کاربردهای متفاوت آسپرین در خانه و خانه داری
قرص آسپرین یک نوع مسکن می باشد که برای جلوگیری از حملات قلبی استفاده می شود اما این قرص پرخاصیت کاربردهای غیر دارویی دیگری هم دارد که بسیار جالب است.

مزایا و کاربردهای شگفت انگیز استفاده از آسپرین در خانه و خانه داری

لباس های سفید اصولا زود چرک می شود بنابراین اگر دنبال راهی برای تمیز کردن لباس های سفید هستید می توانید از آسپرین استفاده کنید اما این بخش از نکات خانه داری در نمناک تنها به کاربرد آسپرین برای پاک کردن لکه اشاره نمیکند و دیگر کاربردهای آسپرین ، این قرص پرخاصیت را خواهد گفت که پیشنهاد می کنیم حتما با دقت بخوانید.

کاربردهای آسپرین

از کاربردهای جالب آسپرین بیشتر بدانید

کاربردهای جالب قرص آسپرین به جز پاک کردن لکه های لباس

پاک کردن لکه های عرق:

قبل از این که از حذف این لکه ها از روی لباسهای سفیدتان ناامید شوید،دو عدد قرص آسپرین را له کنید و با نصف فنجان آب گرم ترکیب نمایید و سپس به مدت 2 الی 3 ساعت لباستان را درون این مخلوط بگذارید.و شاهد پاک شدن آن باشید.

زنده کردن و شارژ مجدد باتری های ماشین :

اگر شما در یک محل دور افتاده بودید و باتری ماشین تان تمام شد و هیچ کس در اطراف تان نبود،ممکن است که بتوانید باتری ماشین تان را با دو عدد قرص آسپرین به طور موقت شارژ کنید.اسید سالیسیلیک موجود در آن ،با اسید سولفوریک در باتری ترکیب می شود و می تواند یک شارژ موقت به باتری دهد تا شما بتوانید خودتان را به نزدیکترین تعمیرگاه موجود برسانید.

شارژ باتری ماشین

شارژ موقت باطری ماشین با قرص آسپرین

کاربردهای غیر دارویی آسپرین

نگه داشتن و برگرداندن زیبایی رنگ مو:

شنا کردن در یک استخری که کلر دارد، می تواند اثر قابل توجه و ناخوشایندی را روی رنگ موی شما داشته باشد.اما معمولا می توانید موهای خود را قبل از رفتن به استخر با این مخلوط بشویید.

6 تا 8 عدد قرص آسپرین را در یک لیوان آب گرم بریزید و به مدت 10 تا 15 دقیقه روی مو هایتان قرار داده و سپس با آب شستشو دهید.

مورد استفاده در باغ و باغچه:

آسپرین، نه تنها برای بدن شما ضروری است، بلکه می تواند برای باغچه شما نیز به خوبی عمل کند.بعضی از باغبان ها از آن برای ریشه زایی استفاده می کنند و یا با آب ترکیب می نمایند برای رشد قارچ از آن استفاده می نمایند اما باید مراقب باشید که هنگام استفاده از آسپرین در اطراف گیاهان، به میزان خیلی زیاد استفاده نکنید، زیرا ممکن است که باعث سوختن یا آسیب به دیگر گیاهان شود و هنگام ترکیب با خاک باید دوز معمولی و یا نصف قرص آسپرین را در یک لیتر آب حل نمایید.

استفاده از آسپرین برای گلها

کاربرد جالب آسپرین در پرورش گل و گیاه

کاربردهای شگفت انگیز قرص آسپرین

قرار دادن آسپیرین در ماشین لباسشویی:

این کار، یک ترفند ساده برای تمیز نگه داشتن لباس های سفید و از بین بردن لکه ها از روی آنها استفاده می شود.و برای شستن لباس ها بدون ماشین لباسشویی، می توانید 5 عدد قرص آسپرین 325 میلی گرم را به درون آب داغ بریزید، در این حالت به آسانی لباس های سفید را پاک خواهد کرد.

برای لباس های خاکستری و تیره تر، از 8 عدد قرص آسپرین استفاده کنید در نهایت آنها را از آب بعد از یک الی دو ساعت خارج کنید و با آب سرد آبکشی نمایید و یا می توانید درون ماشین لباسشویی بیندازید تا شستشوی نهایی را انجام دهد.

آسپرین همچنین می تواند لکه های خون را نیز از بین ببرد، این قرص ها را در آب سرد به مدت 2 تا 3 ساعت بگذارید و بعد می توانید شاهد از بین رفتن لکه های خون از روی لباسهایتان باشید.

استفاده از آسپرین برای مو

از بین بردن لکه های لباس با قرص آسپرین

استفاده از قرص پرخاصیت آسپرین در خانه داری

حذف و از بین بردن لکه های تخم مرغ از روی لباس:

آیا تا به حال شده است که در هنگام آشپزی یا خوردن تخم مرغ آن را روی لباس خود بریزید؟

همان طور که می دانید، نمی توانید لکه تخم مرغ را از بین ببرید .در ابتدا سعی کنید که از آب گرم استفاده کنید، اما آب گرم به تنهایی نمی تواند این لکه را از بین ببرد.

آسپرین له شده را به مقداری آب گرم اضافه کنید و یک مخلوط خمیر مانند به دست آورید و لباس را به مدت 30 دقیقه درون آن بگذارید و بعد درآخر، با آب گرم شستشو دهید.

 

کاربردهای متفاوت آسپرین از خانه داری تاشارژ باطری ماشین وباغبانی

4.418
این مطلب مفید بود ؟162
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ز.ت
برچسب : قرص آسپرین
وبگردی