کرسی
کرسی یکی از انواع وسایل گرمایشی است که در فصل سرما از آن استفاده می شود علاوه بر گرمای دلچسب خواصی بی نظیری هم برای سلامت بدن دارد.

فواید کرسی برای سلامت بدن

خواص کرسی و فواید کرسی در طب سنتی ، جزئیات قابل توجهی را شامل می شود برای همین استفاده صحیح از این وسیله گرمایشی، توسط افراد صاحب نظر توصیه شده است. حتی در کتب قدیمی هم به استفاده از کرسی در فصل سرما، تاکید شده است از این رو میتوان گفت، استفاده از کرسی برای گرم کردن بدن، در کنار بحث گرمایش، خواصی هم داشته که احتمالا بسیاری از ما از آنها بی اطلاع هستیم. همراه ما در این بخش از بهداشت و سلامت نمناک باشید تا از این فواید مهم مطلع شوید.

کرسی برای روماتیسم

تقویت حافظه

استفاده از کرسی برای گرم کردن بدن، میتواند باعث بهبود جریان خون مغز و بهبود عملکرد شناختی و تقویت حافظه شود.

کاهش قند خون و مفید برای دیابت

استفاده از گرمای کرسی به کنترل قند خون کمک کرده و باعث تنظیم سطح گلوکز خون می شود.

کاهش و کمک به درمان کم‌خونی

همانطور که در مطلب خواص کرسی هم گفتیم، گرمای لذت بخش کرسی، به افزایش تولید سلولهای خونی و بهبود گردش خون کمک کرده و میتواند در کاهش مشکلات کم‌خونی موثر باشد.

کرسی برای دیسک کمر

پاکسازی و سم زدایی بدن

گرمای کرسی باعث تعریق و افزایش جریان خون در بدن می‌شوند و همین اتفاق، می‌تواند به پاکسازی بدن از مواد زائد و سموم کمک کند.

تحریک خونرسانی و تقویت گردش خون

گرمای کرسی می‌تواند به تحریک خونرسانی به اندامهای بدن کمک کند. این فرایند اثراتی بر فعالیت عروق خونی دارد و می‌تواند تغییراتی در گردش خون و تامین اکسیژن به بافت‌ها و اعضا داشته باشد. همچنین گرمای کرسی باعث اتساع یا گشاد کردن عروق می‌شود. این اثر باعث افزایش جریان خون به اندامها و بافت‌های مختلف می‌شود، که در نتیجه افزایش تامین اکسیژن و مواد غذایی به سلول‌ها می‌شود.

کاهش خستگی عضلانی

گرمای کرسی ممکن است به کاهش خستگی عضلانی کمک کند. این اثر از طریق بهبود جریان خون و تخلیه مواد زائد از عضلات ایجاد می‌شود.

کاهش التهاب

گرمای کرسی ممکن است به کاهش التهاب در مناطق مختلف بدن کمک کند که این اثر بهبود جریان خون و کاهش فعالیت سیستم ایمنی ناشی از التهاب می‌باشد.

تسهیل در ترمیم بافت

جریان خون افزایش یافته به دلیل گرمای کرسی می‌تواند به تسریع فرآیند ترمیم بافت‌های آسیب دیده کمک کند، زیرا باعث تامین مواد غذایی به بافت‌ها می‌شود.

فواید کرسی برای بدن

کاهش سفتی عضلات و مفاصل

گرمای کرسی باب هبود جریان خون می‌تواند منجر به کاهش سفتی و افزایش انعطاف عضلات و مفاصل شود.

مفید رماتیسم و آرتروز

خوب میدانید که گرمای متعادل، برای تسکین آرتروز و روماتیسم مفید است، برای همین گرمای کرسی در بهبود شرایط مرتبط با رماتیسم و آرتروز مؤثر باشد.

تکین زانو، درد کمر و دیسک کمر

آرامش ایجاد شده در عضلات محیط زانو و نیز عضلات پشتی کمر از طریق گرمای کرسی می‌تواند به بهبود درد و مشکلات مرتبط با زانو و کمر کمک کند.

حقیقتی درباره کرسی که شاید خیلی ها نمیدونن

52
این مطلب مفید بود ؟20
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/ا.ن
برچسب : سلامت بدن
وبگردی