جلال مقامی
استاد جلال مقامی دوبلور سرشناس کشورمان و مجری ماندگار برنامه دیدنی ها شب گذشته مهمان مهران مدیری در برنامه دورهمی شد.

شب متفاوت جلال مقامی در دورهمی

برنامه دورهمی با اجرای مهران مدیری شب گذشته 3 دی ماه 99 ساعت 23 روی آنتن شبکه نسیم رفت. این برنامه که ادامه فصل چهارم دورهمی بود شب گذشته با حضور استاد جلال مقامی از شبکه نسیم پخش شد.

جلال مقامی از دوبلورهای سرشناس کشورمان است که آثار ماندگاری از او در حوزه دوبله وجود دارد و این هنرمند کشورمان شب گذشته به گفتگو با مهران مدیری پرداخت و شبی متفاوت را در این برنامه تجربه کرد.

در برنامه دورهمی جلال مقامی چه گذشت

مهران مدیری در ابتدای برنامه شب گذشته دورهمی به ساخت فصل پنجم این برنامه اشاره کرد و از پخش قسمت های باقی مانده از فصل چهارم گفت و در ادامه میزبان استاد جلال مقامی بود.

جلال مقامی و مهران مدیری

جلال مقامی از درخشان ترین چهره های دوبله مهمان شب گذشته دورهمی شد و گفتگو در دورهمی را اینگونه آغاز کرد و گفت:اصلا باور نمیکردم یک روز به برنامه فاخر مهران مدیری بیایم و دیدار شما و این عزیزان برای من افتخار است و باورم نمیشود که من سال 62 مقابل دوربین دیدنی ها بودم و 37 سال گذشته است.

این مهمان دورهمی در ادامه صحبت هایش درباره مشکلاتی که از سال 93 به بعد برایش رخ داد گفت:سال 93 من در رادیو البرز گفتگو داشتم و یکدفعه حالم بد شد و سکته مغزی کرده بودم و این سکته روی صدای من تاثیر گذاشت و بعد از 60 سال خیلی سخت بود که نمیتوانستم حرف بزنم و باز هم گذشت اما عید امسال کمردرد شدید گرفتم و بعد از آن هم زانویم مشکل پیدا کرد و این چند سال خیلی برایم سخت بود و کرونا هم به همه مشکلات اضافه شد.

شهرت جلال مقامی با دیدنی ها

استاد جلال مقامی درباره برنامه دیدنی ها گفت:من در جام جم مشغول دوبله بودم و آقایی به نام میرزاده به آنجا آمدند و پیشنهاد اجرای برنامه دیدنی ها را به من دادند و من از این برنامه خیلی راضی بودم و در آن زمان این برنامه به نظرم خیلی خوب بود و مردم پسندیدند و با توجه به سابقه من در دوبله بداهه گویی هایی هم داشتم.

استاد جلال مقامی

سریال لبه تاریکی شاهکار جلال مقامی در دوبله

مهران مدیری درباره دوبله سریال لبه تاریکی که یکی از شاهکارهای دوران حرفه ای استاد جلال مقامی در دوبله بود صحبت کرد.

این استاد پیشکسوت در این خصوص گفت:لبه تاریکی یک انگیزه به من داد، من یک دختر دارم و دوتا نوه، آن موقع من دیدم که دخترم در بلند شدن مشکل دارد و من خیلی نگران شدم چون بهانه من برای ادامه زندگی این دختر است و متوجه شدیم که دخترم ام اس دارد و سریال لبه تاریکی در این موقعیت دوبله شد و وقتی اول فیلم دختر را کشتند همه لحظه ها برای من تداعی میشد و اشکم درمی آمد.

جلال مقامی در ادامه صحبت هایش از دقت در انتخاب گوینده در سالهای ابتدایی این کار گفت و از آثار درخشان آن زمان صحبت کرد.

علاقه فراوان جلال مقامی به عمر شریف

مهران مدیری به علاقه زیاد جلال مقامی به عمر شریف بازیگر سرشناس هالیوود اشاره کرد و این هنرمند کشورمان در این خصوص گفت:عمر شریف تازه فوت کرده بود، تلفن من زنگ خورد و دیدم یه خانمی به من تسلیت گفت، من ترسیدم و گفتم برای چی که دیدم گفت آقای عمر شریف فوت کرده و گفتم خدا رحمتش کنه اما شما که نباید به من تسلیت بگید.

جلال مقامی

استاد جلال مقامی در ادامه صحبت هایش به ورودش به دنیای دوبله اشاره کرد و گفت:یک روز در مدرسه من آقای صارمی را دیدم و از او خواهش کردم که من را به رادیو ببرد اما ایشان پیشنهاد دادند که به حرفه دوبله ورود کنم و دو سال بعد حسابی در این حوزه درخشیدم.

این هنرمند کشورمان درباره دوبله گفت:دوبله خیلی کارهای مختلفی دارد اما جوان های امروز خیلی حوصله دوبله را ندارند.

از علاقه جلال مقامی به عمر شریف تا برنامه دیدنی ها در دورهمی

58
این مطلب مفید بود ؟80
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/م.ف
وبگردی