درمان سریع آفتاب سوختگی
اکثر انسان ها در فصل تابستان دچار آفتاب سوختگی پوست می شوند و از نحوه درمان آن آگاه نیستند، یکی از بهترین درمان ها برای آفتاب سوختگی شیر سرد می باشد.

درمان سریع آفتاب سوختگی

طبق گفته متخصصان پوست راز درمان آفتاب سوختگی شما ،در یخچال شماست.

تابستان افق زیبا و لذت و شادی و همچنین درد آفتاب سوختگی پوست را به همراه دارد بیش از یک سوم از آمریکایی ها در معرض آفتاب شدید هستند و دچار آفتاب سوختگی های دردناک میشوند. با صرف نظر کردن از خورشید و استفاده از کرم های ضد آفتاب( که تنها راه مطمئن برای جلوگیری از سوختگی است) .اگر خیلی دیر شود ، با پوستی مواجه می شوید که حتی به لمس کردن هم حساس میباشد.
زمان، زخم را بهبود میبخشد ولی با مصرف داروهای مختلف ، اما دکتر Josha zeichner ،متخصص پوست در نیویورک درباره موارد شگفت انگیز یخچال و کابینت پزشکی برای درمان آفتاب سوختگی چنین توضیح داد؛ که شما میتوانید خیلی سریع پوستتان را به حالت اولیه خود بازگردانید.
 

آناتومی آفتاب سوختگی:

چگونگی پاسخ ایمنی به آسیب خورشید و چگونگی تغییر پوست شما.
برای درک این موضوع که چرا بعضی از زمان ها از آفتاب سوختگی امتناع میکنند و اینکه کدام یک آنها میتواند تاثیر گذار تر باشد بسیار مهم میباشد. در طول تابستان،شیب زمین و تغییرات در جو و فضا ما راکمی به خورشید نزدیکتر میکند.
و اشعه ماوراء بنفش آن موجب آسیب رساندن به پوست میشود و ملانین ،در پوست رنگ میگیرد و کمک میکند تا اشعه های uv را خنثی کند. هنگامی که شما از خانه خارج میشوید.ملانین تغییر میکند و افزایش میابد تا از DNA موجود در سلولهای بدن،که توسط اشعه خراب میشود،جلوگیری و محافظت کند.
که بخشی از علت این که افرادی که پوست های تیره تر ودارند،خطر ابتلا به سرطان پوست در آنها کمتر است، همین میباشد. همانطور، زمانی که پوست شما زیر آفتاب تیره میشود،بیشتر محافظت میکند .اما در عین حال میتواند خطرات بیشتری هم داشته باشد.
کل این فرآیند میتواند چند روز طول بکشد، بنابراین ممکن است برای متوقف کردن سوختگی خیلی دیر باشد، بدن از طریق درد و حساسیت شما، به این آسیب باز میگردد و پاشخ ایمنی را آغاز میکند و خون را برای مقابله و پاسخ دادن میفرستد.
پاسخ ایمنی، باالتهاب همراه است.باعث سوزش پوست و قرمز شدن نیز میشود.
 
آفتاب سوختگی

مراحل آفتاب سوختگی:

احساس سوختگی را به لایه های بالاتر میدهید.اما آسیب های لایه های آخر ،همیشه پایدارتر و عمیق تر هستند، اگر ساعت ها وقت خود را در زیر آفتاب بودید،میتوانید حتی به خود درجه اول از آفتاب سوختگی یا سوختن را بدهید.(یعنی یک درجه پوست شما تیره تر میشود.)
سلول های سطح پوست شروع به سوختن میکنند و بدین ترتیب از بین میروند و انرژی خود را از دست می دهند و موجب صدمه به آن قسمت میشود، اما در لایه های عمیق تر پوست ،آنزیم ها به کار تعمیرات و بازسازی DNA میپردازند.
با این حال گاهی اوقات آنزیم ها ،DNA را هدف قرار نمیدهند.و نمیتوانند آن را تجزیه و تحلیل کنند. که منجر به ایجاد دو سرطان شایع پوستی میشود.

چگونه آفتاب سوختگی را سریع و طبیعی درمان کرد ؟؟

راز ساده درمان آفتاب سوختگی داخل یخچال شماست ؛ در تابستان همیشه شیر سرد ،داخل یخچال خود داشته باشید که برای درمان و تسکین آفتاب سوختگی ،فوق العاده عمل میکند.
دردی که شما احساس میکنید به علت آسیب عمیق تر پوست نیست،به دلیل سوختن لایه های سطحی شما میباشد درد ناشی از آفتاب سوختگی،و التهاب پوست باید متفاوت تر از درد و یا زخم شدن به دلایل دیگر باشد.
دکتر زیشن توضیح میدهد: که سرما در اینجا کلید ما میباشد یک کمپرس سرد،هم گرما را از محل سوزس میگیرد و به خود جذب میکند و هم التهاب را دردناک و سلول هاس متورم را کاهش میدهد ؛ کمپرس شیر سرد میتواند به آرامش پوست ملتهب نیز کمک کند شیر سرشار از ویتانین های Aو D،چربی ،اسید آمینه،اسید لاکتیک،و همچنین پروتئین ها و کازئین میباشند.

بهترین نسخه خانگی برای درمان آفتاب سوختگی بدون دارو

2.9101
این مطلب مفید بود ؟5843
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ح.ب /ن
وبگردی