چای اولانگ
چای اولانگ یکی از چای های خوش عطر و پرخاصیتی است که معمولا در کشور چین تولید می شود و بر اساس تحقیقات انجام شده این چای رشد سلول های سرطان سینه را مهار می کند.

گیاه چای اولانگ با سرطان سینه مبارزه می کند

دانشمندان ادعا می کنند که چای اولانگ می تواند با سرطان سینه مبارزه کند،زیرا تومور را متوقف می کند.آنها معتقدند که چای اولانگ پتانسیل بالایی در جلوگیری از سرطان سینه دارد.آزمایش ها نشان داده اند که این چای چینی که قرن ها برای فواید سلامتی اش مهم بوده, رشد سلول های سرطان سینه را متوقف کرده است . محققان دریافتند که این چای DNAسلول های سرطانی را مختل کرده و مانع رشد و پیشرفت تومور می شود.

چای اولانگ

چای اولانگ چه خاصیتی دارد؟ 

جلوگیری از سرطان سینه با چای اولانگ

دانشمندان گفتند که چای سبز نوید بخش مشابهی دارد اما چای سیاه و تیره اثر اندکی بر روی سلول ها دارند.دانشمندان دانشگاه سنت لوییس, میسوری, میزان سرطان سینه و مرگ ناشی از این بیماری را در سراسر چین تحلیل کردند.

در تجزیه و تحلیل آن ها این ارقام در مناطقی که چای اولانگ مصرف بالایی داشت، کم بودند.این تیم اکنون می گوید که این چای، یک روش غیر سمی برای جلوگیری از سرطان سینه است, که از 8 زن در طول عمرش یکی مبتلا می شود.

تاثیر چای اولانگ بر شش رده سلولی سرطان سینه بررسی شد.خطوط سلول های سرطانی در تحقیقات مورد استفاده قرار می گیرند و سلول های سرطانی هستند که طی زمان و تحت شرایط خاصی در آزمایشگاه رشد و تکثیر می شوند.

این تیم دو خط ER - مثبت و PR - مثبت, یک خط مثبت HER2 - و سه خط سلولی منفی - را آزمایش کردند.چای سبز و چای اولانگ رشد سلول سرطان سینه را در شش لاین سلولی متوقف کردند و سلول هایی که با چای سیاه و تیره درمان شده بودند، اثر چندانی نشان ندادند.

فواید چای اولانگ

چای اولانگ چگونه از سرطان سینه پیشگیری می کند؟

تاثیر چای اولانگ در درمان سرطان سینه

این تیم اعلام کرد؛ چای اولانگ, مانند چای سبز, نقشی در مهار رشد سلول سرطان سینه, تکثیر و پیشرفت تومور ایفا می کند.چای اولانگ همانند چای سبز, می تواند باعث ایجاد آسیب و تخریب DNA سلول های سرطانی سینه شود و موجب اختلالاتی در تکثیر و تومورزایی آنها شود و پتانسیل خوبی به عنوان یک عامل ضد سرطان در برابر سرطان سینه را دارد. "

چای سبز طبق مطالعات قبلی فواید ضد سرطانی را نشان داده بود، اما این اولین آزمایش چای اولانگ بود.به گفته این نویسندگان, تنها دو درصد از تولیدات چای جهان، اولانگ هستند, در حالی که چای سیاه 78 درصد و چای سبز 20 درصد است.این چای عمدتاً در چین تولید می شود و مردم از آن برای اهداف دارویی استفاده می کنند بنابراین دانشمندان گزارش 2014 ثبت سرطان فوجیان را بررسی کردند.

آن ها دریافتند که شیوع سرطان سینه در فوجیان، 35 درصد کم تر از میانگین ملی است.آن هایی که بیش تر چای اولانگ را می نوشند، 25% کاهش نسبت به میانگین فوجیان, و 50% کم تر از میانگین ملی را داشتند.با توجه به یافته های منتشر شده در مجله تحقیقات ضد سرطان, آن ها همچنین به نظر می رسد که میزان مرگ و میر پایین تری دارند - میزان مرگ افرادی که چای اولانگ زیاد می نوشند، 68 درصد کم تر از میانگین ملی است.

رفع سرطان سینه

درمان سرطان سینه با چای اولانگ

ویژگی ضد سرطانی چای اولانگ

مولفان معتقدند اگرچه نتایج قابل توجه هستند, اما تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.دکتر هوانگ می گوید:شیوع و مرگ و میر کم تر در مناطقی که افرادش مصرف زیادی از چای اولانگ دارند، نشان می دهد که چای اولانگ پتانسیل بالایی برای ویژگی های ضد سرطانی دارد. "بیش از 250,000 زن در سال 2007 و در ایالات متحده مبتلا به سرطان پستان تشخیص داده شده اند و هر ساله 41,000ا نفر از این بیماری می میرند.

اگر چه میزان بقای افراد در 40 سال گذشته در انگلستان دوبرابر شده است، اما درمان آن خسته کننده است.تحقیقات مراقبت از سرطان سینه نشان داد که 26 درصد از زنان در معرض ابتلا به سرطان قرار دارند.

اثرات جانبی درمان های آن، مانند:شیمی درمانی و رادیوتراپی می توانند باعث شوند که افراد احساس کنند بعد از درمان علاقه ای به ادامه روند زندگی ندارند.پیش گیری و تشخیص زود هنگام, کلید بهبود سلامت در آینده است و غربالگری به تمام زنان بین سنین باروری و زایمان در انگلستان پیشنهاد می شود.

خواص چای اولانگ

مقاومت بدن در برابر سرطان سینه با چای اولانگ

چای اولانگ چیست و چه خواصی دارد؟

شما ممکن است با چای اولانگ که از چین سرچشمه می گیرد، آشنا نباشید پس بهتر است این بخش از سلامت نمناک را با دقت بیشتری بخوانید ؛ هر گونه چایی که بین 8 تا 85 درصد (نیمه اکسیده) اکسید شده باشد، می تواند به عنوان چای اولانگ در نظر گرفته شود. اکسیداسیون چای یکی از گام ها در تولید چای اولانگ است به محض این که یک برگ چای کنده شود، شروع به اکسیده شدن می کند.

چای سیاه به طور کامل اکسید می شوند، در حالی که انواع چای سبز کمی اکسیده می شوند.اولانگ که به نام "چای اژدهای سیاه" نیز شناخته می شود، در حد وسط قرار دارد.مطابق با پایگاه داده ترکیب شیمیایی غذایی USDA، یک فنجان از این چای حاوی کافئین، ویتامین ها، مواد معدنی، آمینو اسیدها و آنتی اکسیدان های پلی فنول مفید است.این ویژگی ها همگی دارای پتانسیلی برای مزایای سلامتی از جمله کاهش وزن، عملکرد مغز، سلامت قلب و پیش گیری از دیابت هستند اما تاثیر آن ها در این چای به تحقیقات بیشتری نیاز دارد.

 

اثر فوق العاده بارونکردنی چای اولانگ روی سرطان سینه

3.510
این مطلب مفید بود ؟73
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/ز.ت
وبگردی