سفیدی مو
سفید شدن موها در هر سنی برای افراد بسیار ناراحت کننده است اما راهکارهای موثری وجود دارند که به کمک آن ها میتوان از سفید شدن موها جلوگیری کرد.

چند اقدام ساده ولی موثر برای جلوگیری و رفع سفیدی مو

اگرچه رنگ کردن موهایتان سریعترین راه برای پوشاندن موهای خاکستری شده است، اما ممکن است بهترین انتخاب برای سلامت موهایتان نباشد. خوشبختانه، تغییراتی در سبک زندگی وجود دارد که می توانید برای حفظ رنگ طبیعی موهای خود ایجاد کنید. از خوردن مواد مغذی کافی تا مراقبت از سلامت روان خود که در این بخش از بهداشت و سلامت نمناک خواهید خواند، جزو اقداماتی است که میتوانید برای به تاخیر انداختن سفیدی مو انجام دهید.

کلسیم بیشتری مصرف کنید

مصرف کلسیم کافی فقط برای استخوان ها و ماهیچه های شما حیاتی نیست. همانطور که نتایج بررسی ها تایید کرده است، مصرف به اندازه کلسیم ممکن است به شما کمک کند رنگدانه موهای خود را برای مدت طولانی تری حفظ کنید. مطالعات نشان داده اند که خوردن 200 میلی گرم کلسیم در روز می تواند در برخی موارد سفیدی مو را معکوس کند.

خوراکی کلسیم دار

استرس خود را مدیریت کنید

تحت استرس مداوم قرار گرفتن می تواند سلامت شما را از جهات مختلفی تحت تاثیر قرار دهد. استرس علاوه بر اینکه ضربان قلب شما را تندتر و خواب شما را مختل می کند، می تواند باعث بی رنگ شدن موهای شما شود. استرس مزمن ممکن است منجر به التهاباتی شود که باعث آسیب سلولی و سفید شدن زودرس مو است.

به اندازه کافی پروتئین مصرف کنید

داشتن یک رژیم غذایی متعادل برای داشتن پوست، مو و ناخن های سالم و زیبا بسیار مهم است. اگر سعی در متوقف کردن روند سفیدی موهایتان دارید، گنجاندن غذاهای غنی از پروتئین در رژیم غذایی شما ممکن است مفید باشد. خوردن غذاهای غنی از پروتئین مانند تخم مرغ، سویا و محصولات لبنی ممکن است به شما در جلوگیری از سفید شدن زودرس مو کمک کند.

مصرف پروتئین

حواستان به سطح آهن خونتان باش

اگر موهایتان زود خاکستری می شود، به احتمال زیاد سطح آهن شما پایین است. آهن یک ماده معدنی ضروری است که به سلول های خونی شما کمک می کند تا اکسیژن را در سراسر بدن حمل کنند. اگر گیاهخوار هستید و نمی توانید گوشت بخورید، مطمئن شوید که غذاهای غنی از ویتامین C مصرف می کنید؛ چراکه مصرف به اندازه این ویتامین به جذب آهن در بدن شما کمک می کنند.

میخوای بدونی چجوری جلوی سفید شدن مو رو میگیرن؟

54
این مطلب مفید بود ؟40
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/ش
وبگردی