شارژ کردن گوشی
سولات زیادی درباره شارژ کردن 100 % باتری گوشی و شارژ کردن گوشی از شب تا صبح وجود دارد که پاسخ همه سوالات را در نمناک پیدا میکنید.

شارژ کردن گوشی تا 100 درصد ممنوع!

اسمارت فون ها یکی از ضروری ترین و کاربردی ترین وسایل ممکن هستند که در دنیای امروزه اکثر ما یک دستگاه از آنها را داریم و از آن اغلب به عنوان مغز دوم خود استفاده می کنیم و علت آن هم این می باشد که ما اطلاعاتمان را در اسمارت فون ها ذخیره می کنیم. اما شاید برای هر یک از ما اتفاق افتاده باشد که به دلیل مشغله زیاد، بنا به هر دلایلی در هنگام خواب اسمارت فون را به شارژ متصل کنیم و در زمان بیدار شدن، آن را از شارژر جدا نماییم. با این وجود آیا این می تواند مشکل زا شود؟ آیا این اقدام می تواند به باتری اسمارت فون آسیب برساند؟!

روش صحیح شارژ گوشی

شارژکردن گوشی تا 100 درصد باتری را خراب میکند

در ادامه این مطلب از بخش تکنولوژی نمناک قصد داریم شما را با نحوه صحیح شارژ کردن اسمارت فون ها آشنا سازیم. همراه ما باشید.

چرا گوشی را تا 100% شارژ نکنیم؟

همان گونه که مستحضر هستید، اسمارت فون های امروزی مجهز به باتری های لیتیوم یونی هستند که این باتری ها نسبت به نسل قدیم باتری ها، بسیار قدرتمند هستند و توسط قابلیت Fast Charge، به سرعت شارژ می شوند. اما برای آنکه این نوع باتری آسیب نبیند، باید مراقبت به عمل آورید.

نحوه شارژ کردن اسمارت فون ها توسط هر فرد متفاوت است. برای مثال ممکن است برخی زمانیکه باتری اسمارت فون آنها به صفر درصد می رسد، شروع به شارژ کردن آن تا عدد 100% نمایند که این یک سیکل کامل شارژ کردن می باشد و به باتری آسیب نمی رساند. اما اگر سیکل کلی باتری اسمارت فون شما چیزی میان 300 الی 500 بار می باشد، این زنگ خطری برای باتری اسمارت فون شما است که به مرور می تواند عمر باتری را کاهش دهد.

شارز کردن گوشی

چرا گوشی را به مدت طولانی شارژ نکنیم؟

در کل، زمانیکه هر یک از ما اسمارت فونی را خریداری می کنیم ابتدا به میزان ظرفیت باتری آن توجه می کنیم و می سنجیم که آیا این میزان ظرفیت می تواند کارهای ما را در طول روز پشتبانی نماید یا خیر. بنابراین در کنار میزان ظرفیت، باید به نکات شارژ کردن باتری اسمارت فون نیز بپردازید که در بروشور اسمارت فون نوشته شده است.

اما برخی بر این باور هستند که باید از قانون 40 - 80 پیروی نمایید. منظور از این قانون این می باشد که هر کاربر اسمارت فون می تواند تا میزان 40 درصد باتری از آن استفاده کند و سپس به شارژر متصل نماید و در لحظه ای که اسمارت فون به عدد 80% رسید، آنرا از شارژر جدا نماید. در این صورت باتری هیچ آسیبی نخواهد دید.

شارژ کردن گوشی

به چه میزان گوشی را شارژ کنیم؟

از این رو در شارژ کردن باتری اسمارت فون دقت نمایید که هر چه تعداد دوره های کوتاه نسبت به دوره های 0 تا 100 بیشتر باشد، مناسب تر می باشد و باتری آسیبی نخواهد دید.

توجه :باتری های لیتیوم یونی نسبت به باتری های دیگر حساس تر هستند و به همین دلیل نباید آنرا شارژ کامل نمایید تا از فشارهای متعددی که ممکن است آنرا دچار مشکل سازد، خودداری نمایید.

شارژ کردن 100 % گوشی باتری را نابود میکند

4.273
این مطلب مفید بود ؟6211
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
برچسب : شارژ گوشی
وبگردی