ساخت تله حشرات خانگی
برای اینکه از شر مگس های مزاحم بدون استفاده از مواد شیمیایی مضر خلاص شوید ساخت 4 نوع تله وسوسه برانگیز برای حشرات خانگی را آموزش می دهیم.

چهار راه برای ساختن تله حشرات و مگس در خانه

 وجود مگس در خانه ، باغ و حیاط میتواند مشکل آفرین باشد.برای دفع مگس ها و حشرات آزار دهنده ، تله و اسپری هایی شیمیایی بسیاری در بازار موجود است که اغلب حاوی مواد شیمیایی و بوی نامطبوعی هستند که برای سلامتی ، خطرناک می باشند.
اگر فقط یک مگس باشد ، مگس کش بهترین انتخاب است ؛ ولی با این حال ممکن است حمله سختی را پیش رو داشته باشید. یک راه حل بی نظیر و طبیعی برای مگس های مشکل ساز این است که مگس گیر بسازید.
با استفاده از روش های ساده ، ارزان و جالب این بخش از نمناک فقط با انجام چند مرحله میتوانید مشکل را مدیریت کنید ، و فارغ از تمام راه حل ها ، راه خود را برای ریشه کن کردن این مسئله امتحان کنید.
 
 طریقه ساخت تله حشرات
درست کردن مگس گیر با وسایل دور ریختنی
 
 
 طریقه اول
 1.درست کردن یک مگس گیر با بطری
1-یک بطری خالی را بردارید، اطمینان حاصل کنید که نوشابه در آن نباشد و آنرا با آب گرم بشویید.
 2.قسمت بالایی بطری را ببرید. از قیچی استفاده کنید.با استفاده از یکی از تیغه های قیچی ، در میانه ی بطری یک حفره ایجاد کنید. این کار را درست در قسمتی انجام دهید که قیف بطری در آنجا پایان یافته ، و محور بزرگ دور بطری شروع میشود.( نزدیک وسط بطری)پس از اینکه حفره را ایجاد کردید ، با قیچ دور بطری را ببرید. قیف بالا را به طور کامل ببرید، بنابر این چیزی که الان دارید دو قطعه جدا شده است. قیف (بالا) تنه (پایین). سعی کنید تا جای ممکن لبه ی قیف را ببرید. در غیر اینصورت ، هنگامی که قیف را برعکس میکنید در جای خود نمی ایستد. برای بریدن قیف بالا میتوانید از یک چاقوی تیز نیز استفاده کنید ، اما مراقب باشید که به دستتان آسیبی وارد نشود.اگر کودکانتان کنارتان هستند بهتر است از یک قیچی ایمن استفاده کنید.
 
ساخت تله مگس
تله ای که حشرات را به دام می اندازد
 
3. قسمت بریده شده را بردارید. آن را داخل نیمه پایینی بطری بچسبانید.اگر به اندازه کافی از نزدیک لبه ی قیف بریده باشید، باید به حالت کشویی به داخل بطری برود.
4.دو قسمت بریده شده را به یکدیگر وصل کنید . ساده ترین و موثر ترین کار این است که لبه ها را به یکدیگر چسب بزنید. بعد به سادگی سه یا چهار بار دور بطری را چسب بزنید.، بطوری که با دیگری مساوی باشد. اگر این کار توسط کودکان صورت میگیرد ، یک بزرگسال باید اینکار را انجام دهد. اگر چسب ندارید ، دو گزینه ی زیر نیز مناسب هستند . نوار گزینه ی خوبی است ، اما اطمینان حاصل کنید که نوار استفاده شده ، در برابر آب مقاوم است. اگر میخواهید که از چسب قوی یا چسب معمولی استفاده کنید ، باید اطمینان حاصل کنید که این دو نیز دربرابر آب مقاوم هستند. قبل از زدن قیف یک لایه چسب را در قسمت بالایی و داخلی قسمت پایه بزنید.سپس قیف را به شکل برعکس اضافه کنید، با انگشت قیف را به سمت داخل فشار دهید.آن ها را در مکانی بگذارید تا خشک شوند.
5. مخلوط شکر تهیه کنید. پنج قاشق غذاخوری شکر را در یک قابلمه بریزید. قابلمه را در یک فر بگذارید. شکر را در قابلمه بریزید. آب به مقدار کافی اضافه کنید ، طوری که قسمت بالای شکر را آب بگیرد. مخلوط را در حرارت کم بگذارید تا وقتی که بجوشد. مخلوط را به خوبی هم بزنید، محلول شکر و آب شیر، آب شیرین درست میکند اما جوشانده آن تبدیل به شیره میشود، که مگس های بیشتری را جذب میکند.اجازه دهید مایع تا زمانی که ملایم شود ، بماند.
 
تله حشرات خانگی
 روش ساختن تله مگس ساده
 
6. یه قاشق از مایع را در انتهای بطری قرار دهید. سعی کنید آن را در قسمت لبه ی قیف بچکانید چراکه وقتی که مگس ها به طرف قیف می آیند ، درست به قسمت ابتدایی آن می چسبند.
 7.میتوانید از یک طعمه ی دیگر استفاده کنید. چند تکه سیب را برش دهید و از طریق پایین قیف فشار دهید.میتوانید از قطعه ای گوشت خام نیز استفاده کنید. و همچنین میتوانید به آب مخلوط شده شکر یا عسل نیز اضافه کنید.
 8. سرکه را اضافه کنید. اگر طعمه ی انتخابی شما مایع است، چند قاشق سرکه اضافه کنید ، ترجیحا سرکه سفید. این موجب میشود که حشراتی که نمی خواهید مثل زنبور ها از تله دور شوند.
 9.بطری را در مکان نورگیر بگذارید . این کار موجب می شود که مواد فاسد شوند و در نتیجه احتمال رسیدن بوی آن به مگس ها افزایش می یابد .
 
 انواع تله حشرات
 آموزش تصویری درست کردن تله مگس
 
10. به صورت مکرر در داخل بطری نفس بکشید. این کار احتمال نتیجه گرفتن را افزایش می دهد ، چراکه حشرات به گرما و کربن دی اکسید جذب می شوند. برای ایجاد گرمای بیشتر میتوانید بطری را به دستان خود بکشید گرم کنید.
 11.بعد از اینکه مگس ها درون تله تجمع یافتند آن را بیندازید دور، و تله ی دیگری درست کنید ، چراکه در نهایت اثر طعمه از بین خواهد رفت و مگس ها/طعمه ها به داخل قیف گیر خواهد کرد، علاوه بر آن شما که نمیخواهید با دست هایتان مگس ها را بردارید؟
 
ساخت تله حشرات
طریقه درست کردن تله حشرات 

 
طریقه دوم

ساخت تله نوری حشرات

1. یک قوطی مناسب پیدا کنید. در حالت استاندارد میتوانید از کنسرو سوپ استفاده کنید. برچسب و سرپوش را جداکنید، و با آب گرم آن را تمیز بشویید. و خوب آن را خشک کنید.
2.طول نوار مجاور را ببرید. باید به اندازه کافی بلند باشند تا بتوانند به دور قوطی بچسبد. سعی کنید به انتهای چسبنده دست نزنید ، یا آن را کثیف نکنید، در غیر اینصورت تله کار نخواهد کرد.
 3. چسب را دور قوطی بچسبانید .نوار را برخلاف قوطی به انگشت تان بچسبانید. چسب را محکم برخلاف جهت قوطی با انگشت فشار دهید.
 
تله نوری حشرات
با این تله مگس ها را به دام بیاندازید
 
4.چسب ها را از قوطی بردارید.سطح رویی قوطی چسبنده است، به آرامی قوطی را لمس کنید تا میزان چسبندگی را بسنجید. اگر خیلی چسبنده نیست یک بار دیگر چسب بزنید.
5. یک چراغ قوه ی را به درپوش پایینی قوطی بزنید. درپوش قوطی را زیر قسمت پایین چراغ قوه بگذارید.اگر بتوانید از چراغ قوه ی UV استفاده کنید عالی است، چراکه مگس ها به نور یو وی علاقه زیادی دارند.
 
تله حشرات
یک راه طبیعی برای از بین بردن مگس
 
 6. میتوانید آن را در شب ها بیرون از خانه بگذارید. آن را به شکل صحیحی بگذارید تا چسب بتواند مگس ها را جذب کند ، چراغ قوه را روشن کنید و آن را بر روی قوطی قرار دهید . اطمینان حاصل کنید که چراغ قوه کار میکند و باطری های جدیدی دارد.
 7. منتظر مگس ها و پشه ها بمانید ، آن ها جذب نور میشوند اما روی کناره های چسبنده ی قوطی گیر میافتند.
 8. قوطی را عوض کنید، اگر مگس ها را با موفقیت گرفتید ، بهتر است که قوطی را دور بیاندازید. از دستکش برای اینکار استفاده کنید.
 
تله حشرات خانگی
ساخت مگس گیر با قوطی و چراغ قوه

 طریقه سوم

ساخت تله برای حشرات خانگی

 1.یک تله ی شیشه ای /پلاستیکی اختراع کنید. یک ظرف کوچک بردارید.این ظرف میتواند شیشه ای باشد یا پلاستیکی ، اگر ظرف انتخابی شما درپوش دارد آن را بردارید.
 2. به ظرف سرکه اضافه کنید. سرکه سیب را خریده و حدود یک اینچ ظرف را پر کنید.این کار مگس ها را به سرکه جذب خواهد کرد.
 3.کمی مایع ظرفشویی اضافه کنید. فقط یک قطره مایع ظرفشویی یا صابون به آن بیافزایید برای اینکه سطح سرکه مسطح نماند و بشکند ، در غیر اینصورت ، مگس ها روی سرکه مینشینند و آن را مینوشند.
 
 تله حشرات در خانه
 با سرکه به جنگ مگس ها بروید
 
4. میوه بیافزایید .به جای استفاده از ترکیب سرکه و مایع ظرفشویی میتوانید از تکه های میوه نیز استفاده کنید. میوه های خرد شده را در پایین ظرف قرار دهید.بوی فاسد شدن آن ها ، مگس ها را به تله جذب خواهد کرد.
 5. ظرف را در بسته بندی پلاستیکی قرار دهید. بسته بندی ای که حداقل سه اینچ در سه اینچ است .آن را محکم فشاردهید.با دستان خود محکم در اطراف لبه ی ظرف قرار دهید.اگر بسته بندی پلاستیکی در جای خود قرار نگرفت ، کمی چسب به آن بزنید ، یا یک باند لاستیکی به دور آن بپیچید.
 6. حفره را در بسته بندی پلاستیکی ایجاد کنید. از یک خمیر دندان ، چاقو و غیره برای ایجاد حداقل 4 سوراخ کوچک در بسته بندی پلاستیکی استفاده کنید. این کار مگس ها را وارد تله میکند.
 
ساخت تله مگس
 در خانه تله مگس بسازید
 
7. تله را بیرون بگذارید.مگس ها از طریق حفره ها وارد تله میشوند. فرار غیر ممکن است، چرا که نمیتوانند سوراخ ها را بیابند. آن ها همچنین تمایل به خوردن هر آنچه در ظرف هست پیدا میکنند.
 8. مگس ها را بکشید. تعدادی از آنها پس از گذشت زمانی در تله تقریبا می میرند، با این حال ، بعضی از آن ها زنده می مانند .تله را به خانه آورده و نزدیک سینک بگذارید آب را باز کنید و پس از که پر شدن ، تله را داخل آب قرار دهید. با این کار مگس ها غرق خواهند شد.
 9. مگس های مرده و بسته بندی پلاستیکی، به همراه تمام موادی که درون آن ریخته بودید را دور بریزید.
 10. مخزن را ضدعفونی کنید. میتوانید این کار را با استفاده از آب و صابون انجام دهید و یا از مواد شیمیایی خاصی استفاده کنید که اطمینان حاصل کنید که مخزن تمیز و آماده استفاده مجدد است. پس از تمیز کردن ظرف ، میتوانید دوباره آن را برای ایجاد یک تله دیگر استفاده کنید.
 
ساخت تله حشرات
ساخت تله برای حشرات خانگی

 
طریقه چهارم:

 کاغذ حشره و مگس گیر بسازید

 1. یک کیسه ی کاغذی مواد غذایی را بردارید.کیسه باید بلند باشد زیرا باید نوار های بلندی از کاغذ چسبنده بسازید. از کسیه های پلاستیکی استفاده نکنید، زیرا در غیر اینصورت مخلوط چسبنده به پلاستیک نمی چسبد.
 2. 4 یا پنج تکه از نوار را بردارید.از قیچی استفاده کنید ، و به اندازه 1 در 6 اینچ آن را ببرید.بعد از برش آن ها ، آن ها را صاف روی میز قرار دهید.
 3. در قسمت های بریده شده سوراخ ایجاد کنید. از یک قیچی یاچاقو برای ایجاد یک حفره ی یک اینچی از انتهای آن ایجاد کنید. و این کار را با هر کدام از بخش های بریده شده انجام دهید. برای انجام این کار میتوانید از یک پانچ نیز استفاده کنید.
 
تله حشرات کاغذی
 ساخت تله کاغذی برای مبارزه با حشرات
 
4. یک نخ را به آن گره بزنید. حداقل 15 سانتی متر ( 6 اینچ ) نخ را ببرید. برای هر کدام از تکه های بریده شده به یک نخ نیاز دارید. آن را به داخل کاغذ انداخته و گره ی کراواتی بزنید.
 5.یک مخلوط شکر تهیه کنید. کمی شکر ، عسل و آب را در ماهیتابه بریزید و آن را روی گاز بگذارید، و در حرارت ملایم رو به بالا بگذارید تا مواد خوب با هم ترکیب شوند و پس از اینکه خوب ترکیب شدند ،
مخلوط را در دمای اتاق بگذارید تا خنک شود.
 
مگس گیر
روش تهیه یک تله حشرات
 
6. کاغذ را در مخلوط فرو ببرید. کاغذ ها را به منظور پوشاندن آن ها با شیره ی تهیه شده ، در مخلوط بخیسانیدو سپس خشک کنید.
 7. کاغذها را آویزان کنید.میخ یا پونزی بردارید و کاغذ را آویزان کنید.همچنین میتوانید آن ها را نزدیک یکدیگر قرار دهید چراکه این کار موجب می شود که این تله ، موثر واقع شود.
 8.کاغذ ها را دور بیاندازید.پس از اینکه کاغذ ها از مگس و حشرات پوشیده شد ،آن ها را پایین آورده و دور بیندازید .اگر به دلایلی این روش جواب نداد، احتمال میرود که به اندازه ی کافی شیره نداشته اند.همیشه به آن ها شیره تازه بزنید.
 
مگس گیر کاغذی
نحوه ساخت تله حشرات خانگی
 

 

آموزش 4 روش جالب برای ساخت تله حشرات و مگس خانگی

2.867
این مطلب مفید بود ؟3829
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ن/ک
برچسب : حشرات موذی
وبگردی