زهره فکور صبور
با ادامه این مطلب از بخش فرهنگ و هنر نمناک همراه باشید تا هنرمندان جوانمرگ سینمای ایران و دنیای موسیقی را بهتر بشناسید.

آشنایی با هنرمندان جوانمرگ سینمای ایران

از دست دادن عزیزان یکی از تلخ‌ترین تجربه های زندگی هر فرد است که تا پایان عمر حسرت های زیادی را همراه خود دارد. هنرمندان از اقشار شناخته شده جامعه هستند که طرفداران زیادی دارند و شنیدن خبر درگذشت آنها جامعه هنری و مردم را اندوهگین میکند.

هنرمندان جوان زیادی بر اثر بیماری یا سانحه در جوانی درگذشتند و تنها یاد و خاطراتشان با آثارشان ماندگار شد.

این هنرمندان جوانمرگ سینمای ایران را بهتر بشناسید

با این مطلب از بخش فرهنگ و هنر نمناک همراه باشید تا شما را با هنرمندان جوانمرگ سینما بیشتر آشنا کنیم.

زهره فکورصبور

زهره فکورصبور هنرمند جوان سینما و تلویزیون 10 اسفند 1400 درگذشت.

این هنرمند کشورمان که با سریال غبار نور در سال 1375 فعالیت هنری خود را آغاز کرد و با سریال مسافری از هند به شهرت رسید و در آثاری همچون دلنوازان، دنگ و فنگ، کمکم کن، نرگس و ... به ایفای نقش پرداخت.

زنده یاد زهره فکورصبور در 43 سالگی در منزل خود فوت کرد.

زهره فکور صبور

زهره فکورصبور/ عکس از پریسا جعفری

ماهچهره خلیلی

ماهچهره خلیلی یکی از هنرمندانی است که در سن جوانی و بر اثر ابتلا به سرطان 17 مردادماه 99 در لندن درگذشت.

این بازیگر کشورمان که در سریال هایی چون مختارنامه، کلاه پهلوی، در چشم باد، گذر از رنج ها، دختر گمشده و مرضیه به ایفای نقش پرداخت و در 44 سالگی بر اثر ابتلا به سرطان درگذشت.

ماهچهره خلیلی

دنیا فنی زاده

دنیا فنی زاده عروسک گردان کلاه قرمزی و دختر زنده یاد پرویز فنی زاده بازیگر کشورمان یکی دیگر از هنرمندان جوانمرگ سینما است.

این عروسک گردان سرشناس کشورمان 8 دی ماه 1395 بعد از تحمل مدتی رنج بیماری درگذشت و بعد از سالها کلاه قرمزی را تنها گذاشت.

دنیا فنی زاده

پیام صابری

پیام صابری بازیگر و کارگردان کشورمان یکی دیگر از هنرمندانی است که در سنین جوانی درگذشت.

این هنرمند کشورمان همسر زیبا بروفه بازیگر کشورمان بود که در 18 آذرماه سال 97 بر اثر ایست قلبی درگذشت و همسرش زیبا بروفه و پسرش اهورا را تنها گذاشت.

پیام صابری و زیبا بروفه

عارف لرستانی

عارف لرستانی بازیگر تئاتر و تلویزیون کشورمان یکی دیگر از هنرمندانی است که در جوانی درگذشت.

این بازیگر کشورمان که در سریال هایی چون جنگ 77، کوچه اقاقیا، قهوه تلخ، ویلای من، شوخی کردم، درحاشیه و... ایفای نقش کرده بود 26 فروردین سال 96 بر اثر ایست قلبی درگذشت.

عارف لرستانی

علی ابوالحسنی

علی ابوالحسنی بازیگر و مجری کشورمان یکی از هنرمندانی بود که در سن پایین‌تر از 50 سال درگذشت. این بازیگر کشورمان 10 اسفند 1398 در اثر عارضه قلبی از دنیا رفت و 47 سال بیشتر نداشت.

این هنرمند کشورمان بازیگری را با جنگ 77 آغاز کرد و با بازی در مجموعه های مهران مدیری شناخته شد و آخرین کار تصویری او بازی در سریال نون. خ 2 بود.

علی ابوالحسنی

علی طباطبایی

علی طباطبایی بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان یکی از جوانترین هنرمندانی بود که هشتم شهریورماه سال 94 بر اثر ایست قلبی درگذشت.

این هنرمند فقید پسر سیدکمال طباطبایی تهیه کننده کشورمان بود که دوم آبان ماه سال 62 متولد شد و هنگام مرگ 31 سال سن داشت.

علی طباطبایی

پوپک گلدره

پوپک گلدره بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون کشورمان یکی دیگر از هنرمندان جوانمرگ سینمای ایران است که 27 فروردین 1385 در 34 سالگی پس از هشت ماه به سر بردن در حالت اغماء درگذشت.

پوپک گلدره را اغلب مخاطبان تلویزیون با نقش دریا در مجموعه نوستالژیک دنیای شیرین دریا و بازی در نقش نرگس در سریال نرگس می شناسند.

پوپک گلدره

عسل بدیعی

درگذشت ناگهانی عسل بدیعی بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان یکی دیگر از اتفاقات تلخ در جامعه هنری را رقم زد. عسل بدیعی 11 فروردین ماه سال 92 به کما رفت و روز بعد بر اثر ایست قلبی،مرگ مغزی و... درگذشت.

سریال تا صبح و ششمین نفر از جمله سریال های ماندگار عسل بدیعی در تلویزیون بود.

عسل بدیعی

نیما نهاوندیان

نیما نهاوندیان مجری برنامه های ورزشی تلویزیون یکی دیگر از هنرمندان جوان دنیای هنر است که سال 59 متولد شد و سوم دی ماه 1391 درگذشت.

ورزش از نگاه دو، دورخیز، توپ طلا و... از جمله برنامه هایی بود که نیما نهاوندیان اجرای آن را برعهده داشت. نیما نهاوندیان بر اثر اصابت سر به میز و خونریزی مغزی درگذشت.

نیما نهاوندیان

حسن جوهرچی

حسن جوهرچی بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان را همه مخاطبان تلویزیون با نقش محمد در سریال نوستالژیک در پناه تو می شناسند. این هنرمند کشورمان سال 1347 متولد شد و 15 بهمن 1395 بر اثر عفونت ریه و ایست قلبی درگذشت.

این هنرمند فقید کشورمان بازیگری را از حدود سال 68 در سینما و سپس تلویزیون آغاز کرد و سریال در پناه تو یکی از ماندگارترین سریال های او است.

حسن جوهرچی

داوود اسدی

داوود اسدی یکی دیگر از بازیگران جوانمرگ دنیای هنر است که سال 48 متولد شد و سوم فروردین ماه سال 87 در 38 سالگی درگذشت.

این بازیگر کشورمان با بازی در مجموعه ساعت خوش به شهرت رسید و در سریال هایی چون نوروز 72، پرواز 57، گل های 77، نرگس و... به ایفای نقش پرداخت.

داوود اسدی

مجید بهرامی

مجید بهرامی بازیگر تئاتر یکی دیگر از هنرمندانی بود که در جوانی درگذشت. این بازیگر تئاتر در 24 آبان ماه سال 93 در 37 سالگی بر اثر سرطان درگذشت.

مجید بهرامی را اغلب به عنوان بازیگر تئاتر می شناسند اما این هنرمند در فیلم هایی چون بدرود بغداد،دانه های ریز برف، گیلانه و سریال هایی چون یادداشت های کودکی به ایفای نقش پرداخته است.

مجید بهرامی

ساناز کیهان

ساناز کیهان بازیگر سینما و تلویزیون یکی دیگر از هنرمندان جوانمرگ سینما است که 25 دی ماه سال 90 در 29 سالگی بر اثر تصادف درگذشت.

بازی در سریال خط قرمز و در نقش نگار یکی از ماندگارترین نقش های ساناز کیهان بود.

ساناز کیهان

ارشا اقدسی

ارشا اقدسی بدلکار مطرح سینما و تلویزیون در ایران و خارج از کشور متولد 1361 بود. این هنرمند به هنگام ضبط صحنه‌ای مربوط به چپ‌کردن ماشین در یک فیلم، دچار حادثه‌ای سنگین شده و بعد از چند روز در بیمارستان در 13 مرداد 1400 درگذشت.

ارشا اقدسی بنیان‌گذار گروه بدلکاران 13 بود و در چند فیلم و سریال نیز به نقش آفرینی پرداخت.

ارشا اقدسی

خواننده های جوانمرگ دنیای هنر

در ادامه این مطلب به خواننده های جوانمرگ دنیای هنر اشاره میکنیم.

ناصر عبداللهی

یکی از چهره های محبوب دنیای هنر که در جوانی درگذشت ناصر عبداللهی خواننده پاپ بود که در 35 سالگی جان به جان آفرین تسلیم کرد.

ناصر عبداللهی درحالی که به عنوان یکی از محبوب ترین خواننده های پاپ شناخته میشد بر اثر اتفاقی شبهه برانگیز درگذشت و با صدایش در میان مردم ماندگار شد.

ناصر عبداللهی

مرتضی پاشایی

مرتضی پاشایی خواننده پاپ یکی دیگر از هنرمندانی بود که در سن جوانی درگذشت. این خواننده پرطرفدار موسیقی پاپ سال 63 متولد شد و 23 آبان ماه سال 93 بر اثر بیماری سرطان معده درگذشت.

مراسم تدفین مرتضی پاشایی یکی از شلوغ ترین مراسم تدفین هنرمندان بود که به دلیل ازدحام جمعیت پیکر او با تاخیر به صورت شبانه به خاک سپرده شد.

مرتضی پاشایی

بهنام صفوی

یکی دیگر از خواننده های جوان مرگ دنیای موسیقی پاپ بهنام صفوی بود که خیلی زود و درحالی که تنها 35 سال داشت بر اثر تومور مغزی از دنیا رفت.

بهنام صفوی که از او به عنوان پسر مودب موسیقی ایران یاد میشد اولین آلبوم رسمی اش را سال 88 روانه بازار موسیقی کرد و به یکی از پرطرفدارترین خواننده های پاپ تبدیل شد.

بهنام صفوی

نیما وارسته

نیما وارسته تنظیم کننده و نوازنده سرشناس موسیقی پاپ بود که سال 93 در سن جوانی و بر اثر ایست قلبی در منزلش درگذشت.

نیما وارسته رهبری ارکستر بنیامین و حمید عسکری و بسیاری از خواننده های پاپ و همچنین تنظیم و نوازندگی برای آنها را برعهده داشت.

نیما وارسته

هنرمندان جوانمرگ سینما و دنیای موسیقی+تصاویر

4.5900
این مطلب مفید بود ؟81783
منبع : عکاس: بابک حسبیان / بخش فرهنگ و هنر نمناک/ م.ف/ف
4 نظر به ثبت رسیده است
سیما اندروا1399-05-24
روحشان شاد حیف شدن امیدوارم در آرامش باشن
945
ناشناس1399-05-23
خدا همه رفتگان رو بیامرزه ، الهی آمین
902
سارا1401-03-01
روحشون شاد
120
الاله1401-05-22
روحشون شاد
ایشالا جاشون داخل بهشت باشه
70
وبگردی