ورزش مفید چشم
ورزش کردن برای حفظ سلامت کل بدن مفید است اما جالب است بدانید شما می توانید با ورزش کردن بینایی خود را تقویت کنید و چشم هایی سالم داشته باشید.

رابطه باورنکردنی ورزش با سلامت چشم ها

ورزش همیشه به عنوان سالم ترین راه حل مورد تأکید قرار می گیرد، اما برای بسیاری از افراد، ایده ورزش را تنها برای کاهش وزن و یا تناسب اندام در نظر میگیرند در صورتی که تنها فایده ورزش، خوش اندام نیست.

ورزش برای قلب، ریه ها و ذهن مفید است، و اینها حقایق شناخته شده ای است که همه در طول زندگی خود به آن رسیده اند اما اینها تنها فواید ورزش نیست و جالب است بدانید که ورزش حتی می تواند بینایی شما را بهبود بخشد و بینایی شما را سالم نگه دارد.

حمایت از چشم ها می تواند خطر ابتلا به بیماری های چشمی را کاهش داده و بینایی ما را در طول زمان تنها با چند دوره ورزش در هفته تقویت کند. اما چگونه ممکن است و ورزش چگونه بر چشمان ما تأثیر می گذارد؟ در این بخش از بهداشت و سلامت نمناک آنچه جدیدترین مطالعات در مورد بینایی چشم، ورزش و مزایای سلامتی آن می گویند آورده شده است.

اثر شگفت انگیز تمرینات کاردیو بر بینایی چشم ها

وقتی افراد به ورزش نزدیک می شوند، اغلب به مزایای اصلی آن از جمله کاهش خطر ابتلا به فشار خون بالا، بهبود آمادگی قلبی و کاهش وزن فکر می کنند، اما ورزش بسیار بیشتر از آن چیزهاست زیرا وقتی بدن خود را به ورزش مورد نیاز خود می رسانیم، مزایای زیادی از آن به دست می آید.

برای چشم ما، رابطه بین بینایی، فشار خون و اعصاب بینایی ما یک عنصر مهم برای سلامت است. طبق مطالعات دانشکده پزشکی دانشگاه ویرجینیا، ورزش باعث کاهش رشد بیش از حد رگ های خونی در چشم، که برای کاهش میزان انحطاط ماکولا و سایر بیماری های چشمی در افراد کلیدی تلقی می شود، خواهد شد.

کاهش رگ های خونی چشم

مطالعه انجام شده روی موش ها به این نتیجه رسید که ورزش داوطلبانه آنها رشد رگ های خونی چشم را تا 45 درصد کاهش می دهد و به این وسیله بینایی و سلامت چشم هایشان را بهبود میبخشد.

در حالی که محققان در حال حاضر نمی دانند چرا این اتفاق می افتد، اما اثرات ورزش دوباره به عنوان یک عنصر مهم برای کاهش خطر از دست دادن بینایی در افراد مبتلا به دژنراسیون ماکولا در نظر گرفته می شود پس با این حساب و با وجود تمام اثرات مشاهده شده، منطقی است که ورزش برای بینایی و چشم ما مفید باشد.

اثر ورزش در کاهش فشار چشم

ورزش این توانایی را دارد که فشار بین چشمی، یا فشاری که در داخل چشم ما مسئول محافظت از سلول های گانگلیونی است را کاهش دهد. سلولهای گانگلیونی ما وظیفه جمع آوری و نگهداری اطلاعات بصری را بر عهده دارند.

این کاهش فشار چشم همچنین باعث کاهش رشد عروق خونی در داخل چشم می شود که از عصب بینایی و شبکیه در برابر بیماری ها و آسیب های چشم محافظت می کند.

 ورزش برای بینایی چشم

چند روش کلی برای حفظ سلامت چشم ها

بهترین راه برای استفاده از این اطلاعات جدید، شروع ورزش است. پیاده روی های سریع به مدت 20 دقیقه در روز، چهار بار در هفته، می تواند نبض شما را تا 25 درصد افزایش دهد. برای داشتن چشمانی بهتر، تنها 25 تا 30 دقیقه پیاده روی می تواند به شما در حفظ بینایی در طولانی مدت کمک کند.

اگر می خواهید در مورد سلامت چشم خود بیشتر اقدام کنید، راه های دیگر برای حفظ سلامت چشم ها پیشنهاد می شود که عبارتند از:

غذاهای مغذی

غذاهای غنی از ویتامین A ،C و E می توانند به کاهش خطر بیماری های چشمی کمک کرده و به بهبود بینایی شما کمک کنند. غذاهایی مانند هویج، سبزیجات برگ دار و آووکادو نیز می توانند کمک کننده باشند.

هویج

مکمل های ویتامین

اگر با پزشک خود صحبت کرده و مطلع شدید که دچار کمبود ویتامین هستید ، مکمل های ویتامین با تامین مواد مغذی موجود در رژیم غذایی شما می توانند به حفظ بینایی شما کمک کنند.

معاینات منظم چشم

ملاقات مرتب با چشم پزشک نقش مهمی در حفظ سلامت چشم داشته و خطرات بیماری های چشمی را کاهش می دهد زیرا با همکاری پزشک خود می توانید سلامت این عضو مهم خود را تا پایان عمر حفظ و بهبود بخشید.

اثر باورنکردنی تمرینات کاردیو روی چشم

4.37
این مطلب مفید بود ؟61
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/ز.ت
برچسب : مشکلات چشم
وبگردی