نقاشی
شخصیت شناسی افراد از روی برخی حرکات غیر ارادی آن ها روش جالبی برای شناختشان است یکی از این روش ها شخصیت شناسی از روی نقاشی های ناخودآگاه افراد است.

شخصیت شناسی از روی نقاشی هایی که می کشید 

شاید تاکنون شما نیز تجربه کرده اید که در کلاس درس و یا یک جلسه و سمینار حوصله تان سر رفته باشد ، آن وقت با خودکاری شروع به ترسیم نقاشی های بی هدف بر روی کاغذ مقابلتان می کنید یا حین صحبت با تلفن یا فکر کردن ، روی کاغذ روی میز یا حتی دستمال کاغذی یا... شکل های خاصی نقاشی کنید و خطوط مختلف بکشید؟ 

اغلب افراد این شکل ها را دارای معانی نمی دانند و تنها خط خطی هایی می دانند که کاغذها و جعبه ها را خراب می کنند. اما تمام خطوطی که شما ترسیم میکنید می تواند نشان دهنده آن چیزی باشند که درون شما و اطرافیانتان وجود دارد. دانشمندان اعتقاد دارند که این شکلک ها همانند DNA مغز هستند و هرگز درباره آنچه در ذهن شماست دروغ نمی گویند؛فقط کافیست زبان آنها را یاد بگیرید تا از آرزوها، امیال، ترس ها و رؤیاهای نهفته ای که هیچگاه فرد نمی تواند به زبان بیاورد را برای شما بازگو کند . 

اشکال تکراری و دنباله دار

ترسیم این نوع خطوط نماد صبر و استقامت در شما است، شما در رفتارهای خود پایبند شیوه و اسلوب هستید و با تمرکز در کارها قادر به سازماندهی کارهای خود هستید و به راحتی با موانع کنار می آیید. 

کشیدن فلش، جاه طلبی را نشان می دهد 

اگر معمولا عادت به کشیدن فلش و خط جهت دار دارید،دارای روحیه بلندپروازی هستید. یکی از محققین در این رابطه می گوید :در یک جلسه کاری ، حین صحبت با یک وکیل ، حواسم به کاغذ زیر دست او بود، می دیدم که هنگام گوش کردن به صحبت های من فلش هایی را در جهت های مختلف و با اندازه های متفاوت می کشید، وقتی من درباره پروژه صحبت می کردم، او به این فکر می کرد که از این پروژه چقدر می تواند پول دربیاورد، درحالی که در ظاهر سعی می کرد خیلی خودش را بی اهمیت نشان دهد ولی شکلک هایی که می کشید درون او را هویدا می کرد و نشان می داد که موضوع مورد نظر ذهن او را مشغول کرده است. 

طرحی که افراد عاشق ترسیم می کنند 

افراد عاشق پیشه از هر موقعیتی برای کشیدن قلب استفاده می کنند. البته حدس زدن چیزی که در ذهن آنها می گذرد خیلی هم سخت نیست، آنها دوست دارند همیشه رفتار عاشقانه و رمانتیک داشته باشند .

قلب

چهره های خندان و زیبا 

کشیدن چنین تصویرهایی نشان از عشق ورزی شما به دیگران دارد . یعنی همواره جنبه های مثبت افراد و شرایط را می بینید. فردی خوشبین و علاقه مند به فعالیت های اجتماعی هستید .شما دارای خصوصیاتی نظیر انسانیت، نیک سرشتی، دلسوزی و همدردی و حساسیت به دوستان می باشید .

رابطه چشم و شک 

اگر در اطراف خود فردی را در حال کشیدن چشم می بینید ، کمی حواستان را بیشتر جمع کنید چرا که این می تواند یک نشانه اخطار باشد. پرا که این شخص احساس می کند باید حواسش به همه جا باشد و به قول معروف به جای دو چشم با چهار چشم کاملا اطراف خود را زیر نظر می گیرد او به همه اطرافیان خود و انگیزه های آنها مشکوک است و فکر می کند همه می خواهند درباره او قضاوت کرده و بد بگویند. 

کشیدن هنرمندانه چشم دخترانه با مژگانی خیلی بلند می تواند نشان دهنده غرور و خودبینی فرد باشد. کارتون بودن حالت چشم نشان دهنده این است که فرد شخصیتی تفسیرگر دارد و دوست دارد درباره همه قضاوت کند. البته کشیدن چشم توسط کودکان ، این معانی را ندارد چرا که کودک از اطرافیان خود این طرح ها را می آموزند . 

کشیدن گل و گیاه 

اگر شما عادت به کشیدن گل و گیاه دارید باید گفت که شما فردی احساساتی هستید و ماندن در رویاهای خود را ترجیح می دهید . روحیه ی مهربانی دارید . فردی اجتماعی هستید و با دوستانتان دوستانه رفتار می کنید. 

حیوانات 

ترسیم حیوانات نشان از علاقه شما به حیوانات است . شما به حمایت از دیگران اشتیاق دارید ، فردی حساس و ملاحظه کار هستید و نیاز به آرامش فکر دارید.

نقاشی حیوانات 

بهترین جای دنیا کجا است؟ 

چنانچه دراین بخش از نمناک اشاره کرده ایم افرادی که در هر جای سفید ممکن خانه می کشند، معمولا وابستگی عاطفی خاصی به خانه خود دارند. کشیدن تزیینات روی خانه مانند پرده، شیشه پنجره، راه عبوری و ارتباطی و... به معنی علاقه مندی برای سرمایه گذاری در این زمینه ها است . احتمالا این افراد مشکل بزرگی داشته باشند بنابراین حواس خود را بیشتر جمع کنید .در واقع آنها در موقعیتی قرار دارند که احساس می کنند هیچ راه فراری وجود ندارد. 

اشکال درهم و نامربوط

اگر فردی هستید که اشکال درهم و بی معنی می کشید ، این خطوط نشانه ی هیجان و تنش هستند و نشان می دهند که شما در تمرکز دچار اشکال می شوید و همیشه چیزی مزاحم تمرکزتان می شود. 

اهل رقابت بودن 

ترسیم بازی هایی مانند نقطه بازی، دوز یا شطرنج ،حس رقابت را در شما به تصویر می کشند و شما دوست دارید همیشه در بازی ها پیروز باشید و اصلا برای برنده شدن بازی می کنید. 

گم شدن

ترسیم بی هدف خطوط و طرح های بی معنا مشخص می کند که فرد در زندگی خود هیچ مسیر مشخصی ندارد و هدف خاصی را در آینده نمی بیند. بعضی در این مواقع شروع به کشیدن اشکال هندسی عجیب و غریب می کنند، شکل هایی که هیچ الگوی مشخصی ندارند و در اندازه های مختلف روی کاغذ آمده اند. 

اشکال هندسی

ترسیم مثلث، مربع و اشکال هندسی دیگر، نماد ذهنی سازمان یافته است و نشان دهنده تفکر روشن و آشکار می باشد.یعنی شما دارای مهارت های برنامه ریزی هستید. در برنامه ها و طرح هایتان بسیار دقیق عمل می کنید و کفایت و کارآیی بالایی دارید. 

پله ها

کشیدن شکل پله نمادی از جاه طلبی است و میل شما را به صعود و پیشرفت نشان می دهد .

آجرها و کتاب های روی هم قرار گرفته 

اگر این شکل ها را رسم می کنید به احتمال زیاد زیر فشار و استرس بسیاری قرار دارید و احساس می کنید که با کوچک ترین لرزشی نابود شده و فرو می ریزید.

غذا و میوه

این افراد خوردن را دوست دارند و به احتمال زیاد در رژیم غذایی به سر می برند.

غذا و میوه

خطوط متقاطع:

اگر خطوط متقاطع ترسیم می کنید یعنی احساس خفگی و اختناق دارید و نیاز به فرار و آزادی را در خود حس می کنید. این خطوط سدی را میان خود و دیگران نشان می دهد.شما از بروز احساسات خود گریزان هستید و سعی در پنهان کردن عواطف خود می کنید تا فرد مناسبی پیدا شود که شایستگی احساس شما را داشته باشد.

چاقو، اسحله و شمشیر

کشیدن این طرح ها خشونت و عصبانیت شما را نشان می دهد ، حتی گاه تمایلات روانی، حس رقابت و نیاز به اثبات مردانگی را در شما نشان می دهد. 

علت خط خطی کردن آدم ها چیست ؟ 

بی جهت :

به اعتقاد برخی از روان شناسان ،ترسیم بی هدف علائم، خطوط و نقوش ،حاوی مطالب زیادی در مورد شخصیت افراد هستند. این نقش ها را می توان به صورت یک فعالیت خلاق سمت راست مغز هم ارزیابی کرد. 

رهایی از تنش :

تزیین کاغذ با خطوط مارپیچ، نوشته های بدخط و نقاشی های کوچک می تواند برای رها شدن از تنش ها کمک کند. البته اگر این فرض درست باشد، حداقل این کار به نسبت روش های دیگر تسکین استرس مثل کشیدن سیگار، عادت مثبت تری است. 

بیان بی قراری:

ممکن است شکلی از بیان احساس بی قراری و ناراحتی باشد یا هنگام انتظار برای اتفاقات مهیج و یا زمانی که رنجیده خاطر و خسته هستیم ، این خطوط را ترسیم می کنیم .

شخصیت شناسی از روی نقاشی های شما

4.3557
این مطلب مفید بود ؟48374
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/م.ح
برچسب : شخصیت شناسی
وبگردی