سلامت روان

کابوس های شبانه
کابوس دیدن نشان دهنده ی وضعیت روانی افراد است، اما دلیل تکرار شدن بعضی از کابوس ها چیست؟ چطور می توان از شر این کابوس های شبانه راحت شد؟
علت کاهش حافظه

اسم داروهایی که حافظه رو ضعیف میکنن

زمان مطالعه : 10 دقیقه
خیلی از ما از کاهش یافتن حافظه مان گلایه می کنیم بدون آنکه بدانیم علت این فراموشی ها مصرف داروهایی است که عوارض آن گریبان حافظه مان را می گیرد.
افسردگی حاد

بلایی که افسردگی حاد سر بدن می آورد

زمان مطالعه : 7 دقیقه
افسردگی حاد یکی از بیماری های شایع است که باعث به وجود آمدن برخی مشکلات در زندگی می شود، البته افسردگی عوارض و اثرات منفی را برای بدن به همراه دارد.
استرس پس از سانحه 

علائم مهم اختلال استرس پس از سانحه 

زمان مطالعه : 5 دقیقه
پس از تصادف مشکلات روانی زیادی برای انسان ها به‌وجود می آید که مقابله با آن ها کار راحتی نیست و برای حل این مشکلات نیازمند کمک می شوید.
دمنوش گیاهی آرامش بخش اعصاب

یه دمنوش تضمینی برای آرامش اعصابت

زمان مطالعه : 4 دقیقه
این روزها که مردم مشغله فکری زیاد دارند باید به فکر آرامش اعصاب و روان خودشان نیز باشند که یکی از بهترین راه حل ها دمنوش های گیاهی است.
افسردگی نوروزی

چیکار کنم افسردگی نوروزی نگیرم؟

زمان مطالعه : 5 دقیقه
تعطیلات نوروز استرس مخصوص به خود را دارد و متخصصان راهکار هایی برای جلوگیری از استرس و افسردگی در عید نوروز را ارائه داده اند.
تمدد اعصاب

تمدد اعصاب با تکنیکی که یاد می گیرید

زمان مطالعه : 6 دقیقه
استرس و اضطراب ناشی از مشکلات زندگی می تواند سلامت فرد را به خطر بیندازد اما با تمرینات تمدد اعصاب و خود هیپنوتیزمی می توان این استرس ها و خطرات را از خود دور کرد.
بیماری اخلاقی

بیماری که اخلاقتو عوض میکنه

زمان مطالعه : 3 دقیقه
احتمالا شماهم فکر میکنید که بیماری ها تنها روی جسم تاثیر گذار هستند اما اشتباه میکنید، برخی از بیماری ها برروی شخصیت و اخلاق نیز به طور منفی تاثیر گذار هستند.
گیاهان آپارتمانی آرامبخش

گیاهانی که استرس خونه رو کم میکنن

زمان مطالعه : 4 دقیقه
گیاهان آپارتمانی علاوه بر زیبایی فواید دیگری هم دارند که یکی ازاین ویژگی ها ضد استرس بودن آنها است. پس در هنگام خرید به ویژگی آنها بیشتر دقت کنید.
مشکلات روانی

مراقب باش امسال عید این بلا سرت نیاد!

زمان مطالعه : 4 دقیقه
بسیاری از افراد نزدیک سال نو در تکاپوی عید نوروز استرس و اضطراب زیادی به خودشان وارد می کنند، که این کار عواقب ناخوشایندی برای سلامت روح و روان شما دارد.
درمان بی حوصلگی

بی حوصلگی ، تنبلی و کسالت دیگه تمومه

زمان مطالعه : 7 دقیقه
بی حوصلگی و کسالت مشکلی است در میان کودکان و نوجوانان که باید با انجام برخی فعالیت ها این مشکل را درمان یا از خود دور کنند.
فواید خواب ظهر

فوایدی که خواب کوتاه بعد از ظهر دارد

زمان مطالعه : 7 دقیقه
خواب کوتاه یا چرت زدن بعد از ظهر فواید باورنکردنی برای سلامت بدن و قلب انسان دارد و تاثیر شگفت انگیزی بر افزایش هوشیاری و حافظه می گذارد.
رنگ درمانی

از رنگ درمانی و فوایدش چه می دانید؟

زمان مطالعه : 5 دقیقه
رنگ درمانی یا کروموتراپی یکی از روش های علمی است که با استفاده از رنگ ها بسیاری از بیماری های روحی و روانی را درمان می کنند.
دلیل حرف زدن با خود

به دلیلی مهم، با خودت زیاد حرف بزن!

زمان مطالعه : 4 دقیقه
برخی از مردم حرف زدن با خود را دیوانگی میدانند، اما دلایل بسیار مهمی برای حرف زدن با خود وجود دارد که به شما در بعضی از کارهای زندگی کمک بسزایی می کند.
نداشتن تمرکز

تازگی ها تمرکز نداری چون ...

زمان مطالعه : 1 دقیقه
حواس پرتی و عدم تمرکز تاثیر زیادی در نتیجه کاری که انجام میدهید، دارند. اطلاع از دلایل نداشتن تمرکز به شما برای رفع این مشکل کمک میکند.