ارزشمند های زندگی
بسیاری از افراد باور دارند که پول نقش مهمی در زندگی دارد و چیز های با ارزش رایگان به دست نمی آیند اما چیزهایی در دنیا وجود دارند که حتی با پول نمیتوان خرید.

چیزهایی در زندگی که نمی توانید با پول بخرید

بله خیلی چیزها در زندگی هستند که نمی توانید آن ها را ارزش گذاری کنید و برایشان قیمت تعیین کنید، زیرا هرگز خریدنی نیستند. این چیز های با ارزش باید شناخته شوند و بابت آن ها شکرگزاری شود. مهم تر از همه این که اگر آن ها را بشناسید، بیشتر قدرشان را می دانید. در این قسمت از نمناک تعدادی از آن ها را به شما معرفی خواهیم کرد:

خانواده

مهم ترین چیزی که باید یاد بگیریم، این است که خانواده خریدنی نیست. شاید شما بتوانید برای خودتان خانه بخرید اما خانواده ای که داخل آن خانه زندگی می کنند، هرگز خریدنی نیستند؛ پس باید قدرشان را بدانید.

دوستان واقعی

دوستان واقعی؛ دوستان کمیابی هستند. زمانی که احساس می کنید یک نفر دوست حقیقی شماست، باید سعی کنید هر طور که شده، او را برای خودتان نگه دارید، زیرا هرگز با بیشترین ثروت دنیا هم نمی‌ توانید دوست واقعی پیدا کنید.

دوستی صمیمی

زمان

زمان می‌ تواند مهم تر از هر چیز دیگری در زندگی باشد که شاید خیلی از ما آن را نادیده بگیریم و وقتمان را صرف چیزهای بیهوده کنیم؛ پس باید بدانید که زمان هرگز خریدنی نیست و باید مراقب باشیم تا به راحتی آن را از دست ندهیم.

سلامتی

درست است که شما می توانید با پول دارو بگیرید و بسیاری از بیماری‌ ها را برطرف کنید یا مثلا غذای سالم بخورید؛ اما به هر حال بعضی از افراد با وجود اینکه ثروتمند هستند، باز هم نمی‌ توانند برای سلامتی شان کاری کنند؛ پس بدانید که سلامتی خریدنی نیست.

انگیزه

انگیزه از درون افراد نشات می گیرد و نمی توان آن را با پول معاوضه کرد. باید یاد بگیرید که انگیزه خریدنی نیست و حتماً باید آن را در درون خودتان احساس کنید.

انگیزه داشتن

اخلاقیات

بسیار مهم است که شما قبل از انجام هر کاری اخلاقیات را در نظر بگیرید اما آیا می‌ توان این اخلاقیات را با پول خرید؟ هرگز! اخلاقیات و مبادی آداب بودن چیزی است که خودِ فرد باید آن را به دست بیاورد و پول هرگز نمی‌ تواند به او کمک کند.

قدرشناسی

قدرشناسی ویژگی بسیار مهمی است که اگر آن را داشته باشیم، هم دیگران را خوشحال می کنیم و هم این که خودمان در زندگی حال بهتری خواهیم داشت.

فرزندِ خوب

فرزند خوب خریدنی نیست. بزرگ کردن یک فرزند خوب و صالح و سالم هم چیزی نیست که بتوانید آن را بخرید و جزء ارزش هایی است که در زندگی باید قدرش را بدانید.

رابطه پدر و پسر

دانش

هرچقدر که ثروتمند باشید و هر چقدر که جایگاه اجتماعی بالایی داشته باشید و نفوذ پیدا کنید، باز هم نمی توانید اطلاعات، دانش و آگاهی را با پول بخرید؛‌ شاید بتوانید برای خودتان مدرک درست کنید اما هرگز دانش پیدا نخواهید کرد.

صمیمیت

بسیار مهم است که شما در زندگی بدانید؛ صمیمیت با اطرافیانتان موهبتی است که آن را دارید و نباید از دستش بدهید؛ زیرا خریدنی نیست.

زیبایی درونی

شاید افرادی را دوروبرتان دیده اید که پول می‌ دهند و نقص های ظاهری خود را برطرف می‌ کنند اما زیبایی درونی را نمی‌ توان با پول خرید یا آن را تغییر داد.

عشق

شاید با ارزش ترین چیزی که در زندگی داشته باشید و نتوانید آن را با هیچ چیز دیگری عوض کنید و یا آن را بخرید و بفروشید، عشق باشد. عشق چیزی است که هرگز، هیچ وقت؛ هیچ قیمتی نمی توان برای آن گذاشت.

عشق و علاقه

وفاداری

وفاداری یکی از همان ارزش های انسانی است که نمی توانید با پول آن را بخرید. وفاداری چیزی است که باعث می‌ شود افراد در زندگی کنار یکدیگر دوام بیاورند.

شادی

شادی و خوشحالی را نمی توانید با پول بخرید. درست است که می‌ توانید با ثروتمند بودن، یک زندگی مرفه برای خودتان داشته باشید اما اصلِ شاد بودن، از درون افراد نشات می گیرد.

هدف

پیدا کردن هدف در زندگی چیزی نیست که بخواهید با پول آن را انجام دهید. اکثر افراد فکر می کنند که می توانند با پول دادن و گرفتن مشاوره، هدف خود را پیدا کنند اما هدف؛ درونی است و منحصر به فرد خود شما می باشد.

اعتماد به نفس

هر چقدر که افراد توانایی مالی بیشتری داشته باشند، اعتماد به نفسشان بالاتر است. در صورتی که اعتماد به نفس هرگز خریدنی نیست و نمی‌ توان برایش قیمت گذاشت و جزء آن دسته از ارزش‌ هایی است که به درونِ خودتان برمی گردد و شاید خیلی از افراد برخلاف مشکلات و نقص‌ های بیرونی از درون اعتمادبنفس بالایی داشته باشند.

داشتن اعتماد به نفس

اعتماد

اعتماد چیزی است که شما باید در طول زندگی با رفتار هایی که دارید آن را به دیگران نشان دهید و یا عمیقا به دیگران اعتماد کنید؛ پس چیزی نیست که بخواهید برایش قیمت تعیین کنید.

آرامش درون

آرامش درون را نمی توان با پول خرید و هرگز نمی توان برایش قیمت تعیین کرد.

تفکر مثبت

شاید بتوانید با پول چیز های مادی بخرید که به شما حس خوب می دهد اما در نهایت همه چیز از مغز شما بیرون می آید؛ پس باید سعی کنید که تفکر مثبت داشته باشید و بدانید که نمی توانید آن را از جایی بخرید.

مثبت اندیشی

احترام

احترام چیزی است که به مرور زمان و توسط شناختِ افراد از یکدیگر به وجود می‌ آید. احترام گذاشتن یا محترم شمرده شدن جزء آن ارزش های اخلاقی هستند که خریداری نمی شوند.

استعداد

همه ما منحصر به فرد متولد شده ایم. خیلی از ما استعداد هایی داریم که هنوز ناشناخته باقی مانده اند اما هر چقدر هم که بخواهیم هزینه کنیم، هرگز نمی‌ توانیم یک استعداد را بخریم.

خرد و درایت

یکی دیگر از چیز هایی که هرگز نمی توان آن را با پول خرید، عقل، خرد و درایت می باشد که در نتیجه‌ی تجربیات، دانش و آگاهی یک فرد به وجود می آید و هرگز نمی توان برایش قیمت تعیین کرد، زیرا خریدنی نیست.

تنها چیزی که تو این دنیا، با پول نمیشه خرید

4.440
این مطلب مفید بود ؟355
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ش
برچسب : سبک زندگی
وبگردی