قبل جراحی بینی
تا به حال فکر کرده اید که برای کمک به بدن خود پیش از هر نوع جراحی پلاستیک میتوانید کاری انجام داده و به عنوان مثال ویتامین واجب قبل عمل زیبایی را مصرف کنید؟

ویتامین ضروری و مفید قبل جراحی بینی و دیگر عمل های زیبایی

ویتامین‌ها ترکیبات آلی هستند که مصرف آنها برای حیات انسان و سلامتی امری ضروری به شمار می‌آید.ویتامین‌ها را می‌توان در انواع مواد غذایی روزانه یافت اما بعضی از افراد به دلایلی با فقدان ویتامین رو به رو بوده و برای جبران آن چاره‌ای جز مصرف قرص‌های ویتامینی وجود ندارد.

در مواردی نیز پزشک توصیه می کند قبل از عمل جراحی بینی و سایر جراحی های زیبایی فرد ویتامین هایی را مصرف کند. اگر می خواهید بدانید چه ویتامین هایی را می توان قبل از عمل جراحی زیبایی با تجویز پزشک مصرف نمود، این بخش از بهداشت و سلامت نمناک را مطالعه کنید. فراموش نکنید که مصرف هر کدام از این ویتامین ها تنها با تشخیص و تجویز پزشک معالج شما مجاز است.

قبل جراحی زیبایی، این ویتامین ها را مصرف کنید

ویتامین هایی که میتوانید سه هفته قبل از جراحی زیبایی بینی و دیگر جراحی های پلاستیک ، مصرف آن ها را شروع کنید شامل:

مولتی ویتامین ها

مولتی ویتامین هایی که خود پزشک آن ها را تجویز می‌ کند؛ که بعضی از آن ها مخصوص بعد از جراحی هستند و مشکلاتی مانند یبوست را که یکی از عوارض جانبی دارو های مسکن بعد از جراحی می باشد، کاهش می دهد.

مولتی ویتامین ها

پروبیوتیک 

مصرف پروبیوتیک را افزایش دهید؛ تحقیقات نشان می دهد که نه تنها پروبیوتیک ها می توانند باعث افزایش سلامت معده و روده شوند و یبوست بعد از جراحی را کاهش دهند، بلکه سیستم ایمنی را هم تقویت می کنند و مشکلاتی مانند کبودی،  ورم و درد عضلانی و سوزش کاهش پیدا خواهد کرد.

گیاه آرنیکا (گل همیشه بهار کوهی) و بروملین هم بستگی به نوع جراحی، باعث کاهش کبودی، ورم و سوزش عضلانی می شوند و به ریکاوری بهتر کمک می‌ کنند‌.

جراحی زیبایی و دیگر ویتامین های مفید

لیست ویتامین های پیشنهادیِ قبل و بعد از جراحی شامل موارد زیر است: 

ویتامین آ

که باعث تقویت سیستم ایمنی و کمک به کلاژن سازی می‌ شود‌.

ویتامین آ

ویتامین ث

که برای ساخت کلاژن در بدن ضروری است و یک آنتی اکسیدان قوی برای تقویت سیستم ایمنی و سرعت بخشیدن به ریکاوری می باشد.

اسید چرب امگا 3

که باعث تقویت سیستم ایمنی می شود؛  البته گاهی اوقات ممکن است خونریزی بعد از جراحی را زیاد کند. به خاطر همین بعد از جراحی باید کمی صبر کنید و هر زمان که پزشک دستور داد، این مکمل را استفاده کنید.

مکمل زینک

برای افرادی که دچار سوء تغذیه و جذب ناکافی مواد معدنی هستند، بسیار مناسب است‌؛ همچنین التهابات را در بدن کاهش می دهد.

مکمل زینک

نکته مهم

برای تمام ویتامین هایی که در بالا معرفی کردیم، باید نظر پزشک و جراح خودتان را بپرسید و هرگز سر خود؛ از دارویی استفاده نکنید.

اگه میخوای دماغتو عمل کنی، این ویتامینو حتما بخور

4.613
این مطلب مفید بود ؟121
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت وسلامت نمناک/ن/ش
وبگردی