کلید موفقیت شغلی
موفقیت تلفیقی از انجام کارهای خارق العاده و دست نیافتنی نیست چرا که کلیدهای ساده ای برای رسیدن به موفقیت شغلی وجود دارند که می توانید از آنها استفاده کنید.

چند راز ساده و متفاوت برای موفقیت در شغل 

موفقیت در شغل نیازمند برنامه ریزی و انجام کار ها به طور منظم است اما مشکل اینجاست که افراد اغلب کار را به گونه ای شروع می کنند و به گونه ای دیگر آن را به پایان می رسانند و در مدت زمان طولانی انگیزه آن ها کم می شود. به نظر شما راز موفقیت در شغل چیست و چگونه می توان به این مهم دست پیدا کرد؟ در این قسمت از نمناک چند راز ساده در مورد موفقیت شغلی را خواهیم گفت.

انگیزه فوق العاده داشته باشید 

هیچ چیز مهم تر از داشتن انگیزه و اشتیاق برای شغل نیست. اگر شما هیچ تمایلی برای انجام کارتان نداشته باشید، در نتیجه خلاقیتی هم ندارید و در طول زمان سرخورده می شوید، زیرا از محتوای کار خود لذت نمی برید. همچنین مهارت های خود را نیز ارتقا نمی دهید. پس سعی کنید که همیشه یک برنامه منظم در شغل تان داشته باشید و برای آن تلاش کرده تا دوباره انگیزه بگیرید. 

انگیزه داشتن

از انجام امور بی اهمیت بپرهیزید

انجام همه کارها شما را به سمت موفقیت هدایت نمی کند و اگر انجام کاری برای تان ساده است، به معنای درست بودن آن نیست زیرا موفقیت با کار کردن کورکورانه به دست نمی آید و با برنامه ریزی دقیق و پیروی از آن می توان به سوی موفقیت های بزرگ حرکت نمود.

اهداف تان را بنویسید

نوشتن اهداف تان در زندگی شما را به سمت موفقیت می کشاند پس از هر روز صبح اهدافتان را بنویسید و از خودتان بپرسید:«امروز چه کارهایی می توانم انجام دهم که همه چیز را تغییر دهد و من را به این هدفم نزدیک تر کند؟» سپس تمام کارها و اقداماتی را که به ذهن تان می رسد یادداشت کنید و دور مهم ترین های شان را خط بکشید.با تکرار هر روزه ی این نوشتن و خواندن، خوشفکری و مثبت اندیشی شما تضمین خواهد شد و طبق اهداف تان عمل خواهید کرد.

نوشتن اهداف

باورهایتان را تقویت کنید

یک رمز موفقیت در زندگی این است که اهداف و خواسته های تان را باور داشته و از بیان صریح و قاطع آن نهراسید و باورهای تان را قوی کنید.اگر شما خودتان را قبول نداشته باشید چگونه دیگران شما را قبول داشته باشند. اگر نسبت به خواسته های تان سُست و نامطمئن باشید، تصمیمات متزلزلی می گیرید که شما را به جایی نمی رساند. 

وقت خود را در اینترنت تلف نکنید

گشت و گذار در شبکه های اجتماعی می تواند منجر به ساعت ها اتلاف وقت شود و باعث می شود در پایان روز هیچ پیشرفتی در کار شما حاصل نشود. مرور کردن سایت های موفقیت و انگیزه بخش خوب است پس از گشت و گذار در شبکه های اجتماعی به عنوان پاداشی برای اتمام یک کار استفاده کنید.

اینترنت گردی

روز خود را هدر ندهید

بسیاری از افراد وقت امروز خود را صرف صحبت درباره ی کار می کنند تا برنامه ای بی نقص در فردا داشته باشند اما اجرای برنامه ای خوب در روز به انجام برنامه ای بی نقص در فردا می ارزد. یکی از رازهای موفقیت اقدام در زمان حال است، یعنی تنها زمانی که امکان پیشرفت بیشتر وجود دارد. 

برنامه ریزی کنید 

برای شروع یک شغل به شکل منظم باید برنامه ریزی داشته باشید که یک ابزار کاربردی است و مسیر راه موفقیت در شغل را به شما نشان می دهد. باید سعی کنید که بازاریابی، اقتصاد و اجرای کار خود را مد نظر قرار دهید. شاید برای شروع، کار پیچیده باشد و برنامه ریزی درست انجام نشود اما رفته رفته یاد می گیرید که چگونه برنامه ریزی بهتری داشته باشید. 

برنامه ریری کردن

موانع را کنار بزنید

زندگی انسان همواره با چالش هایی روبرو است. افراد موفق در زمان سختی ها و زخم ها درست عمل کرده و این چالش های زندگی موجب عقب ماندن آنها از موفقیت نمی شود بلکه این ضربات و ناراحتی ها می توانند به رشد افراد در روابط بین فردی، لیاقت و قدرت، کاردانی و حق شناسی کمک کنند. 

از محدودیت ها عبور کنید

طی کردن مسیری معمولی و معین آسان است اما وقتی پیشرفت حاصل می شود که خود را با محدودیت ها روبه رو کنیم و از منطقه ی امن خود خارج شویم و با سختی ها روبرو شویم زیرا در خلال رویارویی با سختی ها، قوی تر می شویم. 

عبور از محدودیت

بر نقاط مثبت تمرکز کنید

مغز در حالت منفی تصمیمات خوبی نمی گیرد و برای کسب بهترین نتایج باید مثبت باشد پس بهتر است برای دستیابی به موفقیت مثبت فکر کنید و کمتر روی مشکلات تمرکز کنید و افکار و احساسات منفی را از خود دور کنید. 

به احساسات خود توجه کنید 

بدون اینکه به بازخورد کارتان فکر کنید، می توانید بین احساس و طرز فکر تفاوت قائل شوید. اگر با کاری که انجام می دهید هارمونی و هماهنگی داشته باشید، می توانید بینش کلی خود را تغییر دهید و بعد از گذشت مدت زمانی، احساس مثبت بیشتری خواهید داشت. انگار که از لحاظ احساسی شارژ می شوید و منتظر موفقیت در شغل تان هستید و در موقعیتی قرار می گیرد که نتایج خوب در کار، به سراغ شما می آید.

توجه به احساسات

از بازخوردها و انتقادات فرار نکنید

برخی افراد از نقد شدن گریزانند اما نقدهای مثبت و سازنده برای رسیدن به اهداف بسیار اهمیت دارند پس به نقدهای مثبت و سازنده توجه زیادی داشته باشید و به توصیه ی افرادی که به رسیدن شما به هدف تان علاقه مند هستند، توجه نموده و نقدهایی تؤام با نفرت و منفی نگری را دریافت، ارزیابی و سپس فراموش کنید. 

اشتباهات را بپذیرید

افراد موفق می دانند که همه چیز را نمی دانند و ممکن است گاهی اشتباهات و لغزش های کوچکی پیش آید و دیگران نیز همیشه در موفقیت آنها سهمی دارند. آنها می دانند برای پیروزی باید اشتباه کنند و بگویند ببخشید و دوباره برخیزند و تلاش کنند.

فکر کردن

رویا پردازی کنید

یک راه دستیابی به موفقیت رویاپردازی است پس رویاپردازی کنید و آن را باور داشته باشید و تصور کنید هم اکنون به خواسته های تان رسیده اید زیرا اگر تصاویر موفقیت های تان را مدام در ذهن تان تکرار و تجسم کنید، راه های عصبی جدیدی در مغزتان ایجاد می کنید ورویای تان ملکه ی ذهن تان می شود و تلاش می کنید راه هایی را پیدا کنید تا به وقوع بپیوندد.

روی خودتان سرمایه گذاری کنید

برای رسیدن به موفقیت روی خودتان سرمایه گذاری کنید، مثلا به باشگاه بروید و تمرین کنید، هوشمندانه غذاهایی را بر گزینید که توانایی ذهنی و جسمی تان را بالا می برند ، کتاب بخوانید،هر ایده ای را که به ذهن تان می رسد یادداشت کنید، یک مهارت جدید یاد بگیرید، دست کم یک بار در ماه، تفریح کنید، خواب و استراحت کافی، داشته باشید.

تفریح کردن

با پشتکار مسیر را ادامه دهید

همه ی ما بارها شکست خورده ایم. شکست خوردن دردناک است و رنج زیادی می آورد، افراد موفق کسانی هستند که از آسیب ها، دردها و افکار منفی عبور کرده و در هر شرایطی به مسیرشان ادامه می دهند.

ساده ترین اسرار موفقیت شغلی برای همه

54
این مطلب مفید بود ؟40
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ف.ن
وبگردی