بارفیکس
برترین فعالیتی که وجود دارد در ورزش بارفیکس است چون همه عضلات در کل بدن حرکت میکنند حتی عضله ها را حجم می دهد و بر آنها نیرو وارد می شود .

اشتنباهات رایج در حرکت بارفیکس و روش های صحیح انجام آن

بارفیکس تمرینی معجزه آسا است که بدون شک می توانید نتیجه بسیار مثبت آن را دریافت کنید، فقط یادتان باشد که تکرارهای زیاد معادل ارتقای قدرت بدنی نیستند، بلکه تکنیک اجرایی کلید کار است.

یکی از بهترین حرکات تمرینی، بارفیکس است که اگر به درستی از آن بهره ببرید، می توانید عضله سازی بزرگی را در کنار فواید دیگری را تجربه کنید. در این مطلب کارشناس ورزش های رزمی به بررسی باید و نبایدهای اجرای بارفیکس می پردازد.

چراغ های سبز و قرمز برای بارفیکس

بارفیکس در واقع کشیدن وزن بدن برخلاف جاذبه زمین است که عضلات زیربغل را درگیر می کند، اما نیاز به گفتن نیست که در این حرکت ثبات دهنده های متعددی در شانه، جلو بازو، قدرت پنجه ها و حتی عضلات مرکزی بدن نیز درگیر می شوند.

به خاطر همه این فواید، بارفیکس می تواند و باید در هر فاز از تمرینات شما جای داشته باشد، این باید و نبایدها را دنبال کنید تا از اجرای صحیح بارفیکس مطمئن شوید و ریسک ها را به حداقل برسانید.

بارفیکس

باید و نبایدهای اجرای بارفیکس

نبایدهای بارفیکس

* نباید اجازه دهید شانه ها سمت جلو و بالا متمایل شوند. زمانی که اجازه دهید این اتفاق رخ دهد و سینه سمت داخل متمایل شود فشار فوق العاده زیادی روی شانه ها اعمال می شود و از روی عضلات اصلی منحرف می شود.

اجرای یک یا دو تکرار اضافی ارزش آن را ندارد که استرس های خطرناک به بدن وارد کنید.

*نباید بیش از حد پشت خود را قوس دهید. اگر اجازه دهید تا حداکثر ممکن در کمر قوس ایجاد شود، می تواند معنایش ساختار ضعیف بدنی یا شکم ضعیف باشد مثل شنا سوئدی؛ حرکت بارفیکس هم روی کل بدن فشار می آورد.

* نباید بدن را تاب دهید. یادتان باشد که هدف از اجرای بارفیکس کارکردن روی عضلات کششی بدن است، بنابراین باید سعی کنید حرکات اضافی بدن را در حداقل ساکن حفظ کنید.

بایدهای بارفیکس

* گام اول از بارفیکس این است که شانه ها را پایین نگه دارید و آنها را سمت همدیگر متمایل کنید. این کار باعث درگیر شدن عضلات خاص ثبات دهنده در شانه می شود که اگر آمادگی خوبی پیدا کنند به کشش ها، مشت زدن و پرتاب کردن های شما کمک می کنند بدون آنکه دردی به وجود آورند.

* درگیر کردن عضلات شکم خیلی مهم است و به بهره وری از بارفیکس کمک می کند. بدن باید در این حالت باشد:وقتی از میله آویزان می شوید و زانوها را از پشت خم می کنید، باید به طورعادی نفس بکشید و سپس زانوها بالا ببرید تا عضلات شکم سفت شوند. بعد از آن زانوها را به حالت آویزان بازگردانید، اما شکم را در طول اجرای بارفیکس همان طور سفت حفظ کنید.

* براساس توانایی رشد خود را دنبال کنید. چنانچه تا به حال بارفیکس را انجام ندادید، می توانید از این طرح برای پیشرفت استفاده کنید:با بارفیکس کمکی آغاز کنید، یا از دستگاه بارفیکس کمک بگیرید و با کمک یار تمرینی خود بارفیکس بروید که 2 الی 3 ست و 10 تکرار برای شروع خوب است.

بعد از آن باید در بخش منفی حرکت پیشرفت کنید، به طوریکه بخش مثبت را با کمک اجرا کنید، اما بخش منفی را خودتان و با وزن بدن انجام دهید. بخش منفی را باید 4 الی 88 ثانیه طول دهید. این روش را هم 2 الی 3 ست با 100 تکرار اجرا کنید.

زمانی که برایتان تکرارهای منفی عادی شد سراغ بارفیکس بروید و مچ برعکس اجرا کنید. یادتان باشد که تکرارهای زیاد معادل ارتقای قدرت بدنی نیستند، بلکه تکنیک اجرایی کلید کار است. بدنسازان با حرکت بارفیکس می توانند از پاسخ دهی عضلات زیربغل خود مطمئن شوند.

آموزش نحوه صحیح انجام بارفیکس

3.8264
این مطلب مفید بود ؟20064
برگرفته از باشگاه خبرنگاران -/ ر
برچسب : حرکات ورزشی
وبگردی