تولد
بن بست زندگی مشترک
اگر فکر می کنید زندگی مشترک شما به بن‌بست رسیده است خودتان باید با تلاش و برخی عادات مثبت رابطه خوبی با همسرتان بسازید و زندگیتان را نجات دهید.

راه دوباره زنده کردن زندگی مشترکی که فکر میکنی به آخر خط رسیده

گاهی اوقات مشکلات زندگی آنقدر زیاد می شوند که افراد کنترل و مدیریت آن را از دست می دهند و نمی توانند کاری کنند و زندگی را از دست رفته می‌دانند؛ اما دقیقا در همین شرایط هست که ما می توانیم به خودمان و طرف مقابلمان کمک کنیم و رابطه زناشوییمان را نجات دهیم؛ به شرطی که عادات مثبت داشته باشیم که در این قسمت از خانواده پلاس نمناک این عادات کلیدی را برای حفظ زندگیِ مشترک به شما معرفی خواهیم کرد.

دوباره باهم ارتباط برقرار کنید

بزرگ‌ترین مشکلی که در برقراری ارتباط وجود دارد، ارتباط تدافعی افراد است. در صورتی که شما می توانید خیلی راحت در چشمان همسرتان نگاه کنید، با او صحبت کنید، زبان بدن را در نظر بگیرید و کاملاً مسالمت‌آمیز بحث را پیش ببرید.

به همان اندازه که گفتن آنچه به آن فکر می کنید مهم است، گوش دادن به صحبت های همسرتان نیز مهم می باشد و از طرفی هم گوش دادن فقط کاری نیست که شما با گوش های خود انجام دهید، بلکه باید با چشمان خود و زبانِ بدن درست به او نشان دهید که چقدر حرف هایش برایتان حائز اهمیت است.

گوش دادن فعال را تمرین کنید و گاهی حرف های همسرتان را تکرار کنید تا بداند دقیق به حرف هایش گوش می دهید.

حفظ زندگی مشترک

مشاوره بگیرید

زمانی که دندانتان درد می کند، به پزشک متخصص مراجعه می کنید و مشکلاتتان را بررسی می کنید اما زمانی که ازدواج می کنید و به مشکل می‌ خورید، به فرد متخصص مشاوره مراجعه نمی کنید. اگرچه مشاور است که می تواند از دور به زندگی شما نگاه کند، حرف های دو طرفتان را بفهمد و یک راهکار مناسب به شما بدهد. به طور منظم؛ حتی به تنهایی با یک مشاور ملاقات کنید.

به اشتباهات خود اعتراف کنید

همه ما فکر می‌ کنیم که اعتراف فقط برای قانون است؛ اما در واقع اعتراف به این معناست؛ هر چیزی را که حقیقت دارد و از گفتن آن می ترسیم، بیان کنیم. بسیاری از مردان پنهان کردن احساسات را قدرت می‌دانند که این کاملا اشتباه است. باید تمرین اعتراف را شروع کنیم و در مورد احساسات و خواسته هایمان کاملا صادقانه صحبت کنیم.

اعتراف به اشتباهات

نزدیکی و صمیمیت داشتن را دوباره شروع کنید

هیچ چیز به اندازه نزدیکی و صمیمیت بین زوجین نمی تواند به آن ها کمک کند. در واقع اگر حس نزدیکی و صمیمیت از بین برود، ازدواج دچار مشکل خواهد شد‌. در صورتی که شما باید یاد بگیرد با وجود همه مشغله های شغلی یا امور فرزندان، باز هم ارتباط و نزدیکی خود را حفظ کنید.

در پایان هر روز؛ یک ربع وقت بگذارید. در مورد روز همسرتان بپرسید و خوب گوش کنید و خودتان هم در مورد کارهایی که انجام داده اید؛ صحبت کنید.

باهم همکاری کنید؛ بیشتر از قبل

وقتی که زندگیِ مشترکی را شروع می کنیم، احتمالاً خیلی از ما اهدف مشترکی داریم که با گذشت زمان هر کدام اهداف و دیدگاه های مختلفی داشته و روز به روز از هم دور تر می شویم. در چنین شرایطی باید با هم یک کار جدید شروع کرده و همکاری داشته باشید که این اتفاق باعث نزدیک شدنِ مجدد شما به یکدیگر خواهد شد. برای این کار؛ فهرستی از چیزهایی که هر دو به آنها علاقه دارید را تهیه کرده و یکی را انتخاب کنید که می توانید هر دو شروع کنید.

اگه زندگی مشترکت به بن بست رسیده، این کارو انجام بده

3.99
این مطلب مفید بود ؟72
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ز.ت
وبگردی