قوانین زندگی مشترک
در زندگی مشترک زوجین برای دوام رابطه، اصول و قوانین خاصی دارند اما نمی دانند که برای استحکام زندگی مشترک باید برخی از این قوانین را زیر پا بگذارند.

قوانین زندگی مشترک که باید زیر پا بگذارید

برای استحکام و دوام زندگی مشترک توصیه های فراوانی می شود و قوانین خاصی وجود دارد که گاهی عمل کردن به این قوانین و توصیه ها نه تنها کمکی به زوجین نمی کند بلکه در دراز مدت موجب بروز تنش های فراوانی خواهد شد. در ادامه این بخش از خانواده پلاس نمناک برای آگاهی زوجین جوان قوانین منسوخی را آورده ایم که نباید به آنها عمل کنید.

صادق مطلق باشید

صداقت کلید موفقیت هر رابطه ای است اما شما نباید در همه حال و حتی در زمان رنجش از همسرتان با او صادق باشید بلکه باید به گونه ای صداقت داشته باشید که کمترین آسیب را به شریک زندگی تان بزند پس باید بدانید کجا و چگونه صادق باشید.

برخی افراد بی رحمانه به همسر خود انتقاد می کنند و حرف های خود را رک و صریح بیان می کنند و نام این کار خود را صداقت می گذارند اما این صداقت صحیح نیست و تنها رابطه شما را ویران می کند.

صادق بودن

تنها زمان مقصر بودن عذر خواهی کنید

اگر همیشه وقتی با همسر خود اختلاف دارید و اشتباه از سوی اوست، منتظر عذرخواهی از او و برداشتن اولین قدم از سوی او باشید، روابط شما خوب پیش نخواهد رفت زیرا گاهی پیش می آید که همسر شما از روی غرور یا حتی خجالت جلو نمی آید، بنابراین بهتر است که شرایطی را برای او فراهم کنید که بتواند راحت تر با شما حرف می زند. مثلا ابتدا صحبت را با همسرتان باز کنید و در مکالمه تان بحث را به جایی برسانید که طرف مقابل نیز اعتراف به پشیمانی کند.

همیشه خود واقعی تان باشید

بسیاری از ما این توصیه را شنیده ایم که باید در زندگی مشترک خود واقعی تان باشید اما برخی رفتارهای مخرب نیاز به خودسانسوری دارند. در یک رابطه عاطفی سالم، شما و همسرتان نباید نقش بازی کنید اما گاهی باید احساسات منفی خودتان را پنهان کنید و هر حرفی که در زمان ناراحتی به ذهنتان می رسد را بیان نکنید. باید توجه کنید که در زمان عصبانیت و دعوا و زمانی که خشمگین هستید، با هم حرف نزنید و وقتی که آرام شدید، با هم صحبت نمایید.

بیان احساسات منفی

رابطه جنسی باید طبق خواسته دو طرف باشد

گاهی بسیاری از زوجین فکر می کنند که زمانی باید رابطه جنسی برقرار کنند که هر دو راضی هستند اما در زندگی مشترک گاهی پیش می آید که یکی از طرفین خواهان رابطه جنسی است اما به خاطر این قانون درخواست خود را بیان نمی کند، باید بدانید در رابطه زناشویی بعضی وقت ها شما باید به خاطر همسرتان رابطه برقرار کنید و گاهی هم او به خاطر شما رابطه برقرار کند پس گاهی بهتر است که خواسته تان را صادقانه به زبان آورید تا خواسته شما از طریق شریک زندگی تان برطرف شود.

همیشه مرد باید صورت حساب را بپردازد

در زندگی امروزی که خانم ها نیز پا به پای آقایان کار می کنند و حتی شاید درآمدشان بیشتر از همسر خود باشد، تنها نباید خرج و مخارج زندگی و پرداخت صورتحساب ها به عهده آقایان باشد بلکه بهتر است که گاهی خانم ها هم برای پرداخت پیش قدم شوند.

پرداخت صورتحساب

رفتارهای او زیر ذره بین قرار ندهید

برخی افراد معتقدند که نباید رفتارهای طرف مقابل را زیر ذره بین گذاشت و به آنها نمره داد اما این کار فواید زیادی برای رابطه دارد. اگر رفتار طرف مقابل خود را زیر ذره بین قرار دهیم ، در کنار رفتارهای بد طرف مقابل خود رفتارهای خوب او را نیز خواهید دید و رضایت شما نسبت به رابطه بیشتر خواهد شد.

هیچوقت عصبانی به تختخواب نروید

به بسیاری از ما توصیه می شود، قبل از خواب عصبانی نباشید، این توصیه بسیار درست است اما اگر قبل از خواب با همسرتان دعوا کرده اید، اجازه دهید که شبی بگذرد تا عصبانیت شما کاهش یابد و سپس با او حرف بزنید زیرا تا زمانی که شما عصبانی، خسته و ناراحت باشید، نمی توانید درست با طرف مقابل تان حرف بزنید.

زوج هایی که رابطه سالمی با هم دارند، قبل از این که در مورد اختلاف نظرشان با هم بحث کنند، کمی استراحت می کنند یا حتی به خواب می روند و مثلا یک روز بعد در مورد مشکل خود حرف خواهند زد.

برای خوشحالی همسر باید کارهای ویژه انجام دهید

برای خوشحالی همسر حتما نباید با کارهای بزرگی مثل سفر رفتن، خرید یک دسته گل بزرگ یا هدیه ای گران قیمت او را سوپرایز کنید بلکه می توانید برای خوشحالی همسرتان کارهای کوچکی انجام دهید، باور کنید محبت های کوچک اما مداوم تاثیر بیشتری روی او دارند پس همیشه همسرتان را در آغوش بگیرید ، به او بگویید دوستش دارید و زمانی را به تفریحات دو نفره اختصاص دهید.

همیشه مرد باید آغاز کننده رابطه زناشویی باشد

بسیاری از خانم ها اعتقاد دارند که همیشه مرد باید آغازگر رابطه جنسی باشد و اگر خانم درخواست رابطه نماید، اشتباه است اما باید بدانید رابطه عاطفی یک رابطه دو طرفه است و نباید خود را در این زمینه محدود کنید.

اگر می خواهید عشق و علاقه خود را به همسرتان نشان دهید، گاهی شما آغاز کننده باشید تا او بداند که شما هم به رابطه با او علاقه دارید. درخواست رابطه اصلا خجالت آور نیست اما اگر شرایط همسرتان محیا بود ، می توانید غیر مستقیم از او درخواست برقراری رابطه کنید.

چند قانون زندگی مشترک که بهتره کنار بگذارید

4.613
این مطلب مفید بود ؟121
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ز.ت
وبگردی