درآوردن انگشتر گیر کرده
اگر انگشتر یا حلقه شما در انگشتتان گیر کرده و تنگ شده، می‌توانید برای خارج کردن آن بدون برش دادن حلقه از نخ دندان یا چرب کننده‌های طبیعی استفاده کنید.

راه حل انگشتری در انگشت گیر کرده است

آیا تا به حال برایتان پیش آمده که حلقه در انگشتتان گیر کرده باشد؟ یا انگشتری که قبلا برای انگشتتان بزرگ بوده حال به طرز حیرت آوری تنگ شده و از انگشتتان خارج نمی شود؟

این‌ها همگی اتفاقات ترسناکی هستند که شما را ناگزیر به بریدن حلقه می‌کنند اما نگران نباشید زیرا در این قسمت از نمناک قصد داریم شما را با روش‌های درآوردن انگشتر گیر کرده در انگشت و طرز درآوردن انگشتر تنگ بیشتر آشنا کنیم.

برش دادن حلقه

روش‌های خلاقانه برای در آوردن انگشتر تنگ و حلقه گیر کرده در انگشت

1. انجام چند حرکت

برای در آوردن حلقه گیر کرده در انگشت به آرامی دو انگشت شست و اشاره دست دیگر خود را به دور حلقه گیر کرده در انگشت قرار دهید. سپس به آرامی حلقه را با چرخاندن به عقب و جلو ببرید. این کار را طوری باید انجام دهید که همزمان با چرخاندن حلقه، آن را با فشار به جلو هدایت کنید.

حلقه را با فشار زیاد نکشید:مطمئن شوید که فشار زیادی را بر روی عقب و جلو کردن به انگشتر وارد نکنید زیرا این حالت باعث می‌شود که انگشت شما ورم کند.

درآوردن انگشتر

2. چرب کننده‌های طبیعی یا ژل روان‌کننده:

در این روش برای درآوردن حلقه می‌توانید از چرب کننده‌هایی چون وازلین و ژل لوبریکانت استفاده کنید. استفاده از مقادیر زیاد این مواد روان‌کننده باعث می‌شوند که با حداقل آسیب وارده به پوست بتوانید انگشتر گیر کرده در انگشت را خارج سازید. چرب کننده‌های بر پایه وازلین اغلب به بهترین شکل عمل می‌کنند.

چنان چه طی خارج کردن حلقه یا انگشتر تنگ به پوستتان آسیب رسید و یا دچار بریدگی شد، بدان معنی است که از مواد روان‌کننده مناسبی استفاده نکرده اید، پس بهتر است بهترین مواد را برای این کار انتخاب کنید.

برخی از بهترین چرب کننده‌های پوست عبارتند از:

 • وازلین
 • شیشه پاک کن یا سایر پاک کننده‌های پنجره
 • لوسیون دست
 • کره در صورت امکان
 • نرم‌کننده مو یا شامپو
 • ژل پترولیوم یا پماد آنتی بیوتیک
 • اسپری پخت و پز، کره نرم یا روغن پخت و پز
 • کره بادام زمینی نرم شده
 • آب و صابون
 • روغن بچه

مقداری از مواد چرب را زیر حلقه بمالید و سپس آن را به اطراف بچرخانید. بهتر است به کمک انگشت شست و اشاره، حلقه را بچرخانید و از مقدار بیشتری چرب کننده برای عملکرد بهتر استفاده کنید. سعی کنید به آرامی آن را با چرخاندن به جلو و عقب به سمت بیرون انگشت هل دهید.

آب و صابون

3. بالا گرفتن دست:

برای درآوردن انگشتر از انگشت ورم کرده، بازوی دستتان را به مدت چند دقیقه در امتداد شانه هایتان رو به بالا بگیرید.

4. روش آب سرد:

آیا تا به حال متوجه این موضوع شده اید که حلقه‌ها در روزهای سرد نسبت به روزهای گرم سال راحت تر بیرون آورده می‌شوند. پس بنابراین دستتان را در آب سرد فرو ببرید. این آب باید سرد باشد و لازم به استفاده از آب یخ نیست. کافی است دستتان را به مدت چند دقیقه در آب سرد قرار دهید و سپس از آب بیرون آورده و شروع به خارج کردن حلقه کنید.

شستن دست با آب سرد

5. روش نخ دندان:

برای این کار باید یک قسمت از انتهای نخ دندان را از زیر حلقه رد کنید. در صورت لزوم از یک سوزن برای گرفتن نخ دندان از زیر حلقه استفاده کنید.

نخ دندان را رو دور انگشت بالای حلقه بپیچانید. پیچاندن نخ به دور انگشت باید به آرامی صورت بگیرد و نباید سبب درد و کبودی شود. اگر نخ را بیش از حد تنگ ببندید، باید مجددا آن را باز کنید و دوباره ببندید.

سپس سعی کنید با کشیدن و پیچاندن نخ دندان به سمت عقربه‌های ساعت انگشتر را به سمت نوک انگشت هدایت کنید. اگر این کار را چند بار انجام دهید، حلقه شروع به حرکت کرده و می‌توان آن را از انگشت خارج کرد.

بعد از این که از شر حلقه گیر کرده خلاص شدید باید انگشت خود را از جراحت و آلودگی پاک کنید و تا زمانی که تورم ناشی از بیرون کشیدن حلقه گیر کرده در انگشت فروکش نکرده از به دست کردن مجدد حلقه خود داری کنید.

در آوردن انگشتر تنگ

برخی از سوالات متداول:

1. حلقه باید چقدر تنگ باشد؟

هنگام دست کردن یک حلقه باید در انگشت احساس راحتی کنید و بهترین جا در انگشت جایی است که انگشتر به راحتی بچرخد. اگر حلقه در اطراف انگشت به راحتی نلغزد، خیلی کوچک است و اگر با سهولت به جلو و عقب بلغزد، خیلی بزرگ است.

2. برش حلقه به چه علت استفاده می‌شود؟

هنگامی که نمی توان حلقه را به دلیل تورم یا آسیب دیدگی از دست خارج کرد از برش حلقه استفاده می‌شود. برش حلقه به سرعت بخشی از حلقه را قطع می‌کند بدون این که به پوست و انگشت آسیب برساند. برش دهنده‌های حلقه بسته به نوع فلز حلقه یا انگشتر متفاوت هستند. برخی فلزات مانند طلا و پلاتین نرم تر هستند.

3. آیا زرگر میتواند حلقه را برش دهد؟

بله، یک زرگر قطعاً می‌تواند یک حلقه را قطع کند زیرا ابزارهای مناسبی برای برش حلقه در اختیار دارد و بدون آسیب رساندن به انگشت قادر به درآوردن حلقه خواهد بود.

سایز انگشتر

4. چگونه می‌توان التهاب و ورم انگشت را کاهش داد؟

تورم منظم و مداوم باید توسط پزشک بررسی شود تا اطمینان حاصل شود که هیچ دلیل پزشکی وجود ندارد. بسیاری از مسائل پزشکی می‌تواند باعث تورم شود. برای کاهش تورم موقت از کمپرس یخ استفاده کنید و آن را بر روی ناحیه آسیب دیده به مدت 10 تا 15 دقیقه اعمال کنید.

5. روش ارتفاع و بالا بردن چگونه عمل می‌کند؟

هنگامی که بازوی خود را بالا می‌برید، تمام مایعات اضافی و آب به پایین بدن و به دور از اتصالات انگشت حرکت می‌کنند. این امر باعث می‌شود تا انگشتانتان باریک‌تر شده و در نتیجه راحت تر می‌توانید حلقه را در آورید.

بیرون آوردن انگشتر

6. آیا پزشک می‌تواند حلقه را در آورد؟

بله،پزشک می‌تواند حلقه را از انگشت شما در بیاورد.

7. اگر انگشت به دلیل آرتروز متورم شود، چه کار کنیم؟

سعی کنید اطراف حلقه را با کره یا روغن روان کنید. مصرف ایبوپروفن نیز ممکن است باعث کاهش تورم شود.

8. در صورتی که انگشت گزیده شده باشد و با زهر متورم شده باشد چگونه می‌توان حلقه را از انگشت در آورد؟

باید به دنبال مراقبت پزشکی باشید و خودتان شروع به خارج کردن حلقه نکنید.

انگشتر گیر کرده

سایر نکات:

 • همیشه سعی کنید انگشت حلقه را کمی خم کنید زیرا این کار باعث کاهش برآمدگی پوست روی انگشت می‌شود و بنابراین باعث می‌شود که غضروف‌های انگشت کمی کوچکتر شود.
 • اندازه دور انگشت مورد نظر برای انگشتر یا حلقه را برای خرید انگشتر جدید داشته باشید. افزایش یا کاهش وزن و سن در اندازه حلقه دخیل هستند.
 • روش‌های ذکر شده هنگام برخاستن از خواب و پف دستان به خوبی کار می‌کنند.
 • اگر حلقه شما برش خورده است بهتر است به مدت دوهفته از استفاده مجدد انگشتر خودداری کنید تا انگشت شما زمان بهبودی داشته باشد.

هشدار:

 • بعضی از انواع پاک کننده‌های پنجره ممکن است حاوی آمونیاک بوده و به برخی از فلزات و سنگ‌های سنگین آسیب برساند. قبل از استفاده محتویات محلول را بررسی کنید!
 • در صورت آسیب دیدگی انگشتی که متورم شده است، در صورت فوریت کمک بگیرید. اگر فکر می‌کنید ممکن است انگشت شکسته شده باشد سریعا به اورژانس تماس حاصل کنید.

درآوردن انگشتر گیر کرده سریع و راحت + آموزش

3.953
این مطلب مفید بود ؟4112
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن /آ /ز.ت
وبگردی