ماسک آسپرین
قرص آسپرین معمولا به منظور کاهش درد و تب مورد استفاده قرار می ‎گیرد ولی خواص این قرص به این ها محدود نمی شود و داروی معجزه آسایی برای پوست صورت است.

ماسک آسپرین برای جوانسازی و رفع مشکلات پوست صورت

آیا می ‎دانستید قرص آسپرین که معمولا به منظور کاهش درد و تب مورد استفاده قرار می ‎گیرد ، دارای خواص اعجاب انگیزی برای درمان مشکلات پوستی است ؟ این قرص حاوی ترکیبی به نام استیل اسید سیلیک است که این ماده به تسکین قرمزی ، التهاب و خارش پوست کمک می ‎کند. قرص آسپرین همچنین دارای خاصیت ضد التهابی نیز است و با التهابات پوستی و بدن مقابله می ‎کند. در این قسمت از سلامت پوست نمناک به ارائه چند مورد از ماسک های صورت تهیه شده از قرص آسپرین خواهیم پرداخت. 

1. ماسک آسپرین و روغن درخت چای

این ماسک مخصوص پوست های مستعد آکنه است و به جلوگیری و درمان آکنه و ضایعات پوستی کمک می ‎کند. 

طرز تهیه :

پودر آسپرین را با مقداری آب و چند قطره روغن درخت چای ترکیب کرده و آن را بر روی تمام نواحی پوست صورت خود بمالید و پس از گذشت 20 دقیقه صورت خود را با آب گرم شستشو دهید.

این ماسک را دو بار در هفته تهیه و مورد استفاده قرار دهید. 

2. ماسک آسپرین و عسل

این ماسک مخصوص پوست های خشک است و به آبرسانی و جلوگیری از بروز ضایعات پوستی مانند آکنه کمک می ‎کند . عسل دارای خاصیت ضد باکتریایی بوده و پوست را تغذیه می ‎کند. 

طرز تهیه :

5-6 عدد قرص آسپرین را خرد کرده و به خوبی آن را لکه کنید . 1 قاشق چای خوری عسل طبیعی به آن اضافه کرده و به خوبی مخلوط کنید. همچنین می ‎توانید چند قطره روغن زیتون ، روغن بادام و یا روغن جوجوبا نیز به این ماسک اضافه کنید.

ماسک به دست آمده را بر روی تمام نواحی صورت خود مالیده و پس از گذشت 15 دقیقه صورت خود را با آب گرم شستشو دهید. 

عسل

3. ماسک اسپرین و آب لیمو

آسپرین در ترکیب با آب لیمو همانند یک ضد آفتاب عمل کرده و آسیب پوست در برابر اشعه مضر آفتاب را به حداقل می ‎رساند. این ماده همچنین پوست آفتاب سوخته را تسکین می ‎دهد. 

طرز تهیه :

5-6 عدد قرص آسپرین را به خوبی خرد کرده و 1 قاشق چای خوری آب لیمو به آن اضافه کرده و به خوبی ترکیب کنید. در صورت تمایل میتوانید چند قطره روغن زیتون نیز به آن اضافه کنید. ماسک به دست آمده را بر روی تمام نواحی قسمت های صورت خود بمالید و پس از گذشت 20 دقیقه صورت خود را با آب خنک شستشو دهید.

این ماسک را هفته ای دو مرتبه تهیه و مورد استفاده قرار دهید. 

4. ماسک آسپرین و سرکه سفید

این ماسک سبب ضدعفونی شدن پوست صورت می ‎شود و به کاهش پف صورت و برطرف شدن لکه های تیره بر روی آن کمک می ‎کند . 

طرز تهیه :

در ½ فنجان آب، 8-10 قرص آسپرین را حل کرده و 4 قاشق چای خوری سرکه سفید به آن اضافه کنید. ماسک را بر روی پوست صورت خود مالیده و پس از گذشت 10 دقیقه صورت خود را با آب شستشو دهید. 

5. ماسک آسپرین و سفیده تخم مرغ

سفیده تخم مرغ به سفت شدن پوست صورت کمک کرده و روند پیری پوست را به حداقل می ‎رساند . 

طرز تهیه :

1-2 عدد سفیده تخم مرغ را به خوبی هم بزنید تا حالت سفتی پیدا کند . 5-6 عدد قرص آسپرین خرد شده را به آن اضافه کرده و به خوبی با هم ترکیب کنید. ماسک را بر روی تمام نواحی پوست صورت خود مالیده و پس از گذشت 15 الی 20 دقیقه صورت خود را با آب گرم شستشو دهید. 

تخم مرغ

6. ماسک آسپرین و آووکادو

آووکادو دارای ویتامین ها و مواد معدنی مختلفی است و به پاکسازی عمیق پوست و ایجاد خاصیت ارتجاعی در آن کمک می‎ کند . این ماده همچنین از خشک شدن پوست صورت جلوگیری خواهد کرد. 

طرز تهیه :

3 قاشق غذاخوری آووکادو له شده را به 5-6 عدد قرص آسپرین خرد شده اضافه کرده و به خوبی مخلوط کنید . ماسک را بر روی تمام نواحی پوست صورت خود مالیده و پس از گذشت 20 الی 30 دقیقه صورت خود را با آب ولرم شستشو دهید. 

7. ماسک آسپرین و موز

موز دارای خاصیت ضد پیری بوده و موجب آبرسانی پوست نیز خواهد شد. 

طرز تهیه :

5-6 عدد قرص آسپرین له شده را به ½ موز له شده اضافه کرده و به خوبی ترکیب کنید . ماسک را بر روی پوست صورت خود مالیده و پس از گذشت 20 الی 30 دقیقه صورت خود را با آب ولرم شستشو دهید. 

ماسک صورت

8. ماسک آسپرین و روغن زیتون

روغن زیتون دارای خاصیت ترمیم کنندگی و جوان کنندگی پوست است. 

طرز تهیه :

5-6 عدد قرص آسپرین له شده را با 2 قاشق غذاخوری روغن زیتون مخلوط کرده و ماسک را بر روی پوست صورت خود بمالید. پس از گذشت 15 الی 20 دقیقه صورت خود را با آب ولرم شستشو دهید. 

بهترین ماسک آسپرین برای زیبایی فوق العاده پوست صورت

4.480
این مطلب مفید بود ؟7010
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/م.ح
برچسب : قرص آسپرین
وبگردی