کنترل اشتها
می خواهید لاغر شوید و خوش اندام ، برنامه ی مهم تان تناسب اندام است و درمان چاقی پس در قدم اول راه کنترل اشتهای خود را پیدا کنید تا برای آغاز رژیم مشکلی نداشته باشید.

چگونه اشتها را بدون سختی کنترل کنیم و به کاهش وزن برسیم؟

اگرچه امروزه بیشتر مردم دغدغه کاهش وزن را دارند ا مامی دانید کاهش وزن ارتباط نزدیکی با هورمون اشتها دارد هورمونی که لپتین نام دارد و روی انسولین و گرلین تاثیر می گذارد. لپتین مسئول کنترل اشتها و عصبانیت است و به سوختن چربی و وزن اضافه کمک می کند پس برای کنترل اشتها و رسیدن به تناسب اندام بایستی با این هورمون هماهنگ شویم.

ثابت شده افراد چاق بدنشان نسبت به هورمون لپتین مقاومت دارد چون تنظیم حساسیت این هورمون تعادلی روی هورمون هاوانرژی ایجاد می کند و متابولیسم را بالا میبرد که زمینه لاغری است. این هورمون تاثیر مستقیم روی لاغری میگذارد چون اگر مغزپیام اشتباه دریافت کند بدن شروع به چاقی و از چربی سوزی جلوگیری می کند این اتفاق زمانی می افتد که ارگانهای بدن فقدان مواد مغذی داشته باشد. اگر پیشنهادات این بخش از تناسب اندام نمناک را به کارگیرید مطمئنا بعد از مدتی شاهد توانایی در کنترل اشتها و کاهش وزن خواهید بود.

کنترل اشتها

توصیه های ساده برای کنترل اشتها و رسیدن به تناسب اندام

توصیه هایی موثر برای کنترل اشتها و رسیدن به وزن ایده آل

دور غذاهای چرب و شیرین خط قرمز بکشید

قبل از هر چیزی باید مصرف غذاهای چرب و شیرین غذاهای فرآوری شده آرد تصفیه شده را کاهش دهید ؛ از غذاهای حاوی فیبر استفاده کنید چون وقتی منع مصرف شکر دارید میوه ها را جایگزین کنید که به این طریق گرسنگی جبران شود البته فیبرهااز یبوست هم جلوگیری میکند و بدن را در قبال مصرف کربوهیدرات و شکر حفظ می کنند

پروتئین های طبیعی مصرف کنید

مصرف پروتئین مقاومت هورمون اشتها را بالا میبرد و باعث جلب رضایت شما برای مدت طولانی تر می شود ، توصیه می شود از منابع گیاهی پروتئین استفاده کنید تا احساس سیری را در شما برای مدت طولانی تری ایجاد کنند.

به اندازه کافی استراحت کنید

ثابت شده افرادی که به اندازه کافی استراحت نمی کنند تمایل بیشتری به خوردن دارند ومتابولیسم شان پایین می آید اینگونه افراد تمایل بیشتری به خوردن کربوهیدرات به طور غیر معمول دار ند که مهم ترین فاکتور در چاقی به شمار می آید با این نکات هورمون اشتها را کنترل تاسایز متناسبی داشته باشید.

برای کاهش وزن راه کنترل اشتها را بشناسید

3.816
این مطلب مفید بود ؟124
منبع : بخش ورزش و تناسب اندام نمناک/ز.ن
وبگردی