ناراحتی معده
بیماری و ناراحتی معده می تواند با علائم غیرطبیعی همراه باشد ، گاهی با دیدن برخی تغییرات باید نگران بدحالی این عضو مهم بدنمان باشیم.

چگونه بفهمیم که ناراحتی معده مان عادی نیست

 
علل متعددی در ایجاد دل درد و یا ناراحتی معده وجود دارند و گاهی ما به آنها اهمیت نمی دهیم گرچه هاد باشد.
 
نباید از ناراحتی های معده به راحتی بگذریم و باید به اندازه کافی محتاط باشید.
 
ما در این مقاله قصد داریم نشانه های ناراحتی معده که به هیچ عنوان نرمال و عادی نیستند را بگوییم برای اطلاعات بیشتر مطالب زیر را بخوانید.
 
معده ما یک ارگان غیر قابل پیش بینی می باشد . شما ممکن است که برخی از عواملی که مشکلزا هستند را تشخیص دهد. مگر اینکه آن عامل افزایش یابد. خصوصا افرادی که غذاهای رستورانی مصرف می کنند بیشتر دچار ناراحتی های معده می شوند.
 
در برخی موارد ، آشفتگی معده شما می تواند شما را بیش از حد به دستشویی ببرد . اگر این مشکلل در طی 2 یا 3 روز متوالی اتفاق افتاد مطمن شوید که دچار برخی مشکلات در ناحیه معده شده اید.
 
اگر شما شروع به استفاده ازداروهای جدید کرده اید ، در برخی از شرایط می توانند منجربه تحریک روده شوند.
 ناراحتی معده

دردهای مخصوص ناراحتی معده 

نشانه های غیرطبیعی ناراحتی معده

تعداد زیادی از عواملی که نشان دهنده ی ناراحتی معده می باشند وجود دارند . هدف از این مقاله این است که آن عوامل را به شما معرفی کنیم و در صورت مشاده آنها به دکترمراجعه کنید.
 
برای اطلاع بیشتر حول این موضوع مطالب زیر را بخوانید.
 
1- مسایل تکراری : برخی از عوامل هستند که هر روز در بدن شما تکرار می شوند و شما نسبت به آن ها با آرامش برخورد نمی کنید و آنها در طی زمان ، شدیدتر و دردناک تر خواهند شد و توصیه می شود اگر برخی عوامل تکراری که هر روز با آنها مواجه می شوید از جمله در معده , به پزشک خود مراجعه کنید.
 
2- شکم درد : اگر شکماتن بیش از حد درد کرد و حالاتی از جمله پیچدگی بیش از حد و یا کاهش وزن بدون علت در بدن شما رخ داد ، دچار معده درد شده اید که به هیچ عنوان نباید به راحتی از آن بگذرید.
 
3- مشاهده خون در مدفوع : اگر مدفوع ، خون مشاهده کردید حتما و فورا به دکتر مراجعه کنید و با وی مشورت کنید . این مورد یکی از مهم ترین نشانه های ناراحتی های معده می باشد و هرگز نباید نادیده گرفته شود.
 
4- تهوع: تهوع یکی دیگر از علائم هشدار دهنده ناراحتی معده ، بیماری آپاندیس ، افسردگی یا اظطراب می باشد.
 
5- برخی عوامل دیگر : برخی عوامل دیگر که منجربه ناراحتی معده می شوند عبارتند از تغیراتی که در باکتری ها ی روده باقی مانده غذاها در روده بزرگ ، یبوست و ...

نشانه غیرطبیعی ناراحتی معده در مدفوع

4.322
این مطلب مفید بود ؟193
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ ف.ن
برچسب : مدفوع
وبگردی