آموزش قفل کردن فلش
فلش مموری ها نوعی حافظه اکسترنال هستند که اطلاعات آنها طبیعتا باید برای ما مهم می باشند که در این گزارش از بخش تکنولوژی نمناک با نحوه قفل کردن فلش مموری آشنا خواهید شد.

آموزش قفل کردن فلش مموری

فلش مموری ها یکی از کاربردی ترین ابزارها هستند که از آنها به عنوان ابزاری برای همراه داشتن فایل های ضروری با هر فرمتی شناخته می شوند و طبیعتا باید این فایل ها برای هر یک از ما اهمیت بسیار زیادی داشته باشند که ما همیشه سعی بر همراه داشتن آنها داریم. با این وجود اگر هر فردی به این ابزار دسترسی پیدا کند می تواند به تمام اطلاعات آن دسترسسی پیدا کند.

اما آیا ابزاری وجود دارد که به کمک آن بتوانیم این ابزار کاربردی را قفل کنیم تا دست افراد سودجو به اطلاعات فلش مموری ما نرسد؟! پاسخ این سوال مثبت است و شما می توانید به سادگی تنها در طی چند ثانیه اقدام به قفل کردن فلش مموری کنید. اما اگر به دنبال ابزار قدرتمند برای قفل کردن فلش مموری هسید، ما به شما ویندوز را پیشنهاد می کنیم که نسخه های مختلف آن هیچ تفاوتی در این فرایند اعمال نخواهند کرد.

قفل کردن فلش

بنابراین اگر شما قدیمی ترین و جدیدترین نسخه ویندوز را در سیستم خود نصب کرده اید، می توانید به سادگی اقدام به رمزگذاری فلش مموری کنید. به همین دلیل ما قصد داریم در ادامه این گزارش از بخش تکنولوژی نمناک شما را با نحوه قفل کردن فلش مموری و جلوگیری از دسترسی افراد سودجو به اطلاعات آن آشنا سازیم که باید مطابق آموزش ذیل بصورت مرحله به مرحله پیش بروید. همراه ما باشید.

1- در اولین قدم باید فلش مموری را به کامپیوتر خود نصب کنید و سپس از طریق This PC یا کنترل پنل به درایوهای موجود در کامپیوتر دسترسی پیدا کنید. توجه داشته باشید در این آموزش ما از طریق This PC استفاده کرده ایم و اما اگر شما به دنبال راه سریعتری هستید، می توانید وارد کنترل پنل شوید و گزینه System and Security را انتخاب کرده و سپس گزینه BitLocker Drive Encryption را انتخاب نمائید. اینک می توانید به درایوهای مختلف موجود در کامپیوتر خود دسترسی پیدا کنید.

قفل کردن فلش

2- پس از وارد شدن به This PC بر روی درایو مد نظر خود که می تواند درایو کامپیوتر یا فلش مموری باشد، راست کلیک کنید و گزینه Turn on BitLocker را انتخاب نمائید.

فلش مموری

3- تیک گزینه اول یعنی Use a password to unlock the drive را فعال کنید و سپس پسورد مدنظر خود را در دو کادر خالی که ما پر کرده ایم، وارد کنید و سپس بر روی Next کلیک کنید.

قفل کردن فلش

4- گاها ممکن است که رمز اتخاذ شده، فراموش شود و با هر کاری شما نتوانید اقدام به ریکاوری کنید. در همین جهت ویندوز از شما درخواست ذخیره کردن فایلی را خواهد کرد که می توانید با استفاده از آن اقدام به ریکاوری پسور کنید که ما در گزینه های موجود، Save to a file را انتخاب کردیم.

فلش مموری

5- فایلی هم اکنون قصد ذخیره شدن خواهد داشت که متعلق به ریکاوری پسورد در صورت فراموش کردن پسورد می باشد و توصیه می شود در جای مطمئنی این فایل را ذخیره کنید.

قفل کردن فلش ممری

6- اینک پنجره نحوه encrypt کردن یا قفل گذاری باز خواهد شد که اگر می خواهید سریع تر انجام شود و کامپیوتر شما هم قدرتمند است گزینه اول و در غیر اینصورت گزینه دوم را انتخاب کنید.

قفل کردن فلش مموری

7- حالت قفل گذاری را انتخاب کنید که ما ترجیحا حالت جدید رمزگذاری را انتخاب کرده ایم.

حالت قفل گذاری

8- پیغام تائید آمادگی شما برای رمزگذاری فلش مموری ایجاد شده است که در صورت اطمینان گزینه Start encryption را باید انتخاب کنید.

فلش مموری

9- کمی صبر کنید تا فرایند به اتمام برسد و درایو مدنظر شما قفل گذاری شود. به همین سادگی فلش مموری شما قفل شد! برای باز کردن قفل فلش مموری هم به مرحله اول بازگردید و گزینه Turn off BitLocker را انتخاب کنید.

قفل گذاری فلش مموری

آموزش تصویری قفل کردن فلش مموری در ویندوز به زبان ساده

4.538
این مطلب مفید بود ؟344
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
وبگردی