بعد ازدواج
ازدواج مسئله پیچیده ای نیست اما رفتار طرفین در زندگی مشترک بسیار تایین کننده و حیاطی است از این رو بهتر است نکاتی را بدانید و رعایت کنید.

بعد ازدواج این عادتت رو ترک کن

بسیاری از افراد این سؤال را می‌ پرسند که آیا از ازدواج خود راضی هستی، اصلا ارزشش را داشت؟ این سوالی است که جواب های متفاوتی برای آن وجود دارد؛ اما مهم این است که شما چگونه رفتار می کنید تا بتوانید خوشبختی را در زندگی خود احساس کنید. در این قسمت از خانواده پلاس نمناک عاداتی را به شما معرفی می کنیم که بهتر است بعد از ازدواج آن ها را ترک کنید تا خوشبختی به سراغتان بیاید؛ پس با ما همراه باشید.

رفتار مانند دوران مجردی

نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که فکر نکنید فقط خودتان در زندگی حضور دارید. زندگی مشترک نیازمند تبادل نظر و مشورت است؛ بنابراین نباید احساس کنید که فقط خودتان تصمیم می‌ گیرید و مجرد و تنها هستید؛ باید در همه زمینه ها همسرتان را هم دخیل کنید.

رفتار زوجین

بی میل و رغبت بودن به زندگی

وقتی که وارد یک رابطه ای می ‌شوید، باید میل و اشتیاق خود را نشان دهید. خیلی ها از این موضوع شکایت می‌ کنند که طرف مقابل کاملاً بی میل و رغبت است؛ اما شما باید سرشار از ذوق و انگیزه باشید و حس سرزندگی را در زندگی زناشویی تان به جریان بیندازید.

ناتوانی در سکوت کردن

وقتی که وارد زندگی مشترک می‌ شوید؛ باید تمرین کنید که گاهی اوقات سکوت کنید و حرفی به زبان نیاورید تا باعث رنجش همسرتان نشود و بهتر است که عادت پرحرفی و یا ابراز زیاد از حد خشم و عصبانیت را تا حد زیادی در خودتان از بین ببرید.

نادیده گرفتن یکدیگر

بسیار مهم است که احساسات همسرتان را نیز در نظر داشته باشید. اولویت شما باید این باشد که در کنار او حال خوبی را به وجود بیاورید. یک دیگر را نادیده نگیرید و تمام توجه و تمرکزتان را روی زندگی بگذارید.

استفاده از کلمات ناپسند

بسیار مهم است که در زندگی مشترک یاد بگیرید چگونه صحبت کنید. شاید گاهی اوقات هنگام دعوا چیز های خوبی نگویید؛ اما در حالت عادی باید یاد بگیرید که حرف های خوب به زبان بیاورید و کار های عاشقانه انجام دهید تا حس عاشقی در شما و زندگی تان بیدار شود.

خسته کننده بودن

اول از همه باید یاد بگیرید که در کنار همسرتان کار های هیجان انگیزی را انجام دهید. با هم بازی های مشترک انجام دهید؛ به یکدیگر پیام کوتاه بدهید و سعی کنید هیجان را در زندگی بیدار کرده و خسته کننده نباشید.

نادیده گرفتن خودتان

بعد از این که متاهل می شوید، شاید فراموش کنید که باید به خودتان هم رسیدگی کنید. باید یاد بگیرید که از لحاظ جسمی، روحی و معنوی به خودتان برسید، در اجتماع حضور پیدا کنید و هرگز خود را فراموش نکنید.

افسردگی

مانند افراد نادان رفتار کردن

فراموش نکنید که باید زندگی خود را در کنار همسرتان به خوشی سپری کنید و مانند افراد نادانی نباشید که مثل بچه ها رفتار می کنند و هرگز بابتِ هر چیزی به خودتان مغرور نشوید.

ناسپاسی و قدرنشناس بودن

باید یاد بگیرید که از همسرتان بابت همه کار های خوبی که انجام داده است؛ تشکر کنید و همیشه این عادت را در خودتان حفظ کنید. اگر در دوران مجردی عادت به انجام این کار نداشتید، بهتر است که رفتار خود را تغییر دهید و همیشه قدردان زحمات همسرتان باشید که قطعا معجزه خواهد کرد.

بعد ازدواج، همه باید این عادت رو ترک کنن

513
این مطلب مفید بود ؟130
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن /ن.ح
وبگردی