کودک

سوال سخت کودکانه
گاهی کودکان سوالاتی می پرسند که والدین در جواب دادن به آنها عاجز هستند و برای پاسخ به سوال سخت کودکانه باید روش پاسخ به آنها و دانش لازم را کسب کنید.
نصیحت والدین

5 جمله کاملا غلط والدین در نصیحت فرزندشان

زمان مطالعه : 4 دقیقه
والدین دوست دارند کودکشان موفق ترین و شاد ترین انسان باشد و به همین علت در مواقع اشتباه کودک با او شروع به صحبت و نصیحت می کنند، البته برخی نصیحت های والدین هم غلط است.
کودک

مهم ترین مسئله در مورد فقر آهن کودکان

زمان مطالعه : 12 دقیقه
کمبود آهن یک نوع از کم خونی در بین کودکان است و کمبود آن همچنین می تواند در رشد و سلامت آنان نیز تاثیرگزار باشد و باعث ضعف بدنی در آن ها شود.
داد زدن کودک

علت داد زدن های همیشگی کودک شما چیست؟

زمان مطالعه : 6 دقیقه
گاهی اوقات ممکن است کودک ما به دلایل مختلفی شروع به گریه و دادن زدن کند که قطعا تحمل آن کار ساده ای نیست. اما دلیل داد زدن های همیشگی آنها چیست؟
دخالت مادرشوهر

نحوه برخورد با دخالت مادرشوهر در تربیت فرزند

زمان مطالعه : 4 دقیقه
دخالت مادرشوهر در تربیت فرزندان شما را آزرده خاطر کرده؟ در این مواقع آرامش خود را حفظ کرده و درباره مشکل با او صحبت کنید و یا اینکه همراه او نزد متخصص اطفال بروید.
اسباب بازی لگو

معرفی برخی اسباب بازی های محبوب

زمان مطالعه : 3 دقیقه
بازی کردن یک فعالیت حیاتی برای رشد کودک می باشد. در این مقاله با ما همراه باشید تا شما را با چهار نوع محبوب اسباب بازی یعنی لگو، عروسک سوپرایزی، دایناسور و ماشین بازی آشنا کنیم.
نوزاد

علت بی خوابی نوزادان چیست؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
نوزاد معمولا بین 8 تا 20 ساعت در روز می خوابد اما بنا بر دلایلی، دچار کم خوابی نیز می شود؛ جای نامناسب، گرسنگی، بیماری، ترس از جدایی و هیجان و... از جمله مهم ترین علل بی خوابی نوزاد هستند.
افکار ترسناک

راه حل افکار ترسناک و نگران کننده ی کودکان

زمان مطالعه : 6 دقیقه
بسیاری از کودکان در مواجهه با فشارهای روانی دچار استرس و افکار ترسناک می شوند. یکی از وظایف مهم والدین شناسایی افکار نگران کننده و تقویت افکار مثبت در کودکان است.
آموزش نظم به کودکان

آموزش نظم به کودکان در خانه از چه سنی؟

زمان مطالعه : 8 دقیقه
کودکان از ریخت و پاش لذت می برند و به سختی تن به نظم و انظباط می دهند اما آموزش از راه صحیح به سرعت نتیجه می دهد حتی در مورد سرسخت ترین کودکان.
خوشحالی کودکان

10 شماره برای خوشحالی و تقویت خودباوری کودکان

زمان مطالعه : 3 دقیقه
از آنجایی که آرزوی تمام پدر و مادرها داشتن فرزندی شاد و با اعتماد به نفس بالاست پس دانستن رفتارهای مناسب در این زمینه با کودک اهمیت ویژه ای خواهد داشت.
لباس بچه گانه

8+1 نکته انتخاب لباس برای بچه ها در روزهای سرد از سال

زمان مطالعه : 4 دقیقه
همه پدر و مادرها می دانند که انتخاب لباس برای بچه ها سخت است و این انتخاب زمانی که برای روزهای سرد از سال باشد هم سخت تر می شود...
کودک بهانه گیر

بهانه گیری کودکتان دلیلی دارد و راه حلی

زمان مطالعه : 6 دقیقه
آیا می دانید بهانه گیری کودکان چه دلایلی دارد؟ در ادامه با تمام دلایل بهانه گیری کودکانو راه حل های مناسب آن آشنا خواهید شد.
مهارت اجتماعی کودکان

چگونه کودکم را اجتماعی تربیت کنم؟

زمان مطالعه : 4 دقیقه
کودکان هر مهارتی که در سنین کمتر می آموزند و هر تجربه ای به دست می آورند در ساخت آینده آنها، تصمیماتی که میگرند و البته مهارت های ارتباطی آنها تاثیر دارد.
تک فرزندی

تک فرزندی و همه مزایا و معایب آن

زمان مطالعه : 4 دقیقه
امروزه به علت مشکلات فراوان جامعه، اکثر خانواده ها تک فرزندی را ترجیح داده اند که این شرایط علیرغم داشتن مزیت های مختلف، معایب بیشتری را به همراه دارد.
عکس گرفتن از نوزاد

آموزش عکاسی حرفه ای از نوزاد در خانه

زمان مطالعه : 3 دقیقه
گرفتن عکس از نوزاد کار آسانی نیست زیرا آنها لبخند نمی زنند و نمی توانند ژست بگیرند اما روش هایی وجود دارد که می توانید عکس های زیبایی از فرزندتان ثبت کنید.
صفحه 1 از 82