زن و شوهر
تحقیقات نشان داده بهترین اختلاف سن برای زن و شوهر این است که زنان از مردان حداکثر 8 تا 9 سال کوچکتر باشند.

زن و شوهر چند سال باید اختلاف سن داشته باشند؟

دانشمندان استرالیایی با بررسی بیش از دو هزار زوج دریافتند شوهران باید حداکثر دو تا سه سال کوچک تر یا هشت تا 9 سال از همسران خود بزرگ تر باشند. به گزارش مهر، محققان دانشگاه ملی استرالیا با مطالعه روی حدود دو هزار و 500 زوج استرالیایی خوشبخت و بدبخت به مدت شش سال بین سال های 2001 تا 2007 فاکتورهای سازگاری و بحران در روابط زناشویی را مورد بررسی قرار دادند.

یکی از این فاکتورها «سن» است که در یک ازدواج خوب از اهمیت بالایی برخوردار است. نتایج این تحقیقات نشان می دهد برای زنان بهتر است با مردانی ازدواج کنند که حداکثر 8 تا 9 سال از آنها بزرگ تر یا در نهایت دو تا سه سال از آنها کوچک تر باشند. این اختلاف سنی تا حد چشمگیری پدیده طلاق را کاهش می دهد. در حقیقت مردانی که سن آنها از همسران خود بسیار کمتر یا بسیار بیشتر است شوهران خوبی نیستند.

 

 زن و شوهر

بهترین اختلاف سنی بین زن و مرد

 براساس گزارش سیدنی مورنینگ هرالد، به گفته این دانشمندان، فاکتور سن بیش از سایر فاکتورها از قبیل سطح فرهنگی یا ریشه های جغرافیایی در ایجاد حس مشترک میان زن و شوهر نقش دارد. همسن بودن به این معنا است که زن و شوهر هر دو از دلبستگی های مشابهی در موسیقی، سیاست و مسائل مربوط به یک نسل برخوردار باشند به طوری که 17 درصد از جدایی ها در مواردی اتفاق می افتد که این اشتراکات وجود ندارند.

بهترین اختلاف سنی بین زن و شوهر

4.246
این مطلب مفید بود ؟397
برگرفته از هم صدا/ی
وبگردی