کودک

اهمیت دندان شیری
اغلب والدین به علت دائمی نبودن دندان های شیری کودک اهمیت زیادی به بهداشت آن ها نمی دهند، در حالی که دندان های شیری روی دندان های دائمی تاثیر گذار هستند.
ترس از کوتاهی مو

راه حل شمایی که کودکتان از آرایشگاه میترسد

زمان مطالعه : 6 دقیقه
کودکان به دلایل مختلفی از کوتاه کردن موهایشان ترس بسیاری دارند و آشنایی با علل این ترس و روش های از بین بردن این دغدغه برای والدین عزیز می تواند مفید باشد.
بدترین تنبیه کودک

بدترین تنبیه برای یک کودک که هرگز نباید انجام شوند

زمان مطالعه : 4 دقیقه
بسیاری از والدین برای تغییر رفتارها و تربیت کودک خود از بدترین تنبیه ها استفاده می کنند اما هیچ اطلاعاتی از عواقب این تنبیهات و تاثیرات منفی که بر روحیات کودکان می گذارد ندارند.
دوچرخه کودکان

دوچرخه مناسب برای کودک 8 ساله

زمان مطالعه : 4 دقیقه
قبل از خرید دوچرخه برای کودک وقت بگذارید و ‌تحقیق کنید، خصوصا اگر 8 سال سن دارد. این سنی است که کودک خیلی سریع رشد می‌کند و والدین از خرید دوچرخه نامناسب برای فرزندشان وحشت دارند. در این مقاله نکات خرید دوچرخه را بررسی میکنیم
اعتماد بنفس کودکان

راز والدینی که بچه هاشون با اعتماد بنفس ترن

تاریخ انتشار : 6 آذر 1401زمان مطالعه : 2 دقیقه
کودکان از زمان متولد شدن شروع به یادگیری می کنند، اگر می خواهید فرزند با اعتماد به نفسی داشته باشید باید از بدو تولد آموزش را شروع کنید.
زود خوابیدن کودک

میخوای بدونی بچه چطور زود خوابش میبره؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
خواب کودک یکی از نگرانی های والدین است، زیرا تاثیر زیادی برسلامت جسم و روح کودک دارد. آشنا شدن با روش های زود خوابیدن کودک به والدین کمک بسزایی میکند.
تفاوت مادران

فرق مامان عاقل با مامان معمولی

زمان مطالعه : 4 دقیقه
مادر عاقل رفتاری با فرزندش دارد که می تواند فرزندی بالغ، خلاق و مسئولیت پذیر پرورش دهد. مادران برای تربیت فرزند خوب باید رفتاری مثل مادران عاقل داشته باشند.
همکاری کودکان در خانه

بچه ها باید تو کارهای خونه کمک کنن یا نه؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
برخی از والدین با به کار گرفتن کودک در کارهای خانه مخالف هستند اما برخی هم از فرزندشان کمک می گیرند آیا می دانید کار کدام والدین برای تربیت کودک مناسب است؟
صحنه های نامناسب

اجازه ندید بچه هاتون این صحنه هارو ببینن

زمان مطالعه : 5 دقیقه
مشاهده کردن برخی مسائل توسط کودک، می تواند تاثیر منفی بر روی دیدگاه او بگذارد. از این رو برخی از صحنه ها را کودکان تا رسیدن به سن معین نباید مشاهده کنند.
محبت اشتباه والدین

آقا، خانم! این محبت ها رو به بچه ات نکن لطفا

زمان مطالعه : 3 دقیقه
والدین کارها و رفتارهایی را به حساب مهر و محبت برای فرزندشان انجام می دهند اما نمی دانند که آن ها محبت به کودک نیست بلکه ظلم به کودک است.
تربیت کودک مثبت اندیش

راز تربیت کودک خوش بین و مثبت اندیش

زمان مطالعه : 2 دقیقه
باید از دوران کودکی روی خوش بین شدن کودکان کار کنیم زیرا نوع نگرش مثبت به فرد انرژی می دهد و استعدادهای پنهان را فرا می خواند.
رفتار با کودک زورگو

بهترین رفتار با کودک زورگو از دید روانشناسان

زمان مطالعه : 7 دقیقه
پرخاشگری و زورگویی کودکان جزء مشکلات بزرگ والدین است و آن ها را آزار می دهد، نحوه رفتار با کودک زورگو بسیار مهم است و می تواند از بروز رفتارهای پرخاشگرانه در آینده جلوگیری کند.
رفتار غلط والدین

رفتارهای غلط و مخرب والدین با کودکان

زمان مطالعه : 4 دقیقه
برخی از والدین با داشتن تجربه های بالا در تربیت کودکان باز هم رفتارهای غلط و مخربی انجام می دهند که موجب ایجاد مشکلات و آسیب هایی در زندگی فرزندان می شوند.
آموزش معذرت خواهی به کودک

آموزش عذرخواهی به کودکان با شیوه صحیح

زمان مطالعه : 5 دقیقه
برای کودکان معذرت خواهی کردن می تواند واژه و مفهوم پیچیده ای باشد اما از سنین خیلی پایین قادر به یادگیری احساس تاسف و عذرخواهی هستند.
بازی والدین با کودکان

فوایدی پنهان در بازی والدین با کودک

زمان مطالعه : 6 دقیقه
کودکان علاقه بسیاری برای بازی با والدین دارند اما برخی والدین تمایلی به این کار ندارند، در حالی که بازی والدین با کودک اهمیت بسیاری دارد.
صفحه 1 از 86