خودآزاری
اکثر مردم خودآزاری فکری خودشان را به سختی به رسمیت می شناسند شما میتوانید با روش خودشناسی با خودآزاری فکری تان مقابله کنید.

چگونه با خود شناسی خودآزاری را کنار بگذاریم؟

ما اغلب ،در شناخت خودآزاری دیگران بسیار خوب هستیم، اما به سختی آن را در خودمان به رسمیت می شناسیم تنها روش درمان خودآزاری، با خود شناسی ممکن است پس عمیق تر به خودتان نگاه کنید، راه های مقابله با خودآزاری را، میتوانید از طریق خودشناسی بیابید ، در این بخش از نمناک هفت روش خودشناسی برای درمان خودآزاری بیان شده است که شما را راهنمایی خواهد کرد.

خودآزاری

راه های درمان خودآزاری

7 تغییر برای رفع خودآزاری

1. از سطح خود مطلع شوید

توجه داشته باشید که سطوح مختلفی در زندگی وجود دارد. آیا مدت زمان طولانی در یک سطح معینی از درآمد گیر کرده اید؟آیا با تعدادی از مشتریان خود مشکل دارید؟آیا شما احساس می کنید ،که در یک وزن خاص باقی مانده اید؟اولین گام در شکستن سقف با تغییر نگرش شما است. سزاوارترین سطح را برای خود در نظر بگیرید.

2. پذیرش مسئولیت

یکی از راه هایی که مردم خود آزاری می کنند، این است که از مسئولیت آنچه که به آنها داده شده سر باز میزنند و دیگران را سرزنش می کنند.نیروهای خارجی، مانند :افراد و شرایط، ممکن است بخشی از مسئولیت شکست شما برای کسب آنچه شما می خواهید، باشد با این حال، در نهایت، انتخاب های شما و اقدامات شما تعیین کننده پایان مسائل است.قربانی کردن دیگران را کنار بگذارید و زمام امور را در دست بگیرید.

درمان خودآزاری

پذیرش مسئولیت از راه های خودشناسی 

3. الگوهای خود را شناسایی کنید

هنگامی که به خواسته های خود نزدیک میشوید چگونه خود را متوقف میکنید؟به عبارت دیگر، برای دفاع از خود چه میکنید؟ شاید شما موارد زیر را انجام دهید:هنگامی که زنگ ساعت در صبح زنگ می زند،بارها دکمه خاموش آن را فشار میدهید .خواب زیاد، یکی از راه های اجتناب از خطراتی است که برای رسیدن به هدف انجام میدهید ، شما تحریک پذیر می شوید و خود و به همه چیز ضربه میزنید نگرانی شما شدید می شود و بیمار میشوید ؛ برای مقابله با مشکلاتتان ،برنامه ریزی کنید ، بنابراین شما می توانید برنامه ریزی کنید و تصمیم بگیرید که چگونه می خواهید با هر مشکلی روبرو شوید و ذهن خود را درگیر مسائل جانبی نکنید، بر هدف اصلی تمرکز داشته باشید.

وقتی به نظر میرسد که همه چیز سریعتر می شود، ترسو می شوید و عقب می کشید ،قدم دیگری بردارید در مورد موضوع مورد نظرتان اطلاعات کسب کنید، کتاب بخوانید، با دیگران مشورت کنید و سپس به جلو حرکت کنید. شما بر روی پروژه های ثانویه کار می کنید ( اکثر آن ها"کار پر مشغله" است ) و شما بر روی وظایفی که به شما داده شده تمرکز میکنید این است که شما پیشرفت نمیکنید. هنگامی که شما شناسایی کرده اید که چگونه خود آزاری می کنید، می توانید از این رفتارها اجتناب کنید سپس هنگامی که خودتان را محدود می کنید، مطمئن شوید که متوقف شده اید.

شناسایی الگو

برنامه ریزی کنید و روی هدف اصلی تان تمرکز کنید

4. داستان های خود را تغییر دهید

داستانهایی که به خودتان میگویید که چه اتفاقی برای شما افتاده و چه کاری انجام داده اید، طرز فکر و تصور کردن خودتان، این داستان ها ممکن است مانع شما شوند و شما را عقب نگه دارند.در نظر داشته باشید که بدترین داستانها، آنهایی هستند که به شما حس گناه و شرمساری میدهند به خاطراتی فکر کنید که ،موجب تشویق شما میشوند اگر درگیر این شرایط هستید، باید داستان های زندگی خود را تغییر دهید.

5. شناسایی باورهای منفی

به هدفی که برای خود تعیین کرده اید ،فکر کنید ، هنگامی که شما در مورد هدف خود فکر می کنید، نوع افکار خود را میبینید؟شاید شما فکر می کنید چیزی شبیه به موارد زیر است:

هیچ راهی برای رسیدن به آن وجود ندارد.اگر شکست بخورم، هرگز قادر به نشان دادن چهره ام در عموم نخواهم شد. من شایسته این نیستم.اگر چنین است، شما با افکار منفی، خود آزاری میکنید ، شما باید اعتقادات منفی را با اعتقادات مثبت و قدرتمند جایگزین کنید.

شناسایی باورهای منفی

با افکار مثبت به هدف خود بیندیشید

6. دوری کردن از افرادی که مانع پیشرفت شما میشوند

بیایید با آن روبرو شویم ، یکی از دلایلی که ما خودآزاری میکنیم، ترس از پیشرفت به خاطر اطرافیان است. در اینجا چندین سناریو وجود دارد:

اگر دوستانتان دیگر نخواهند با شما ارتباط برقرار کنند، اگر درآمد بیشتری نسبت به آنها داشته باشید؟

یا نامزدتان تهدیدتان کند، اگر شروع به از دست دادن وزن خود کنید؟

چه کسی با شما ناهار خواهد خورد، اگر همکارانتان در محل کار از پیشرفت و ارتقا شما ناراحت شوند؟

دوستان و عزیزان خود را تشویق کنید، تا به شما در تلاش برای بهبود خودتان بپیوندند اما اگر آنها سعی کنند، شما را به عقب برگردانند، پس باید از آنها دور شوید ، گروهی از افرادی را پیدا کنید که به شما روحیه میدهند و دوستان و عزیزان خود را تشویق کنید، تا به شما در تلاش برای بهبود خودتان بپیوندند اما اگر آنها سعی کنند شما را به عقب برگردانند، پس باید از آنها دور شوید ، گروهی از افرادی را پیدا کنید که به شما روحیه میدهند.

روش های خودشناسی

از افرادی که مانع پیشرفت شما می شوند دوری کنید

7. بالا بردن احساسات ارزشمند خود

هر چه بیشتر برای خود ارزش قائل باشید، بیشتر احساس می کنید که سزاوار خواسته های خود هستید و احساس شایستگی میکنید، و حس خودآزاری، از بین میرود.یک راه برای بالا بردن ارزش خودتان این است که، سوالات زیر را از خود بپرسید:

چه کاری انجام دادی؟

چطور به دیگران کمک کردید؟

به چه چیزی افتخار میکنید؟

چه مقدار به جامعه کمک کرده اید؟

هر چه به ارزش های خود بیشتر فکر کنید، حس بهتری به شما دست میدهد .

خودآزاری و روش های درمان خودآزاری با خودشناشی

425
این مطلب مفید بود ؟205
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ز.ت
وبگردی