودک به درس خواندن بسیار کاربردی هستند.
نبایدهای والدین

کاری که والدین خوب انجام نمی دهند

تاریخ انتشار : 28 دی 1399زمان مطالعه : 8 دقیقه
والدین باید بدانند تربیت صحیح فرزندان در زندگی آینده آن ها بسیار تاثیرگذار خواهد بود بنابراین باید از انجام برخی کارها و رفتار ها با کودکان پرهیز کنند.
یوگا کودکان

چند حرکت ساده یوگا مناسب کودکان و نوجوانان

زمان مطالعه : 7 دقیقه
قبل از پرداختن به فواید ورزش یوگا در کودکان بهتر است والدین بدانند که فرزند آنها از چه سنی و در چه شرایطی آمادگی انجام این حرکات تمرکزی را دارد.
سلامت روان کودک

علامت بودن یا نبودن سلامت روان در کودک شما

زمان مطالعه : 4 دقیقه
خشونت و بدرفتاری های والدین با کودکان بر روی سلامت روان کودک تاثیر گذار است و تاثیرات بسیار بد و مخربی را به همراه دارد، اما روش هایی برای افزایش و تقویت سلامت روان کودک وجود دارد.
رفتار غلط والدین

رفتارهای غلط و مخرب والدین با کودکان

زمان مطالعه : 4 دقیقه
برخی از والدین با داشتن تجربه های بالا در تربیت کودکان باز هم رفتارهای غلط و مخربی انجام می دهند که موجب ایجاد مشکلات و آسیب هایی در زندگی فرزندان می شوند.
اختلاف سنی والدین با فرزندان

اختلاف سنی مناسب والدین با فرزندان

زمان مطالعه : 7 دقیقه
اختلاف سنی والدین با فرزندان اهمیت زیادی در نحوه تربیت و شخصیت فرزندان در آینده دارد.تفاوت سنی کم یا زیاد والدین با فرزندان هر کدام مزایا و معایبی دارند که باید بدانید.
مدیریت پول در کودکان

آموزش مدیریت پول به کودکان از زبان کارشناس تربیتی

زمان مطالعه : 4 دقیقه
در ادامه به راهکارهایی موثر و کاربردی برای آموزش مدیریت پول در کودکان جهت فرهنگسازی پس انداز و مدیریت اقتصادی در آنها می پردازیم.
گاز گرفتن کودک

گاز گرفتن کودک در هر سنی نشانه ی چیست؟

زمان مطالعه : 7 دقیقه
باید دید کودک در چه شرایطی شروع به گاز گرفتن می کند به فرزند خود کمک کنید تا از راه های دیگری برای بیان احساسات یا خواسته خود استفاده کند.
زوری غذا خوردن کودک

خطرات جدی زوری غذا دادن به کودک

زمان مطالعه : 6 دقیقه
برخی از والدین بنا به دلایلی اقدام به زوری غذا دادن به کودکان می کنند، در حالی که زوری غذا خوردن کودک می تواند عوارض و خطرات جدی را به همراه داشته باشد.
نه گفتن به کودک

جایی که حتما و باید به کودکان نه بگوییم

زمان مطالعه : 5 دقیقه
نه گفتن به کودک در برخی از مواقع بسیار الزامی است اما باید حتما در زمان مناسب اقدام به این کار کرد، بنابراین بهتر است والدین از روش و زمان " نه گفتن به کودک " مطلع باشند.
تاخیر رشد کودک

این نشانه ها یعنی رشد فرزندتان خوب نیست

زمان مطالعه : 9 دقیقه
تاخیر رشد کودک یکی از نگرانی های والدین می باشد و آنها با شناخت علائم تاخیر در رشد کودکان می توانند از رشد متناسب کودک خود مطمئن شوند.
نقاشی کودک

معنی نقاشی کودکان ، فرزند شما کجای کاغذ طرح میکشد؟

زمان مطالعه : 3 دقیقه
فرزند شما در هر سنی با کشیدن نقاشی چه رازهای درونی خود را فاش می کند ؟ آیا تا به حال به این مسئله توجه کرده اید ؟ معنی نقاشی کودکان را بدانید و بیشتر به آنها نزدیک شوید.
راه تنبیه کودک

چطور بدون تخریب اعتماد به نفس کودک او را تنبیه کنیم؟

زمان مطالعه : 6 دقیقه
اغلب والدین بر این باورند که شیوه تنبیه کردن کودکشان مناسب و صحیح است، اما هرگز اینگونه نیست و باید در صورت اجبار تنبیه کردن کودک بدون تخریب اعتماد به نفس او انجام شود.
کمک اولیه کودکان

کمک های اولیه ای که والدین باید بدانند

زمان مطالعه : 4 دقیقه
مهم ترین چیزی که والدین باید بدانند کمک های اولیه کودکان می باشد. با دانستن این کمک های اولیه می توانید از خطراتی که برای فرزندتان به وجود می آید جلوگیری کنید.
کودک

کودک 2 ساله من چرا این همه بهانه گیری می کند؟

زمان مطالعه : 8 دقیقه
کودک دوساله در این سن خواسته ها و بهانه های زیادی دارد این بهانه ها دلایلی دارد که والدین باید بدانند و با رفتار صحیح کودک خود را آرام کنند.
صفحه 1 از 75