علت گرفتگی بینی
گرفتگی بینی مشکلی است که اغلب ریشه و علت آن را سرماخوردگی یا آلرژی می دانند در حالیکه این حالت دلایل دیگری هم دارد که در این مطلب به معرفی آن ها می پردازیم.

دلایل و علت اصلی گرفتگی مزمن بینی

گرفتگی بینی مشکلی است که اغلب ریشه و علت آن را سرماخوردگی یا آلرژی می دانند در حالیکه این حالت دلایل دیگری هم دارد ؛ چون استحقاق نفس کشیدن را دارید و این فعالیت برای سلامتی شما بسیار مهم و حیاتی است با خواندن این بخش از سلامت نمناک متوجه شوید چرا از گرفتگی مزمن بینی رنج می برید.

علت و دلیل گرفتگی بینی شما می تواند یکی از این 7 مورد باشد

علت گرفتگی بینی

گرفتگی بینی چه علت هایی دارد

آلرژی از شایعترین علت های گرفتگی بینی

پوشش بینی پیچیده است افزایش جریان خون که از طریق پوشش بینی می گذرد می تواند منجر به گرفتگی شود. " زمانی که چیزی مثل گرده وارد بینی می شود می تواند عصبانیت را تحریک کند . این التهاب بینی باعث ایجاد حس گرفتگی مزمن بینی می شود. اگر می دانید که مبتلا به آلرژی هستید و زمان سختی برای مدیریت آن دارید، می توانید آمپول آلرژی بزنید. تحقیقات جدید در مجموعه ، آسم،ایمن شناسی دریافتند آمپول های آلرژی به کاهش علائم مبتلایان به گرده علف را به میزان 55 درصد پس از سه سال درمان کمک کرده است.

گرفتگی بینی به علت تکیه بر داروهای سرماخوردگی

گرفتگی مزمن بینی

7 علت مهم گرفتگی مزمن بینی

برای پاک کردن بینی ، ممکن است بیش از حد از اسپری های بینی مانند اکسی متازولین استفاده کنید این داروها می توانند برای عفونت های حاد تنفسی مفید باشند، اما مهم است تنها برای سه روز از آن ها استفاده کنید. استفاده از آن ها طولانی تر از این می تواند باعث شود که غشا بینی شما وابسته به دارو شود، بنابراین نمی توانند گرفتگی را کاهش دهند و حتی باعث گرفتگی بینی مزمن هم می شود.

خشکی بینی یکی از علل گرفتگی بینی

ممکن است بر اثر تهویه یا گرمایش داخلی خشکی ایجاد شود که باعث تحریک بافت های بینی شده و احساس گرفتگی به بینی می دهد. علاوه بر این، با افزایش سن بافت بینی خشک تر می شود. این ترکیب می تواند مشکلات زیادی را ایجاد کند. توصیه می کنیم خیلی از اسپری محلول نمک و ژل در طول روز استفاده نکنید .

عفونت سینوسی از مهم ترین علت های گرفتگی و سوزش بینی

گرفتگی بینی

دلایل شایع گرفتگی بینی 

" تا آنجایی که عفونت هست ، عفونت های ویروسی یکی از شایع ترین علل سوزش بینی هستند که باعث ورم بافت ها و سوزش می شوند. " با این حال، این منبع می تواند قارچی و یا باکتریایی باشد. بسیاری از مردم علائم عفونت سینوزیت را اشتباه می گیرند ( سردرد، کاهش حس بویایی، یا فشار در صورت ) برای آلرژی ، سرماخوردگی یا آنفولانزا، گزارش تحقیقی از بنیاد آسم آمریکا صورت گرفته است. چون یک بیماری مزمن می تواند بیش از 12 هفته طول بکشد، نباید زیاد صبر کنید و به دنبال کمک باشید. اگر علائم و گرفتگی بینی در در عرض 7تا 10 روز بهتر نشد - به خصوص اگر تب شدید و یا سر درد شدید دارید، به پزشک مراجعه کنید " بدن می تواند با عفونت های بسیار زیادی مبارزه کند . دکتر می گوید :" همه به دارو و یا آنتی بیوتیک نیاز ندارند.

گرفتگی بینی به علت مشکلات ساختاری و انحراف بینی

علت های گرفتگی مزمن بینی

علت های گرفتگی مزمن بینی و روش درمان آن

اگر فقط در بینی با آن برخورد کردید و ناگهان نمی توانید از یک طرف نفس بکشید، این دیواره بینی را منحرف می کند ( دیواره سمت چپ بینی است که چپ و راست بینی را جدا می کند.وقتی ضربه می خورد منحرف می شود با این حال، ضربه تنها دلیل نیست:شما می توانید با یک بینی منحرف به دنیا آمده باشید. اگر این شما را اذیت نمی کند ( می توانید راحت نفس بکشید )، نیاز به عمل ندارید ، در غیر این صورت، بهترین راه برای اصلاح مشکل، جراحی است ، به خصوص اگر این داروها کمک کافی برای گرفتگی مرمن بینی نکند.

پولیپ بینی یکی از علت های گرفتگی بینی

بد به نظر می رسد، اما پلیپ رشد غیر سرطانی در پوشش بینی و یا سینوس است که می تواند توانایی نفس کشیدن را مسدود کند . آن ها به خاطر التهاب بیماری هایی مثل آلرژی رشد می کنند. اگر پزشک در حین درمان تشخیص پلیپ داد ممکن است برای کسانی که اذیت می کنند و یا با دارو کنار نمی آیند، اسپری بینی و یا حتی عمل جراحی تجویز کند.

علائم گرفتگی بینی

علائم و علت های گرفتگی بینی 

سرطان از نادرترین علل گرفتگی بینی

گرفتگی بینی به دلیل سرطان بسیار نادر است و در حقیقت، آن ها تنها کم تر از 1 درصد تمام تومور را در جامعه آمریکایی تشکیل می دهند. تومورهامی توانند بی خطر و یا سرطانی باشند و علائم اغلب مثل علائم سینوزیت و عفونت های سینوسی مانند فشار و گرفتگی بینی دارند.به همین دلیل است که با مشاهده هر گونه علائم باید به پزشک مراجعه کنید.

علت های اصلی گرفتگی بینی بر اثر سرماخوردگی یا آلرژی

335
این مطلب مفید بود ؟2114
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک / ن / ف
برچسب : گرفتگی بینی
وبگردی