تولد
سرعت در آشپزی
اگر زمان کمی برای آشپزی دارید نگران نباشید. شما می توانید با چند ترفند ساده سرعت آشپزی را افزایش دهید و هر چه سریع تر غذایتان را میل کنید.

راهکارهایی برای پخت سریع غذا

همیشه ترفندهایی هستند که برای تمام آشپزها یک راهکار مفید ارائه میدهند، بخصوص اگر زمان آشپزی و طبخ غذا را کاهش دهند. در این مقاله راهکارهایی را به شما معرفی می کنیم که از طریق آن ها بتوانید غذای خود را سریع تر بپزید، بدون اینکه سطح کیفیت و طعم غذا را پایین بیاورید.

دمای مناسب را انتخاب کنید

قبل از اینکه هر کاری انجام دهید، اجاق گاز را روشن کنید. قابلمه یا ماهتابه را روی آن قرار دهید تا کمی از قبل این ظروف را گرم کنید و آب زودتر جوش بیاید.

سرعت در آشپزی

ظرف اضافه کثیف نکنید

تا جایی که می توانید از ظرف های کمتری استفاده کنید که هم در وقت تان صرفه جویی شود و هم مجبور نباشید بعداً ظرف های زیادی را بشویید.

زمان شستشو را سرعت ببخشید

همه وسایلی را که کثیف کرده اید، با یکدیگر داخل سینک بگذارید و زیر آب سرد بشویید و به یک باره همه آن ها را آب بکشید. همچنین می توانید هنگام آشپزی و پخت مواد، سبزیجات را بشویید و سریع به غذا اضافه کنید.

به یکباره همه مواد لازم را خرد کنید

اگر قرار است مواد خرد شده داخل غذای شما ریخته شود، به یکباره همه آن ها را خرد کنید تا نخواهید برای هر کدام شان معطل شوید.

پخت سریع غذا

قبل از پخت مواد را برش دهید

تکه های ضخیم و کلفت دیرتر پخته می شوند. در نتیجه بهتر است آن ها را نازک تر و کوچکتر کنید تا پخت آن ها سریع تر انجام شود.

از قابلمه چند استفاده همزمان داشته باشید

می توانید مقدار مواد غذایی مثل لوبیا و سبزیجات را داخل قابلمه بگذارید و سپس در آن را برعکس گذاشته و روی آن چند مواد دیگر را بخارپز کنید و همزمان چند ماده غذایی را با یک دیگر بپزید تا سرعت کارتان بالاتر برود.

از پوست کن استفاده کنید

برای این که کارتان سریع تر پیش برود، می توانید از دستگاه های پوست کن یا دستگاه های خرد کن استفاده کنید که باعث می شود در عرض چند دقیقه تمام مواد را خرد کنید.

استفاده از پوست کن

برای گرم کردن غذا از آب کمتری استفاده کنید

وقتی که می خواهید غذا را گرم کنید، آب کمی داخل آن بریزید تا زمان کمتری صرف شود. در غیر این صورت باید مدت زمان طولانی تری معطل باشید.

یک ساندویچ بزرگ درست کنید

قطعا درست کردن یک ساندویچ بزرگ زمان کمتری از درست کردن چهار ساندویچ کوچک می برد. پس این زمان خود را صرف درست کردن ساندویچ های زیاد کنید. سعی کنید به جای آن یک ساندویچ پرملات درست کنید.

از قسمت مرکزی برش دهید

این روش برای سیب، گلابی، گوجه فرنگی، کلم و هلو بسیار جواب می دهد. از قسمت پایین به سمت مرکز حرکت کنید. هسته را بیرون بیاورید و سپس آن را به چهار قسمت تقسیم کنید تا کارتان سریع تر پیش برود.

ترفندهای جالب پخت سریع غذا و آشپزی ساده تر

53
این مطلب مفید بود ؟30
منبع : بخش آشپزخانه نمناک/ن/ز.ت
برچسب : نکات آشپزی
وبگردی