علف های زینتی
علف های زینتی که امروز به شما معرفی می کنیم، از معروف ترین علف های زینتی هستند. آن ها را در باغچه تان بکارید و لذت ببرید!

معروف ترین علف های زینتی که میتوانید در باغچه تان بکارید و لذت ببرید

در فصل بهار و تابستان همه به یاد باغچه خانه اشان می افتند و سعی می کنند که یک باغچه زیبا و دوست داشتنی درست کنند. اما متاسفانه گاهی کارها آنجور که ما توقع داریم پیش نمی رود. با این نکات کارراه انداز کلیدی می توانید از هر چیزی در زیباتر کردن باغچه حتی کوچک خو د استفاده کنید

برای تزئین حیاط تان به چه گیاهانی فکر می کنید؟ درخت، گیاهان یک ساله و بیشتر از همه بوته های گل. اما چمن ها چه؟ چمن ها یا علف های زینتی بیشتر در دیزاین های مدرن به کار می روند و به خوبی هم از عهده کار برآمده اند!
در مقوله زیبایی، قدرت و تاثیر بصری تعداد کمی از گیاهان به پای علف های زینتی می رسند. علف های زینتی را با علف هایی که در علفزار ها می رویند اشتباه نگیرید. علف های زینتی را نباید کوتاه کرد و اکثر آن ها برای پوشاندن زمین استفاده نمی شوند.
12 علف زینتی که امروز به شما معرفی می کنیم، از معروف ترین علف های زینتی هستند. آن ها را در باغچه تان بکارید و لذت ببرید!

معروف ترین علف های زینتی را بشناسید

1- علف بره یا فستوکا آبی
این گیاه رشد نسبتا آرامی دارد. بعضی از انواع فستوکا به عنوان چمن پوششی کاشته می شوند، به خصوص فستوکای قرمز که گیاهی به هم فشرده است. عموما از فستوکا ها برای حاشیه گذاری و مرز بندی، دیزاین فضای سبز و پوشش زمین استفاده می شود.
2- علف مکزیکی پرسان (Mexican Feather Grass)

ممکن است این گیاه را در طراحی های فضای سبز سرتاسر شهر دیده باشید. از این گیاه برای دیزاین روف گاردن ها هم استفاده می شود. دانه های علف مکزیکی پرسان بر بالای شاخسار پر مانندش تشکیل می شوند. شاخسار گیاه که با کمترین و ملایم ترین باد ها هم تکان می خورند، منظره ای دل انگیز در باغچه یا روف گاردن تان به وجود می آورند. این علف نسبت به خشکی مقاوم است و اگر آن را از طوقه بچینید، باز هم رشد می کند.

علف های زینتی

علف های زینتی برای باغچه

3- علف جنگلی ژاپنی (Japanese Forest Grass)

این گیاه که علفی بومی هکونی در ژاپن است، محبوبیتش را مدیون پرپشتی و شاخسار زیبایش که روی هم می افتند، است. این علف به رنگ های چند رنگ یا طلایی یافت می شود. علف جنگلی ژاپنی خزان کننده از طریق ساقه باریکش، که درست مانند یک بامبوی کوچک است، شناسایی می شود. این علف گیاهی عالی برای کاشت در گلدان یا ترکیب با گیاهان گل بنفش است.
4- علف گورخری (Zebra Grass)

این علف به نام علف جوجه تیغی هم شناخته می شود. این گیاه راست قامت سبز و زرد کم رنگ در زمستان خشک می شود و در بهار سال بعد با قدرت تمام ظاهر می شود. این گیاه می تواند به ارتفاع و عرضی در حدود 150 سانتی متر در بیاید.
5- بامبو

ما به سادگی فراموش کرده ایم که بامبو در واقع یکی از اعضای خانواده علف ها است. این گیاه رشد سریعی دارد و به سرعت هم پراکنده می شود. در طول نخستین فصل رشد زندگی اش به آبیاری منظمی نیاز دارد تا بتواند ریشه هایش را گسترده و عمیق کند.
6- پامپاس ارغوانی

این گیاه در طی سال های اخیر به خاطر ظاهر خیره کننده، فرم آبشار مانند و رنگ بنفش چشم نوازش، بسیار محبوب شده است. گل های پر مانند گیاه آن را از فاصله دور هم قابل شناسایی می کنند و همین گل های زیبا فضای سبزتان را تلطیف می کنند. سایز این علف زینتی در حد قابل کنترلی باقی می ماند، 60 تا 150 سانتی متر بلند می شود و 60 تا 120 سانتی متر هم عریض. البته اگر می خواهید آن را کوتاه تر نگه دارید کافی است کمی هرسش کنید.
7- کنف نیوزلندی

این گیاه هم به خاطر رنگ بی نظیر و خاصش بسیار رایج و محبوب شده است. کنف نیوزلندی به رشد بیش از حد علاقمند است و می تواند بیشتر از 150 سانتی متر بلند شود و حدود 120 سانتی متر هم عریض شود. بهتر است این گیاه را هر چند سال یک بار تقسیم بوته کنید. البته ممکن است تقسیم بوته آن کار آسانی به نظر نرسد، اما این را هم در نظر بگیرید که هر چند سال یک بار یک گیاه کنف نیوزلندی جدید دارید.
8- علف زلف شیطان

البته در نام گذاری این علف زیبا اندکی اجحاف شده است! این علف رنگارنگ قرمز، سبز و زرد رنگ بومی استرالیا، هند، آفریقا و مالزی است. دسته های راست قامت علف زلف شیطان به آرامی از طریق ساقه های رونده در محیط رشدشان گسترش می یابند. این گیاه در خاک های غنی بهترین رشد را دارد، و خاک آن باید در طول ماه های گرم همواره مرطوب باشد.
9- علف جو دو سر آبی (Blue Oat Grass)

علف جو دو سر آبی ارتفاعی در حدود 90 تا 180 سانتی مترو عرضی در حدود 30 تا 90 سانتی متر پیدا می کند. این گیاه از طریق شاخسار فواره مانند آبی – نقره ای اش شناخته می شود. علف جو دو سر آبی آفتاب کامل و آبیاری کم را دوست دارد و بعد از اینکه مقداری در محیط زندگی اش مستقر شد، می توان آن را به عنوان گیاهی مقاوم به خشکی پرورش داد.
10- علف یاغی صورتی (Pink Muhly Grass)

این علف جان می دهد برای این فصل! این علف به خاطر گل های صورتی پاییز و زمستانه اش بسیار محبوب است. ظاهر گیاه مانند توده ای از پر ها است. بهتر است این گیاه را در جایی بکارید که بتواند خود را به خوبی عرضه کند و حسابی پراکنده شود. به ترکیب رنگ صورتی آن با دیگر گیاهان همیشه سبزتان در زمستان فکر کنید، معرکه می شود!
11- گیاه پاپیروس

پاپیروس همان گیاهی است که مصریان باستان هزاران سال پیش از آن کاغذ می ساختند! فکر کنید چقدر هیجان انگیز می شود که شما آن را در حیاط یا روف گاردن تان پرورش دهید! این گیاه زیبا می تواند تا 180 سانتی متر و یا بیشتر هم رشد کند. خاک مرطوب را دوست دارد و می توان از آن در باغچه های آبی هم استفاده کرد.
12- علف موندو سیاه

این گیاه تنها 20 سانتی متر بلند می شد، اما قدرت پراکنده شدنش، آن را به گیاهی خوب برای پوشاندن زمین بدل کرده است. علف موندو سیاه واقعا سیاه نیست و سبز تیره و یا بنفش تیره است و ترکیب آن با گیاهان کمرنگ تر بسیار خیر کننده می شود.

علف های زینتی جالب و زیبا برای باغچه خانه

3.510
این مطلب مفید بود ؟73
برگرفته از فوت و فن/ ر
وبگردی