کیا رکنی و ترلان پروانه
فیلم سینمایی گربه سیاه به تهیه کنندگی بهرام رادان و کارگردانی کریم امینی بازیگر جوانی را به عرصه هنر معرفی کرده است که در زمینه دیگری بسیار موفق می باشد.

کیا رکنی ، بیت باکس یا بازیگری؟!

فیلم سینمایی گربه سیاه به کارگردانی کریم امینی و تهیه کنندگی بهرام رادان یکی از فیلم های جدید سینما است که اکران آن بعد از دوسال از 24 آذر 1400 آغاز شد.

در این فیلم جوان گرا و اجتماعی که به مشکلات جوانان، فضای مجازی ، شهرت و موسیقی زیرزمینی می پردازد بازیگرانی همچون بهرام رادان ، ترلان پروانه ، بهاره کیان افشار ، علیرضا استادی ، پیام احمدی نیا ، حسن پورکریمی و با معرفی کیا رکنی نقش آفرینی می کنند.

کیا رکنی در گربه سیاه

کیا رکنی در کنار بازیگران ، کارگردان و تهیه کننده گربه سیاه /عکس از فاطمه تقوی

کیا رکنی در این فیلم با ایفای شخصیت آرمان، اولین تجربه بازیگری خود را در کارنامه هنری اش رقم زد. این هنرمند جوان پیش از بازی در این فیلم در زمینه دیگری به شهرت رسیده بود که در ادامه این بخش از نمناک به آن می پردازیم.

کیا رکنی

کیا رکنی بازیگر نقش ارمان در فیلم گربه سیاه

بیوگرافی کیا رکنی

کیا رکنی جوان با استعداد در زمینه موسیقی کشورمان متولد 1378 در تهران است.

این هنرمند جوان از سن 7 سالگی فعالیت موسیقیایی خود را با یادگیری سازهایی همچون ارگ آغاز کرد اما ابتلا به یک سرماخوردگی شدید، باعث تغییر گسترده در حنجره و تارهای صوتی او شد، به طوری که به توانایی خود در تقلید صداهای مختلف پی برد.

کیا رکنی

کیا رکنی در آن زمان فقط تقلید صدا انجام می داد اما سفر تفریحی او در 14 سالگی به کشور ارمنستان در باعث آشنایی او با هنر بیت باکس شده و چند جلسه تئوری و مستر کلاس را آموزش دید.

این هنرمند پس از گذراندن دوره های مخصوص بیت باکس، با شرکت در مسابقات بیت باکس شهر ایروان ارمنستان موفق به کسب مقام قهرمانی شد.

کیا رکنی

کیا رکنی توانایی خارج کردن صداهای مختلف بدون هیچ ساز و ابزار موسیقی را از طریق حنجره خود دارد و دارای رکورد اجرای بیت باکس در مدت 30 تا 45 دقیقه بدون وقفه است.

بیت باکسر مشهور کشورمان در سال 97 با انتشار کلیپ های خود در شبکه های اجتماعی شناخته شده و سپس در برنامه قاچ (خندوانه) به اجرای برنامه پرداخت.

کیا رکنی و سهیل مستجابیان

کیا رکنی در رشته خاص خود بی نظیر است و در سال 1398 در برنامه استعدادیابی عصر جدید شرکت کرده و تا مرحله فینال راه یافت. او علاوه بر هنر بیت باکس، در نواخت ساز هنگ درام، تبحر داشته و در فصل دوم برنامه عصر جدید به عنوان مهمان به نواختن آن پرداخت.

کیا رکنی

حنجره کیا رکنی به دلیل ضرباتی که به آن وارد می شود به طور مرتب تحت نظر پزشک است زیرا این ضربات موجب رفلاکس و ایجاد مشکل می شوند.

کیا رکنی علاوه بر بیت باکس و آهنگسازی، به تدریس موسیقی نیز پرداخته و دارای هنرآموزان بسیاری است.

نقش آفرینی در فیلم سینمایی گربه سیاه یکی از تجربه های متفاوت کیا رکنی در کارنامه هنری اش است که بعد از حضور در برنامه عصر جدید کسب کرد. این اتفاق می تواند مسیر تازه ای در زندگی او آغاز کرده و فعالیت بازیگری را نیز ادامه دهد.

کیا رکنی و ترلان پروانه

کیارکنی و ترلان پروانه در فیلم گربه سیاه / عکس از فاطمه تقوی

کیا رکنی بازیگر نقش آرمان در گربه سیاه کیست؟

516
این مطلب مفید بود ؟160
منبع : عکاس: یوسف عبدالرضایی / بخش فرهنگ و هنر نمناک /ف
وبگردی