آرامش مغز

تکنیک آرامش فوری مغز بدون هیچ زحمت و هزینه ای

کد مطلب : 86842تعداد نظرات : 1 نظرزمان مطالعه : 2 دقیقه
مدیتیشن تنها راه آرامش مغز نیست. روش های کم زحمت و ساده تری هم وجود دارد که با تاثیر فوری بر مغز باعث به آرامش رسیدن ذهن میشوند.

آرامش مغز بدون مدیتیشن و با روشی کم زحمت

انجامِ مدیتیشن به صورت منظم می تواند باعث آرام شدن ذهن شود، به طوری که آرامش بیشتری را احساس کنید اما زمانی که می‌ خواهید مدیتیشن انجام دهید، قطعا نیاز به زمان زیادی دارید. در این قسمت از سلامت روان نمناک قصد داریم به شما بگوییم که چگونه بدونِ مدیتیشن؛ سریع تر استرس را در خودتان از بین ببرید و در مواقع اضطراری این نوع روش را در پیش بگیرید.

آرامش مغز با نفس عمیق، همین و بس

خوشبختانه تمرینات تنفسی هستند که می توانید آن ها را به کار ببندید و احساس آرامش بیشتری داشته باشید. وقتی که ما استرس می گیریم، اعصاب سمپاتیک فعال می‌ شود و سیستم عصبی به طور اتوماتیک دچار مشکل خواهد شد؛ در این شرایط باید کاری کرد که این وضعیت کنترل شود.

اگر نفس عمیق بکشید، اعصاب پاراسمپاتیک فعال می شود، سیستم گوارش و استراحت به کار می‌ افتد و حس آرامش در سیستم عصبی ایجاد خواهد شد و شما می توانید در کنارِ آن، تار های صوتی را هم ریلکس کنید که اعصاب تان را آرام می کند و راحت تر می توانید مشکلاتی مانند تپش قلب یا مشکلات روحی را کنترل کنید.

نفس عمیق کشیدن

فایده تنفس عمیق چیست؟

نفس عمیق باعث می شود که در پیِ آن قلب آرام شود و فشار خون بالا به حالت متعادل برسد و بدن دیگر مانند قبل استرس و اضطراب نداشته باشد.

کافی است یک نفس عمیق بکشید تا احساس آرامش بیشتری داشته باشید و استرس خود را کنترل کنید و کیفیت خواب تان را نیز افزایش دهید؛ سپس از هر چیزی که به شما استرس وارد می‌ کند دوری کنید.

تنفس عمیق برای کاهش استرس باید چگونه باشد؟

محلی راحت را پیدا کنید؛ بایستید یا بنشینید و حتما مراقب حالات صورت تان باشید تا ریلکس شود.

یکی از گوش های خود را با انگشتان تان بگیرید و کمی آن را فشار دهید؛ سپس نفسِ خود را به داخل بینی بدهید و به آرامی آن را خارج کنید.

تا جایی که می‌ توانید پروسه بازدم یا خارج کردن نفس تان را طولانی تر کنید و به صدای تنفس خود گوش دهید.

4 الی 6 بار این کار را تکرار کنید. در واقع این نوع تنفس ابزاری برای احساس آرامش بیشتر در شماست و سطح استرس تان را کنترل می‌ کند و باعث می‌ شود که احساس آرامش بیشتری داشته باشید.

تکنیک آرامش فوری مغز بدون هیچ زحمت و هزینه ای

4.599
این مطلب مفید بود ؟909
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت وسلامت نمناک/ن/ش
1 نظر به ثبت رسیده است
محسن بهرامی1401-01-30
تنها دلها با یاد خدا آرامش میگیرند و بس یا الله یا رحمان یا رحیم یا مقلب القلوب ثبت قلبی علی دینک
202
وبگردی