کرونا دلتا کودکان
این روزها کرونا دلتا کودکان زیادی را درگیر کرده است و این مسئله والدین را نگران می کند. بسیاری از آنها می خواهند بدانند کدام کودکان بیشتر در معرض خطر هستند.

همه چیز درباره کرونای دلتا در کودکان

از زمان شیوع ویروس کرونا تا کنون کودکان زیادی به این بیماری مبتلا شده اند اما خوشبختانه بیماریشان به ندرت وخیم می شود. یکی از سوال های مهم والدین در این روزها که سویه دلتا تمام کشور را فرا گرفته این است که آیا علائم دلتا در کودکان شدیدتر است؟

کدام کودکان بیشتر در معرض کرونای دلتا هستند؟ در این بخش از بهداشت و سلامت نمناک به این سوالات پاسخ خواهیم داد تا کمی از نگرانی های والدین بکاهیم.

کرونا دلتا کودکان

کدام کودکان بیشتر در معرض کرونای دلتا هستند؟

نوع دلتا بیماری کووید 19 به دلیل مسری بودن می تواند کودکان زیادی را مبتلا نماید اما اغلب کودکان علائم کمی داشته و ناقلین خوبی هستند. برخی کودکان نسبت به سایرین بیشتر در معرض ابتلای شدیدتر دلتا هستند، این کودکان عبارتند از:

  • کودکان دارای سیستم ایمنی ضعیف
  • کودکان زیر یک سال
  • کودکان مبتلا به بیماری های زمینه ای مثل دیابت و ...
  • کودکان مبتلا به آسم
  • کودکان مبتلا به بیماری های قلبی یا مادرزاد، بیماری های ژنتیکی و انواع بیماری های مزمن پزشکی

کودکان مبتلا به آسم

علائم دلتا در کودکان چیست؟

با نزدیک شدن پاییز و بازگشت کودکان به مدرسه، والدین به دنبال دانستن علائم قطعی کووید هستند. ممکن است کمی تشخیص این علائم پیچیده باشد زیرا کودکان مانند بزرگسالان بیماری شان دارای علائم نیست . تخمین زده شده است که 47 درصد از کودکان به کووید بدون هیچ علامتی مبتلا شده اند و این در حالی است که کودکان تنها یک سوم افراد مبتلا را شامل می شوند.

کودکان معمولا علائم تنفسی شدیدی که بزرگسالان دارند را ندارند ، بلکه باید مراقب علائم زیر در آن ها باشیم:

اما گاهی اوقات ممکن است که آن ها علائمی مشابه بزرگسالان نیز داشته باشند، این علائم عبارتند از:

سرفه کودکان

آیا علائم دلتا در کودکان شدیدتر است؟

به دلیل مسری بودن نوع دلتا بیماری کووید 19، تعداد بیشتری از کودکان به آن مبتلا می شوند که منجر به افزایش قابل توجه اضطراب والدین شده است. خبر خوب این است که بعید است بچه ها دچار نوع شدید بیماری کووید شوند.

طبق گزارشات کمتر از 2 درصد کودکان مبتلا به کووید نیاز به بستری شدن دارند. و خبر بد این است که با کاهش تعداد زیادی از کودکان مبتلا به کووید، تعداد نسبی که در بیمارستان بستری می شوند نیز افزایش می یابد.

از نظر علائم بالینی، دلتا شدیدتر از نوع قبلی نیست، فقط چون مسری تر است و تعداد بیشتری را درگیر می کند، در حال حاضر بیشتر شاهد موارد شدید ابتلا به کووید هستیم.

شدت کرونا در کودکان

اگر فرزندتان علائم کووید دارد باید چه کاری انجام دهید؟

اگر کودک علائم کووید را دارد یا این که با کسی که کرونا مثبت بوده است مواجه شده، والدین باید تا قبل از مشخص شدن نتیجه تست آزمایشگاه، خود و کودکشان را قرنطینه کنند.

اگر نتیجه آزمایش شما مثبت شد، به خاطر داشته باشید که کودکان فقط دچار نوع خفیف بیماری می شوند. حتما کودک خود را تا 10 روز پس از زمان بروز علائم در خانه قرنطینه کنید و اگر در آن زمان علائم شدیدی نداشت و تب نکرد، احتمالا به زودی بهبود می یابد.

علامت کرونا دلتا در کودکان + کودکان در معرض خطر

53
این مطلب مفید بود ؟30
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : qz / usatoday / بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/ز.ت
وبگردی