سونوگرافی تعیین جنسیت
احتمال کمی وجود دارد که در سه ماه اول بتوان با سونوگرافی جنسیت جنین را تعیین کرد ب این حال اگر در این دوران سونوی سه بعدی انجام شود تا حد زیادی قابل تشخیص خواهد بود.

بهترین زمان انجام سونوگرافی تعیین جنسیت ؛ کی می توان جنسیت بچه را با اسکن مشخص کرد؟

بسیاری از والدین مشتاق هستند که قبل از تولد نوزاد، جنسیت کودکشان را بدانند. اگر چه دلیل اصلی انجام سونوگرافی این نیست که بفهمید کودک شما پسر یا دختر است. 

آیا می توان جنسیت کودک را در طول سه ماهه اول بارداری فهمید؟

جنسیت نوزاد به طور ژنتیکی در لقاح مشخص می شود، اما در طول رشد اولیه جنین، مشخص می شود و به احتمال بسیار کمی در طول سه ماهه اول بارداری معلوم می شود. همه جنین ها یک توده کوچک یا متورم دارند و چنانچه در بخش بارداری نمناک می خوانید این به عنوان آلت تناسلی یا برامدگی شناخته می شود.

اگر شما یک پسربچه داشته باشید، تستوسترون زمانی تولید می شود که در حدود هفت هفته باردار هستید، و این باعث می شود که توده رشد کرده و به آلت تناسلی و کیسه بیضه تبدیل شود.

در یک دختر، برامدگی تناسلی به کلوتری و لابیا تبدیل خواهد شد. این یک فرآیند تدریجی است و در حدود 11 هفتگی رخ می دهد که تفاوت بین دختر و پسر را می سازد.

در این مرحله، همه کودکان یک چیزی دارند که از آنها بیرون زده است ؛ در پسرها، به سمت بالا به نظر می رسد که در یک زاویه بیش از 30 درجه از ستون فقرات قرار دارد و در دختران، بیشتر افقی است، با زاویه ای کم تر از 30 درجه.

نوزاد باید به پشت دراز کشیده باشد تا این موضوع را ببیند.تصاویری که بلافاصله در زیر آورده شده اند از دو نوزادی هستند که در طول هفته 13 ام بارداری هستند و برامدگی تناسلی را نشان می دهد.

 نوزاد در سمت چپ یک آلت تناسلی دارد که در زاویه ای است که بیشتر از 30 درجه قرار دارد، پس احتمالاً یک پسر است. همچنین شبیه آلت تناسلی و کیسه بیضه نیز هست.

آزمایش تعیین جنسیت

سونوگرافی تعیین جنسیت پسر

تعیین جنسیت جنین با سونوگرافی

نوزاد در سمت راست یک آلت تناسلی دارد که بیشتر افقی است، موازی با ستون فقرات، بنابراین او احتمالاً دختر است. تفاوت میان دو بچه بالا کاملاً مشخص است، اما همیشه هم روشن نیست. در حقیقت، مطالعات نشان می دهند که این یک اتفاق زیبا و دلنشین است.

تحقیقات اولیه نشان داد در کودکانی که در وضعیت دراز کشیده قرار دارند، با استفاده از ماشین های اسکن بسیار حرفه ای، در هفته 11 ام تنها 70 درصدجنسیت مشخص می شود، و ظرف مدت 12 هفته از هر 10 مورد، 9 مورد گزارش کردند.

 در مطالعه ای دیگر، سونوگرافی تنها می تواند در حدود 46 درصد از کودکان را در هفته 12 ام و 80 درصد در 13 هفته به درستی تشخیص دهد.

تعیین جنسیت جنین در 1 ماهگی

سونوگرافی تعیین جنسیت جنین دختر 

آیا می توان جنسیت کودک را در طول سه ماهه دوم بارداری فهمید؟

اینکه چقدر زود می توانید جنسیت فرزندتان را مشخص کنید به روش تشخیصی شما بستگی دارد. ممکن است بخواهید جنسیت او را بدانید تا بتوانید یک نام مناسب را انتخاب کنید، یا ممکن است لازم باشد بدانید که آیا نوزادتان در خطر ابتلا به اختلالات ژنتیکی مربوط به جنسیت است یا خیر.

 در زمان اسکن در هفته 20 ام، تشخیص جنسیت نسبتاً آسان است. تفاوت بین پسران و دختران در این مرحله کاملاً مشهود است. 

با پیشرفت بارداری، تفاوت حتی روشن تر می شود، به شرطی که مقدار زیادی مایع آمنیوتیک در اطراف نوزادتان وجود داشته باشد و سونوگرافی سه ماهه سوم معمولاً می تواند جنسیت کودک را نشان دهد. گفتن جنسیت و اینکه بعد معلوم شود که اشتباه بوده می تواند بسیار ناراحت کننده باشد. 

مگر اینکه به دلایل مشکلات جنسیتی ارثی شما نیاز به دانستن جنسیت داشته باشید، بهتر است تا زمانی که اسکن غیر عادی هفته 20 ام شما انجام شود، صبر کنید. شانس تعیین درست جنسیت در آن زمان بیشتر است.

آیا می توان جنسیت کودک را با تست خون مشخص کرد؟

زنان با خطر بالای حمل کودک با اختلال ژنتیکی می توانند یک تست خون بدهند تا اطلاعات بیشتری کسب کنند. تست بارداری غیر تهاجمی خطر سقط جنین همراه با آزمایش های تشخیصی را کاهش می دهد (مثل CVS، یا آمنیوسنتز) و بسیار دقیق است.

با این حال، زنانی که یک نتیجه مثبت دریافت می کنند، هنوز به آزمایش تشخیصی نیاز دارند تا نتایج آزمایش خون را تایید کنند. یک محصول فرعی از این تست ها این است که شما می توانید جنسیت نوزاد خود را پیدا کنید.

آزمایش های خون شامل یک مطالعه از کروموزوم کودک شما می شود:

اگر یک کروموزوم Y شناسایی شود، کودک پسر است، در حالی که اگر یک کروموزوم Y وجود نداشته باشد، کودک دختر است. این تست ها می توانند از هفته 10 ام بارداری انجام شوند و نزدیک به 100 درصد دقیق هستند.

 با این حال، به طور کلی تنها ارجاع برای NIPT پیشنهاد می شود ، اگر خطر افزایش مشکلات غیر عادی برای نوزادتان وجود دارد. این تنها برای تعیین جنسیت نوزاد استفاده می شود، که در آن ریسک یک وضعیت ژنتیکی جدی براساس جنسیت کودک وجود دارد.

آزمایش خون تعیین جنسیت

سونوگرافی و آزمایش های دیگر برای تعیین جنسیت جنین

سونوگرافی سه بعدی برای تعیین جنسیت:

استفاده از سونوگرافی سه بعدی می تواند جنسیت یک کودک را حتی زودتر از سونوگرافی سنتی 2 بعدی تشخیص دهد. طبق تحقیقی که در مجله انگلیسی رادیولوژی در انگلستان منتشر شد، در میان 150 زن که در سه ماهه اول خود سونوگرافی 3 بعدی داشتند، 128 -- 85.3% -- پیش بینی درستی برای تعیین جنسیت انجام شده است.

پیش از این هم در بخش بارداری نمناک گفتیم این پیش بینی ها در طول هفته های 11 تا 14 ام صورت گرفتند و نشان دادند که سونوگرافی سه بعدی می تواند راهی موثر برای تشخیص جنسیت نوزاد در سه ماهه اول باشد. 

نمونه گیری ویلیس کوریونی (CVS):

نمونه گیری ویلیس کوریونی، یا CVS یک تست دیگر است که در بارداری هایی مورد استفاده قرار می گیرد که در معرض خطر بالای نقص های ژنتیکی یا کروموزومی قرار دارند. CVS معمولاً در حدود هفته 10 تا 12 انجام می شود.

پزشک شما یک ناحیه کوچک از بافت جفت را برمی دارد و کروموزوم هایش را بررسی می کند، تا مشخص کند که آیا شما پسر دارید یا دختر. این روش می تواند با عبور از دهانه رحم و یا ترانس ابودیمینال انجام شود.

طبق گزارشات این روش دارای ریسک کمی برای سقط جنین است.

 

بهترین زمان انجام سونوگرافی تعیین جنسیت کدام ماه بارداری ؟

4.2220
این مطلب مفید بود ؟18337
منبع : livestrong / babycenter / بخش سبک زندگی نمناک /ن /آ
وبگردی