محبت به زن
در زندگی مشترک چیزی که زنان از شوهرشان انتظار دارند توجه و محبت است که آقایان برای حفظ و تقویت رابطه باید با این کارها به همسرشان ابراز محبت کنند.

زنان به این محبت های شوهرانشان نیاز دارند

خانم ها و آقایان هر کدام موارد و انتظارات خاصی را از یکدیگر دارند اما تفاوت هایی کلیدی بین خواسته های آنان وجود دارد که نباید نسبت به آن ها بی تفاوت بود.

اگر شما هم جزء آن دسته از آقایانی هستید که دوست دارید برای همسرتان تمام و کمال باشید و تمام تفاوت های او را با خودتان به خوبی مدیریت کنید ، از این قسمت نمناک غافل نشوید . در این مقاله چیزهایی را به شما معرفی می کنیم که خانم ها دوست دارند از شوهرانشان ببینند.

شنیدن جمله دوستت دارم

همه افراد دوست دارند که به خوبی از طرف شخصی که دوستشان دارند، شناخته شوند و از طرفی دوست دارند که توسط آن فرد نیز دوست داشته شوند . شاید با خودتان فکر کنید که شما با وجود شناخت تمام ویژگی های منفی و مثبت همسرتان باز هم او را دوست دارید اما این تنها کافی نیست . این دوست داشتن را باید در اقدامات متفاوتی به او نشان دهید که یکی از آن ها بیان جمله ساده دوستت دارم می باشد که برای همسرتان بسیار خوشایند خواهد بود .

محبت به زن

درک کردن و بخشش

روزهایی در زندگی هر زوج وجود دارد که هر کدام مرتکب خطاهایی می شوند که در این روزها دوام آوردن و یا تحمل کردن شرایط کار راحتی نیست اما باید این موضوع را در نظر بگیرید که هیچ کس کامل نیست . همسرتان از شما انتظار دارد که او را بفهمید، ارزش او را بدانید و او را ببخشید و مطمئن باشید که زندگی شما با بخشش دوام می آورد .

خانم ها معمولا نوسانات هورمونی بالایی را در طول ماه تجربه می کنند که در این شرایط هرگز نباید طوری عکس العمل نشان دهید که انگار او دیوانه شده است . او در این زمان ها مهربانی ، درک و دلسوزی شما را می خواهد.

اعطای حس استقلال

درست مثل مردان زنان هم نیاز دارند گاهی تنها باشد و این ممکن است برای مردان ناراحت کننده باشد چراکه مردان وابستگی خاصی به همسرشان دارند با تنها ماندن از سوی او دچار کلافگی می شوند برای همین است که دوست دارند با کنترل همسرشان با او در ارتباط باشند و اگر این ارتباط کم شود آنها دچار کلافگی و البته نگرانی خواهند شد اما این را باید دانستن که زنان نیاز به زمانی برای تنهایی دارند و یکی از محبت های مرد نسبت به همسرش شاید ایجاد حس استقلال در او و فراهم کردن شرایط مناسب برای تنها بودنش باشد.

آقایان باید بدانند وقتی زن می خواهد تنها باشد دلیل کم شدن محبتش نیست بلکه نیاز به استقلال در خود را ابراز می کند و حتی سعی دارد از خودش همراه بهتری برای زندگی مشترک بسازد.

مکالمه واقعی

اجازه ندهید که مکالمات شما با همسرتان به بحث تبدیل شود. از طرفی هرگز از مکالمه و صحبت های دو نفره دوری نکنید. در مورد هر چیزی مثل شغل، کودکان، آب و هوا و هر موضوع دیگری با یکدیگر صحبت کنید و تبادل نظر داشته باشید و البته باید مراقب باشید که مکالمات شما مصنوعی و از سر اجبار و وظیفه نباشد و سعی کنید که احساسات خود را در کمال صداقت با او به اشتراک بگذارید . خانم ها اغلب از شنیدن صحبت ها و مشورت شما بسیار خوشحال می شوند.

مکالمات با همسر

بله شنیدن به جای نه شنیدن

گاهی اوقات همسرتان درخواست هایی از شما دارد که واقعا نمی توانید آن ها را برآورده کنید یا این که در همان لحظه نمی توانید آن را به مرحله اجرا در بیاورید . مراقب این رد کردن خواسته ها باشید ، چرا که همسرتان دوست دارد تعداد دفعات "بله" گفتن شما از "نه" گفتنتان بیشتر باشد و اگر مدام به او نه بگویید ، کم کم انگیزه و شادی او را از بین می برید اما منظور ما اصلا این نیست که " بله " بگویید و به آن عمل نکنید اما سعی کنید که قبل از نه گفتن کمی فکر کنید و حداقل دلایل منطقی بیاورید تا همسرتان دلخور نشود که با این کار صمیمیت بین شما نیز افزایش خواهد یافت.

سپری کردن زمان با کیفیت در کنار همسر و فرزندان

اینکه در کنار خانواده باشید با این که زمان با کیفیتی را در کنار آن ها سپری کنید، کاملا متفاوت است. باید زمانی که در کنار آن ها هستید را به یک زمان خاطره انگیز در زندگی همسر و فرزندانتان تبدیل کنید و روابط خود را با آن ها صمیمانه نگه دارید و آن ها را در اولویت قرار دهید.

همچنین به یاد داشته باشید زنی که با شما ازدواج کرده ، فقط مادر بچه ها نیست و پس هرگز از قرارهای عاشقانه بین خود و همسرتان صرف نظر نکنید و این کار را بی اهمیت نشمارید . انجام دادن فعالیت های مشترک با یکدیگر می تواند روابط شما را مستحکم کند.

توجه به زن و فرزند

اظهار نظر مثبت و انرژی بخش

آقایان بر خلاف خانم ها چندان در قید و بند نظرات مثبت و منفی دیگران نیستند برای همین شاید متوجه اهمیت این مسئله در زنان نشوند اما باید بدانید که یک زن به این اظهار نظرات اهمیت بسیاری داده و با آنها انرژی گرفته یا شاید هم دلسرد شود پس در این مورد آقایان با حواس جمع تری باید عمل کنند. پس برای خوشحال کردن همسرتان گاهی به او بگویید که مثل " این مدل مویت خیلی زیباست " یا " چقدر این رنگ لباس به تو می آید".

بهبود مهارت های شنیداری

برای خانم ها بسیار لذت بخش است که بتوانند با همسر خود درد و دل کنند و نگرانی های خود را با او به اشتراک بگذارند که در چنین شرایطی باید مراقب باشید و اگر شنونده خوبی برای صحبت های او نباشید ، نباید انتظار مهربانی و یا شادابی را در همسر خود داشته باشید.

سعی کنید که همیشه دو گوش شنوا برای همسر تان داشته باشید تا او نیز به شما علاقمند تر شود و البته مجبور نیستید که با تمام حرف های او موافقت کنید . خانم ها فقط به شنوا بودن شما و توجهتان دقت می کنند، حتی اگر با آن ها عقیده کاملا متفاوتی داشته باشید.

مهربانی و محبت

آخرین بار چه زمانی از لغاتی مثل " لطفا " ، " متشکرم " برای همسرتان استفاده کردید ؟ آخرین بار چه زمانی یک بوسه غیر منتظره را به او هدیه دادید ؟ متاسفانه بسیاری از زوج ها این موارد کوچک اما پر اهمیت را فراموش می کنند .

این اقدامات جزء مواردی است که باعث پایداری بیشتر روابط بعد از ازدواج می شود . قطعا اگر به اوایل ازدواج خود فکر کنید ، متوجه می شوید که به مرور زمان چه کارهایی را کنار گذاشته اید.

محبت های مردانه

کمک در امور خانه و مسئولیت نگهداری از فرزندان

یکی از اصلی ترین دلایل جنگ و جدل بین خانواده ها این است که وظایف امور داخل خانه تنها بر عهده یکی از آنان می باشد که آن یک نفر هم خانم خانه است .

پیش از این هم در نمناک گفته شد که این کار هرگز مسئولیت زن نیست و از طرفی امور مربوط به فرزندان نیز معمولا به زن ها سپرده می شود و حال اگر به عنوان یک مرد دوست دارید که برگ برنده ای در مقایسه با دیگر مردان در دست داشته باشید ، می توانید در این مسائل به همسر خود کمک کنید یا این که خودتان بخش عظیمی از مسئولیت ها را به عهده بگرید که مطمئنا همسرتان قدردان این کمک های شما خواهد بود.

یک روز مرخصی

هرگز به همسرتان خرده نگیرید که یک روز را به امور خودش رسیدگی می کند و از کار منزل یا همسرداری مرخصی گرفته است . او با این کار می خواهد که انرژی تازه و دوباره ای را برای انجام امور بگیرد و او لایق و نیازمند این مرخصی است و شما نیز باید او را تشویق به این کار کنید.

طرز فکر سالم در مورد سلامتی

مردانی که به فکر سلامتی خانم هایشان هستند ، جذابیت بیشتری نسبت به بقیه آقایان دارند و از طرفی هرگز نباید سلامت خود را نادیده بگیرند. به این معنا که برای اینکه باب میل همسرتان رفتار کنید، حتما چکاپ های پزشکی و دندانپزشکی را انجام دهید و سلامت و قدرت مردانه را در اولویت قرار دهید تا همسرتان بیش از همیشه به شما عشق بورزد .

زنان به این محبت های همسر نیاز دارند

4.5164
این مطلب مفید بود ؟14717
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ز.ت
وبگردی