کودک

اهمیت دندان شیری
اغلب والدین به علت دائمی نبودن دندان های شیری کودک اهمیت زیادی به بهداشت آن ها نمی دهند، در حالی که دندان های شیری روی دندان های دائمی تاثیر گذار هستند.
بالا آوردن شیر نوزاد

چه زمانی بالا آوردن شیر نوزاد باید ما را نگران کند؟

زمان مطالعه : 6 دقیقه
بالا آوردن شیر توسط نوزادان می تواند خبر از آن دهد که نوزاد شما دچار مشکلی جدیست که تا دیر نشده باید به آن رسیدگی کنید.
جویدن لباس توسط کودک

چرا بچه ام لباسشو میخوره؟

زمان مطالعه : 2 دقیقه
عادت لباس خوردن در برخی از کودکان باعث نگرانی در والدین میشود. آگاهی از دلایل جویدن لباس توسط کودک به والدین برای رفع این عادت کمک بسزایی میکند.
ابراز علاقه به کودک

بهترین راه ابراز علاقه و محبت به کودک

زمان مطالعه : 5 دقیقه
نشان دادن علاقه و محبت به کودکان در زندگی و شخصیت آینده آن ها بسیار موثر خواهد بود. بنابراین با راهکارهای مناسب به فرزندتان ابراز علاقه کنید.
تربیت کودکان ژاپنی

راز ژاپنی ها برای تریبت بچه های مطیع و موفق

زمان مطالعه : 7 دقیقه
برای تربیت کودکان ژاپنی مادران آنها از روش های ساده و کاربردی برای تربیت فرزند استفاده می کنند و به همین خاطر کودکان ژاپنی به حرف گوش کن بودن مشهور هستند.
عادات غذایی کودکان

اینطوری عادت غذایی کودکت رو خوب کن

زمان مطالعه : 4 دقیقه
والدین باید در سنین 2 تا 6 سال در کودکان عادات غذایی صحیح و سالم را ایجاد کنند تا فرزندشان از کودکی تا بزرگسالی تغذیه مناسبی داشته و سلامت باشد.
کمک اولیه کودکان

کمک های اولیه ای که والدین باید بدانند

زمان مطالعه : 4 دقیقه
مهم ترین چیزی که والدین باید بدانند کمک های اولیه کودکان می باشد. با دانستن این کمک های اولیه می توانید از خطراتی که برای فرزندتان به وجود می آید جلوگیری کنید.
عیدی دادن

امسال به بچه ها، عیدی چی بدیم؟

زمان مطالعه : 6 دقیقه
عیدی دادن تاثیر بسزایی در روحیه کودکان خواهد داشت. برای تهیه عیدی می توانید با صرف کمی وقت و سلیقه، هدیه ای مناسب با سن و جنسیت کودکان آماده و این خاطره خوب را در ذهن آنها ماندگار کنید.
جدا کردن اتاق کودک

کی و چگونه اتاق کودکم را جدا کنم؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
جدا کردن اتاق خواب و مستقل خوابیدن کودک به تقویت اعتماد به نفس او کمک می کند اما برای جلو گیری از برخی مشکلات این کار باید در زمان و سن مناسب انجام شود.
مادر خوب

بچه ات آرزوشه چنین مادری باشی

زمان مطالعه : 2 دقیقه
برای اینکه مادر خوبی باشیم لازم نیست همه چیز تمام باشیم فقط باید مادری باشیم که فرزندمان به دنبالش است و آرزوی داشتنش را دارد.
خرید حیوان خانگی

چرا والدین هوشیار واسه بچه شون حیوون خونگی نمیخرن؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
خیلی از کودکان فکر میکنند خرید حیوان خانگی کلاس دارد و نگهداری از حیوانات بسیار راحت است اما اینگونه نیست، نگهداری از حیوان خانگی نیازمند داشتن شرایط خاص است.
دروغ والدین

دروغی که همه والدین به بچه هاشون میگن

زمان مطالعه : 7 دقیقه
گاهی اوقات والدین ناچار به گفتن دروغ به کودکان خود هستند تا از آنها مراقبت به عمل آورند. اما اکنون بعد از گذشت چند سال به این دروغ ها هنوز هم اعتقاد دارید؟
دست در بینی کودکان

اجازه بدید کودک دماغش را بخورد !!

زمان مطالعه : 4 دقیقه
دست کردن در بینی یکی از عادات بد کودکان است اما طبق مطالعات انجام شده این عادت کودکان فایده ای دارد که والدین باید بدانند.
افکار ترسناک

راه حل افکار ترسناک و نگران کننده ی کودکان

زمان مطالعه : 6 دقیقه
بسیاری از کودکان در مواجهه با فشارهای روانی دچار استرس و افکار ترسناک می شوند. یکی از وظایف مهم والدین شناسایی افکار نگران کننده و تقویت افکار مثبت در کودکان است.
کودک تنبل

6 استراتژی ساده برای تبدیل کودک تنبل به بچه زرنگ

زمان مطالعه : 6 دقیقه
هیچ پدر و مادری از داشتن کودک تنبل و بی حال شادمان نمی شود ، تحرک و فعالیت سالم بخش مهمی از تربیت فرزند است پس با راه و روش تاثیر گذار و صحیح کودک را از تنبلی به تحرک هدایت کنید.
صفحه 1 از 87