تولد
تاثیر کرونا بر روی کسب و کار
استفاده از شبکه های اجتماعی تحت تاثیر پاندمی کرونا رشد چشمگیری داشته است. اما این اتفاق چه تاثیری بر رونق کسب وکارهای خانگی گذاشته است؟

بازار داغ برخی کسب و کار ها در ایام کرونا

نرخ استفاده از شبکه اجتماعی اینستاگرام در کشور ما در بازه یکسال گذشته با 45 درصد رشد همراه بوده است و این رشد تحت تاثیر پاندمی کرونا در دنیا بود. ولی تاثیر این اتفاق بر رونق کسب و کارهای خانگی چه بوده است؟ 

کرونا درآمد چه کسانی را افزایش داد؟

کرونا ویروس، چالشی بی مشابه در تاریخ بشر است و تاثیرهایی هنگفت در تمامی ابعاد زندگی انسان ها در دنیا پدید آورد. از دست رفتن اجتماعات عمومی، ارتبطات فیزیکی و البته تحت تاثیر قرار گرفتن تمامی کسب و کارهای دنیا سه مورد از مهمترین جنبه های اثر کرونا بر زندگی ما بود. 

البته زمانی که از کسب و کار صحبت می کنیم، بیشتر توجه ما به فعالیت های فیزیکی است که افت بیشتری را به واسطه قرنطینه های عمومی تجربه کردند. همین موضوع باعث تغییر نگرش افراد برای استفاده هرچه بیشتر از انواع شبکه های بازاریابی آنلاین بود و در همین راستا کرونا ویروس را باید یک رخداد مثبت هم به حساب آورد! رخدادی که باعث شد انقلاب ارتباطات آنلاین در مسیری جدید قرار بگیرد و با رشد سریعتری مسیر توسعه را در بین عموم مردم طی کند.  

تاثیر کرونا بر کسب و کار فیزیکی

 کرونا ویروس، قانونی جدید در بازی کسب و کارهای فیزیکی

قرنطینه های عمومی در دوره کرونا ویروس فرصتی برای ایده پردازی و ایجاد فعالیت هایی جدید خصوصا در حوزه کسب وکار های خانگی بود. بسیاری از کسب و کارهای فیزیکی و غیر آنلاین نیز در این دوره به سمت استفاده از بسترهای آنلاین روی آوردند و مقاومت همیشگی افراد برای سرمایه گذاری بیشتر در بستر های آنلاین شکسته شد.

 همانطور که در کشور ما نیز این مسیر به زودی حرکت خود را آغاز کرد و به واسطه بهره بردن از شبکه ای مانند اینستاگرام ، مصحولاتی متفاوت و جذاب برای فروش به بازار عرضه شد.

تا بدین جای کار تمامی شواهد نشان از تغییری مثبت به همراه دارد، اما به زودی و با افزایش شناخته شدن برند کسب و کار در شبکه های اجتماعی، محدودیت های ابزاری و توسعه پذیری نیز به میدان وارد شدند و چالش هایی جدید برای مالکین فعالیت های آنلاین، خصوصا کسب و کار های خانگی فراهم کردند. 

به خصوص زمانی که با زیاد شدن مشتری ها، مدیریت فرایندهای اجرایی دیگر به سادگی گذشته نبود و نیاز به بستری جدید برای ادامه کار وجود داشت و این دقیقا همان نقطه ای است که بهره بردن از خدمات مشاوره سئو همچون معجزه ای به اندازه کشف واکسن کرونا سر از میدان بیرون می آورد! 

بازار گرم کسب و کارهای خانگی در رکود کرونا، هدیه یک بیماری به اقتصاد خانواده ها

همانطور که بر اساس آخرین تحقیقات موجود نیز نرخ استفاده مردم کشورمان از اینستاگرام در بازه یکسال گذشته بیش از 45 درصد رشد را تجربه کرده و مورد توجه ترین بستر ارتباطی در مقایسه با دیگر فضاهای آنلاین برای راه اندازی کسب و کار، خصوصا فعالیت های تجاری خانگی بود. 

اما اینستاگرام محدودیت های بسیاری برای مدیریت فروش محصولات و مشتریان را پیش رو افراد قرار داد. برای مثال تقریبا تمامی افرادی که به تولید انواع کیک، شیرینی، مربا، نان و فروش آن در اینستاگرام می پردازند، حتما با چالش مدیریت درخواست مشتریان، مدیریت فروش و ارائه خدمات روبرو شده اند. 

در چنین زمانی بهترین تصمیم برای یافتن ابزار و بستری جدید در گسترش کسب و کار، بهره بردن از خدمات سئو و آغاز مراحل طراحی سایت است. 

مسلما اقدام برای طراحی سایت برخلاف ایجاد حساب در اینستاگرام رایگان نیست، اما پرداخت چنین هزینه ای از جنس سرمایه گذاری برای آینده و دستاوردی چند برابری در درآمدهای آتی است. خدمات سئو و طراحی سایت دقیقا به مشابه درمانی قطعی برای تمامی چالش ها و محدودیت های ابزاری است که پلتفرم ها و شبکه های اجتماعی با آن روبرو هستند.

عبور از بن بست مدیریت فروش در شبکه های اجتماعی به کمک خدمات سئو

اینستاگرام و دیگر شبکه های اجتماعی پاسخگوی تمامی نیازهای آتی فعالیت های تجاری شما نیستند و به واسطه افزایش فروش و مشتریان فعال، مدیریت درخواست های پیش رو فرایند پیچیده ای می شود. این دقیقا همان لحظه ای است که بهره بردن از خدمات سئو فرصتی جدید برای توسعه کسب و کار را در اختیار افراد قرار می دهد. در ادامه توضیحات بیشتری ارائه می دهیم.

خدمات سئو و طراحی سایت، دو بازوی قدرتمند کسب و کارهای آنلاین

شاید بپرسید که سئو چیست و چگونه می تواند به کسب و کار ما کمک کند؟ به بیانی ساده، سئو مجموعه خدماتی است که در راستای اهداف تجاری فعالیت شما و حتی برای کسب و کارهای خانگی قابل تعریف است. معبری تازه که دیده شدن هرچه بیشتر، ایجاد دسترسی ساده کاربران به خدمات ما، افزایش فروش و مدیریت صحیح مشتریان و البته سودآوری را تضمین می کند.

بهره بردن از خدمات سئو در کرونا

فرایند بهره بردن از خدمات سئو نیز بطور همزمان در بطن طراحی و ایجاد یک سایت تعریف می شود و خوشبختانه در حال حاضر نیز شرکت های معتبری نظیر آژانس خلاقیت وبسیما مشغول به ارائه چنین خدماتی در کشور هستند. 

قیمت طراحی سایت در این فرایند نیز کاملا وابسته به نیازهای پروژه و امکاناتی است که برای سایت خود در نظر خواهیم گرفت. بدین ترتیب با راه اندازی یک سایت در فضای گوگل و بهره بردن از خدمات سئو دیگر تنها به شبکه ای اجتماعی-مجازی برای فروش محصول با جامعه ای محدود روبرو نیستیم. بلکه فرصت دسترسی کاربران به خدمات و محصولات خود را برای تمام مردم کشور فراهم کرده ایم.

 با این توضیحات شاید این سوال نیز به ذهنتان خطور کند که ممکن است نیاز به آموزش و یادگیری برای خدمات سئو و مدیریت یک سایت داشته باشید؟ اما حتی بدون یادگیری و پذیرفتن نقش اجرایی برای خودتان نیز می توانید در کسب و کار آنلاین خود به موفقیت برسید. 

بجای صرف زمان و هزینه برای یادگیری سئو، نیازهای خود را برون سپاری کنید!

در مسیر راه اندازی یک سایت قطعا دغدغه های بسیاری در بحث مدیریت فرایند های خدمات وجود دارد که همراه با هزینه نیز هستند. از طرفی خدمات سئو و طراحی سایت نیازمند تخصص و تجربه ای است که در طول زمان فراهم می شود.

در همین راستا و با توجه سه معیار زمان، هزینه و تخصص کاری، استفاده از خدمات شرکت های طراحی سایت در این مسیر، در مقایسه به صرف زمان برای یادگیری و کسب تخصص فردی، انتخاب به مراتب منطقی تری است. 

 خصوصا که در شرکت هایی نظیر وبسیما که خدمات طراحی و سئو سایت را برای شما فراهم می کنند، افرادی حرفه ای و متخصص در هر بخش به صورت تیمی مشغول به فعالیت هستند. بدین ترتیب دو چالش مهم تخصص و تجربه کاری با بهره بردن از برون سپاری پروژه برطرف می شود. 

وقتی به بحث زمان و هزینه نیز نگاهی تحلیلی داشته باشیم، مجددا برون سپاری فرایند کار و بهره بردن از تیمی متخصص، زمان و هزینه کمتری را به ما تحمیل می کند. با چنین رویکردی علاوه بر اینکه امکان استفاده از بهترین خدمات با مسیری صحیح و استاندارد را انتخاب کرده ایم، در صورت نیاز به مشاوره و تحلیل نیز تیمی از متخصصین را در اختیار داریم تا پاسخگوی سوالات احتمالی شما باشند.

در پایان پیشنهاد می کنیم در صورتی که تصمیم به گسترش فعالیت تجاری خود دارید و از چالش های موجود در شبکه های اجتماعی برای کسب و کار خانگیتان خسته شده اید، با کارشناسان ما در شرکت وبسیما در تماس باشید تا اطلاعات مورد نیازتان را در اختیار شما بگذاریم.

کسب و کارهای پردرآمد خانگی در دوران کرونا

52
این مطلب مفید بود ؟20
نظر سنجی برای این مطلب غیر فعال شده است
وبگردی