مدل خوابیدن
مدل خوابیدن بر کیفیت خواب تاثیر زیاد دارد زیرا خوابیدن نادرست مشکلاتی برای بدن به وجود می آورد،آشنا شدن با مدل های خواب ازاین مشکلات جلوگیری کنید.

تا حد ممکن این پوزیشن خواب را ترک کنید

اگر به پوزیشن خود هنگام خوابیدن دقت نمی‌‌ کنید، همین باعث می شود که درد زیادی را متحمل شوید. خوابیدن با پوزیشن غلط روی کیفیت خواب ما اثر گذار است و باعث ایجاد مشکلات ستون فقرات می شود؛ مخصوصا اگر 8 ساعت در چنین حالتی بخوابید و در نتیجه قطعا بدن تان آسیب خواهد دید.

خوابیدن

بدترین پوزیشن خواب برای ستون فقرات

طبق نظر متخصصان؛ هنگامِ خوابیدن، بدترین پوزیشن برای ستونِ فقرات است. خوابیدن به رویِ شکم شاید برای بعضی ها پوزیشن راحتی باشد اما آسیب جدی و جبران ناپذیری را ایجاد می‌ کند.

دمر خوابیدن باعث می‌ شود که قوس کمر حالت راحت و مناسبی نداشته باشد و فشار زیادی به ستون فقرات وارد شود و در نتیجه ماهیچه‌ ها و مفاصل دچار مشکل می‌ شوند و انحنای طبیعی ستون فقرات از بین می رود‌. همچنین زمانی که روی شکم می خوابید، مجبور هستید که گردن خود را نیز به سمت چپ یا راست خم کنید که همین باعث آسیب به گردن و گردن درد نیز خواهد شد.

پزشکان توصیه می‌ کنند که روی کمر بخوابید

خوابیدن به پشت یا به کمر باعث می شود که وزن شما به سرعت به صورت متعادل در کل بدن پخش شود و در نتیجه فشار کمتری به بدن و ستون فقرات وارد می گردد. پس بهتر است که این پوزیشن را انتخاب کنید‌. فواید زیادی برای خوابیدن روی کمر وجود دارد؛ انجام این کار باعث از بین بردن تنش و سر درد می‌ شود‌ و فشار سینوسی را تسکین می دهد و باعث می‌ شود که شما جوان تر بمانید و صورت تان با بالش برخورد نکند و دچار چین و چروک نشود.

خوابیدن

خوابیدن به پهلو؛ بهتر از دمر خوابیدن است

طبق نظر متخصصان، خوابیدن به پهلو هم مزایا و معایبی دارد اما به طور کل بهتر از این است که شما دمر بخوابید. بعضی از افراد با خوابیدن به پهلو، دچار کمر درد و درد مفاصل می شوند اما به طور کل آسیب به ستون فقرات در آن، بسیار کم تر از خوابیدن به پشت خواهد بود.
اگر می خواهید به پهلو یا شکم بخوابید؛ با انجام این کار فشار به ستون فقرات را کمتر کنید
اگر دوست دارید که به شکم یا پهلو بخوابید، بهتر است که این نکته را رعایت کنید. هنگام دمر خوابیدن حتماً یک بالش کوچک زیر سرتان قرار دهید؛ بالشی که نازک باشد و یک بالش هم زیر دست تان بگذارید تا خیلی روی شکم خم نشوید. بهتر است که از تشک سفت تر استفاده کنید که خیلی به داخل تشک فرو نروید و صبح ها هم حتما حرکات کششی انجام دهید.

بدترین مدل خوابیدن برای گردن و کمر

53
این مطلب مفید بود ؟30
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : bestlifeonline / بخش بهداشت وسلامت نمناک/ن/ش
وبگردی