نشانه آلزایمر
بسیاری از افراد از ابتلا به آلزایمر در سنین بالا می ترسند. اگر میخواهید ابتلا به بیماری آلزایمر را کاهش دهید باید نکاتی را در زندگی روزمره رعایت کنید.

نشانه آلزایمر در تغییر عادت دستشویی رفتن

خیلی از افراد از ابتلا به آلزایمر و اختلالات ذهنی با بالا رفتن سن می‌ ترسند. تقریبا 5 میلیون فرد سال خورده در سن 65 سال یا بالاتر به این بیماری دچار هستند که احتمالاً در سال 2060 این تعداد به 14 میلیون نفر برسد. در واقع اگر فرد در همان اوایل کمی افت ذهنی داشته باشد، احتمال این که در سن بالاتر، این وضعیتش بدتر شود، بیشتر خواهد بود.

به خاطر همین باید تغییرات ذهنی یا عادت ارتباطی را مدنظر قرار دهیم و هر گونه علامت را سریعاً شناسایی کنیم. طبق مطالعات جدید، یک عادت در دستشویی رفتن هست که می‌ تواند علامت آلزایمر باشد که در این قسمت از نمناک در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

آلزایمر

ارتباط عجیب یبوست و آلزایمر

مطالعات جدید اظهار داشته که یبوست می تواند یکی از علائم اولیه آلزایمر باشد. مطالعه ای در تاریخ 1 مارس در ژورنال پزشکی لانست به ثبت رسید و در آن اعلام کردند که یکی از اولین علائم هشدار دهنده بیماری آلزایمر می تواند ابتلا به یبوست باشد. این اطلاعات روی 39 هزار نفر در بریتانیا تجزیه تحلیل شد و متوجه شدند کسانی که آلزایمر دارند، بیشتر به یبوست دچار می شوند.

تقریباً نیمی از افراد 65 سال به بالا به یبوست دچار هستند. بیماری های دیگر هم می تواند عاملی برای ابتلا به یبوست باشد اما مطالعات نشان می‌ دهد که بین آلزایمر و یبوست ارتباط مستقیمی وجود دارد.

اطلاعاتِ این ارتباط را بررسی کرده‌ اند و فهمیدند که نیمی از افراد 65 سال به بالا یبوست دارند و این نشان می دهد که خطر ابتلا به آلزایمر روز به روز در حال افزایش است. متخصصان هشدار داده اند که اگر این علائم را در سنین بالا داشتید، باید به پزشک مراجعه کنید.

البته آلزایمر علائم دیگر هم دارد

این مطالعه نشان می‌ دهد در کنار یبوست‌علائم دیگری هم وجود دارد. افسردگی، اضطراب، کاهش وزن غیرطبیعی، واکنش به استرس های شدید، اختلالات خواب، مشکلات شنوایی و آرتروز می تواند عاملی برای ابتلا به آلزایمر باشد.

همچنین مطالعات نشان داده است که مشکلات شنوایی، افسردگی و دیگر علائم اولیه نشان می‌ دهند که فرد در معرض خطر به آلزایمر است و باید بیشتر از خودش مراقبت کند.

افسردگی

کاهش خطر آلزایمر با تغییر سبک زندگی

تغییراتی در سبک زندگی می تواند خطر ابتلا به آلزایمر را کاهش دهد. متخصصان به این نتیجه رسیده اند که شما می توانید خطر ابتلا به آلزایمر را با تغییرات در سبک زندگی کم کنید؛ به طور مثال بهبود وضعیت فشار خون، کنترل کلسترول و ترک سیگار می تواند عاملی برای کاهش خطر ابتلا به آلزایمر باشد.

در کنارِ آن؛ ورزش منظم، رژیم غذایی مناسب و سالم، ارتباطات اجتماعیِ سالم، کاهش خطر ابتلا به بیماری‌ های مزمن و خطر ابتلا به این وضعیت را کم می کند.

نشانه آلزایمر در توالت رفتنمان!!

53
این مطلب مفید بود ؟30
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : bestlifeonline / بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن/ن.ح
وبگردی