دویدن
کارشناسان برآورد کرده اند که هر 100 قدم دویدن و راه رفتن روبه عقب می تواند مانند هزار قدم راه رفتن رو به جلو باعث کاهش کالری و ایجاد تناسب اندام شود.

مزایای دویدن رو به عقب

دویدن یکی از موثر ترین روش ها برای تمرین دادن موثر عضلات قلب است. با دویدن منظم می توانید جریان خونتان را بهبود بخشید، و خطر حمله ی قلبی، فشارخون بالا و سکته ی مغزی را کاهش دهید. دونده های سطح متوسط در جلسات تمرینشان هر ساعت هزار کالری می سوزانند. بنابراین لاغر خواهید شد و به دنبال آن سریع تر خواهید دوید.

اگر به طور منظم بدوید به طور مداوم از عضلات و استخوان هایتان کار می کشید پس استخوان هایتان محکم تر خواهند ماند و به راحتی با افزایش سنتان ضعیف نخواهند شد. بنابراین از پوکی استخوان خداحافظی کنید. عادت دویدن منظم خلق و خویتان را باز میکند و به شما عزت نفس می بخشد. همچنین اگر هدفتان تناسب اندام و کاهش وزن نیز باشد به شما اعتماد به نفس می دهد. دویدن به رها شدن از افسردگی های خفیف کمک می کند.

دویدن به شما کمک می کند تا عضله بسازید، و سوخت و ساز بدنتان را تغییر میدهد. وزن عضله از چربی بیشتراست، اما کالری بیشتری می سوزاند حتی اگر در حال استراحت باشید!، بنابراین دویدن منظم به شما کمک می کند به تدریج و با سلامت سایز کم کنید.

اما از مزایای دویدن روبه عقب چه میدانید ؟ اگر بدانید که با دویدن به سمت عقب کالری بیشتری میسوزانید حتما از این پس روبه عقب راه میروید و می دوید.

مزایای راه رفتن و دویدن رو به عقب

اگر به دنبال یک ورزش جدید و مهیج هستید که بتواند به سرعت کالری های اضافی بدن شما را از بین ببرد به جای باشگاه های بدنسازی تنها رو به عقب بدوید.
دویدن رو به عقب

دویدن رو به عقب شما را زودتر به تناسب اندام می رساند

بر اساس تحقیقات، دویدن و راه رفتن رو به عقب یک ورزش دوست داشتنی و محبوب در برخی کشورهای اروپایی به خصوص کشور ژاپن است که این کار از قرنها پیش بین آنها رواج دارد.
 
راه رفتن و دویدن روبه عقب عضلاتی از بدن را درگیر می کند که در حرکت روبه جلو نقش موثری ندارند و ضعیف تر از سایر عضلات هستند.
 
این ورزش یکی از راه های مخفیانه ای است که بیشتر ورزشکاران برای کم کردن سریع وزن و تقویت تمام عضلات بدن خود از آن استفاده می کنند و علاوه بر کم کردن چربی دور شکم، باعث برطرف کردن انحنای ستون فقرات و خمیدگی ناشی از نشستن نامناسب هم می شود.
 
کارشناسان برآورد کرده اند که هر 100 قدم راه رفتن روبه عقب می تواند مانند هزار قدم راه رفتن رو به جلو باعث کاهش کالری و ایجاد تناسب اندام شود.
 
البته محققان هشدار می دهند که افراد برای انجام چنین تمرین های ورزشی حتماً موارد احتیاطی را رعایت کنند. برای مثال در یک مکان کاملاً امن این ورزش را انجام دهند و در آن مکان پله، سراشیبی یا سربلندی، چاله یا حفره وجود نداشت باشد.
 
همچنین حین انجام این ورزش، گوش دادن به موسیقی یا حرف زدن با تلفن همراه می تواند باعث کاهش تمرکز و بروز اتفاق هایی چون سقوط و افتادن شود.
 
در نهایت کارشناسان توصیه می کنند افراد ابتدا از راه رفتن رو به عقب شروع کنند و به تدریج با تمرین بیشتر، دویدن روبه عقب را آغاز کنند.

سوزاندن کالری بیشتر با دویدن رو به عقب!

513
این مطلب مفید بود ؟130
برگرفته از باشگاه خبرنگاران / م.ف
برچسب : دویدن
وبگردی