پریناز ایزدیار
در این مطلب از بخش فرهنگ و هنر نمناک شما را با موفق ترین بازیگران زن دهه شصتی در سینمای ایران بیشتر آشنا میکنیم.

با بازیگران زن دهه شصتی بیشتر آشنا شوید

سینما و تلویزیون محل درخشش بازیگران جوان زیادی است که با هزاران امید قدم در راه دنیای هنر میگذارند و تمام تلاششان را در راه رسیدن به آرزوهایشان میکنند.

بازیگران زن دهه شصتی زیادی در سینمای ایران هستند که جزو بهترین های دنیای هنرند و سالهاست که در سینمای ایران خوش درخشیده و کارنامه پرباری دارند.

در این مطلب مروری بر بازیگران زن موفق دهه شصتی سینمای ایران خواهیم داشت که البته نمونه ای از موفق ترین بازیگران متولد دهه شصت در سینمای ایران هستند.

اگر برایتان جالب است که با این بازیگران زن دهه شصتی سینمای ایران بیشتر آشنا شوید و تصاویری از آنها را ببینید ادامه این مطلب از بخش فرهنگ و هنر نمناک را از دست ندهید.

پریناز ایزدیار

پریناز ایزدیار متولد 8 شهریور سال 64 است و یکی از دهه شصتی های موفق سینمای ایران است که حضور در دنیای هنر را از سال 85 آغاز کرد.

این بانوی هنرمند در فیلم و سریال های زیادی به ایفای نقش پرداخته که سریال شهرزاد و زمانه از ماندگارترین سریال های او است و برای بازی در فیلم هایی چون ابد و یک روز، تابستان داغ و ویلایی موفق به دریافت جایزه بهترین بازیگر زن در جشنواره های مختلف شد.

پریناز ایزدیار

الناز شاکردوست

الناز شاکردوست یکی دیگر از دهه شصتی های موفق سینمای ایران است که 7 تیر 1363 متولد شد و از سال 83 وارد دنیای بازیگری شد.

این بازیگر کشورمان در فیلم های زیادی به ایفای نقش پرداخت اما بازی در فیلم شبی که ماه کامل شد یکی از تجربه های موفق او بود که سیمرغ بلورین جشنواره فجر را برایش یه ارمغان آورد.

الناز شاکردوست

طناز طباطبایی

طناز طباطبایی یکی دیگر از بازیگران متولد دهه شصت است که در سینمای ایران خوش درخشد. این بازیگر کشورمان در 20 اردیبهشت سال 62 متولد شد و حضور در دنیای هنر را از سال 79 آغاز کرد.

اگرچه اولین تجربه طناز طباطبایی بازی در یک سریال تلویزیونی بود اما درخشش او در سینما حاصل شد و برای بازی در فیلم هایی چون شنای پروانه، ویلایی ها، هیس دخترها فریاد نمی زنند، مرهم و صداها برنده جوایز متعددی شد.

نازنین بیاتی

نازنین بیاتی هم یکی دیگر از دهه شصتی های محبوب سینمای ایران است که 15 دی ماه سال 68 متولد شد و بازیگری را از سال 1390 آغاز کرد.

این بازیگر جوان سینمای ایران اولین بار در سال 91 در فیلم دربند مقابل دوربین رفت و توانست جایزه بهترین بازیگر زن را در جشن منتقدان دریافت کند و این موفقیت بار دیگر در نوزدهمین دوره جشن حافظ و با سریال گلشیفته تکرار شد و بازی در سریال مانکن از نقش های ماندگار او محسوب میشود.

سارا بهرامی

سارا بهرامی یکی دیگر از بازیگران جوان سینمای ایران است که 2 بهمن سال 1361 متولد شد و بازیگری را با تئاتر آغاز کرد و سال 88 اولین فیلم سنیمایی اش را بازی کرد.

بازی در سریال پروانه و پرده نشین از سارا بهرامی یک چهره محبوب و سرشناس ساخت و این بانوی هنرمند برای بازی در فیلم هایی چون دارکوب، پرده نشین، تو فقط مادر من باش، ایتالیا ایتالیا، خانه ای در خیابان چهل و یکم و آرزوهایت را به خاک نسپار موفق به دریافت جایزه شد.

نگار جواهریان

نگار جواهریان یکی دیگر از بازیگران متولد دهه شصت است که 12 فروردین سال 61 متولد شد و بازیگری را از سال 1377 آغاز کرد.

این بانوی هنرمند همسر رامبد جوان است و بازی در فیلم طلا و مس و حوض نقاشی یکی از درخشان ترین بازی های او در سینما است که برای بازی در این دو فیلم موفق به دریافت سیمرغ بلورین جشنواره فجر و جوایز متعدد دیگر شد و برای بازی در فیلم های تنها دو بار زندگی میکنیم و اینجا بدون من هم موفق به دریافت جایزه شد.

نگار جواهریان

بازیگران زن دهه شصتی که در سینما خوش درخشیدند

3.2134
این مطلب مفید بود ؟8747
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/م.ف
وبگردی