گوش الاغی

گوش الاغی، جدیدترین مدل جراحی زیبایی گوش !!! + عکس

کد مطلب : 11349تعداد نظرات : 5 نظرزمان مطالعه : 3 دقیقه
جراحی زیبایی گوش با نام مدل گوش الاغی که به تازگی در بین پولدارهای تهران رواج یافته است، نوع جدیدی از جراحی زیبایی که پس از عمل زیبایی بینی روی کار آمده است.

پس از جراحی زیبایی بینی حالا نوبت به گوش ها رسیده است. با خبر شدیم نوع جدیدی از جراحی گوش در بین جوانان شمال شهر و قشر مرفه مد شده است که در آن قسمت بالایی گوش ها را تیز می کنند و گوش ها را به شکل گوش خون آشام یا شیاطین در می آورند و در اصطلاح به آن مدل گوش الاغی می گویند.

جراحی زیبایی به نام گوش الاغی

هرچند امروز عمل جراحی زیبایی در مقایسه با دورانی که گام های نخستین را به ایران گذاشته بود دیگر حساسیت سابقش را در نگاه عموم از دست داده است اما پدیده ای با نام جراحی گوش این روز ها نه آنچنان که جراحی بینی خودنمایی می کرد، ولی با این حال، خودی نشان می دهد و حتی بخشی از جوانان قشر مرفه را نیز به خود مشغول کرده است.

خیابان های تجریش، جردن، فرمانیه، قیطریه، زعفرانیه، نیاوران، ولنجک، سعادت آباد، شهرک غرب و گاندی را که بالا و پایین کنی می توانی از میان هر 11 نفر جوان دختر و پسر حداقل 5 نفر را بیابی که یا چسبی بر دماغشان دارند و یا دماغشان را سربالا کرده اند تا زیبا تر شوند اما جراحی گوش برای زیبایی امر نسبتاً تازه ای محسوب می شود.
 
مدل جدید جراحی گوش
 
گوش های نوک تیز
 
گوش مدل جدید
 
اولین باری که از این ماجرا شایعاتی به گوشم خورد آن را باور نکردم اما چشمانم صحت این ماجرا را تأیید کردند. شاید بهتر باشد برای توصیف این گوشهای عمل شده بگویم گوش هایی که به شکل مثلثند یا به قول خودشان گوش های شیطانی یا جنی، گوش هایی که فرم طبیعی را شکسته اند و با سر تیزشان می خواهند بگویند سبکی جدید برای ظاهر انسان ها دارند. گوش هایی که در درجه اول انسان را به شک می اندازد اما با کمی دقت شما را متوجه می کنند که آنچه که می بینید حقیقت دارد.
 
از باب شدن جراحی بینی تا جراحی گوش
براساس آمارهای غیر رسمی، ایران یکی از کشور ها با فراوان ترین تعداد عمل جراحی بینی در جهان رکوردار جراحی زیبایی محسوب می شود. براساس تحقیقات مشترکی که انجمن تحقیقات راینولوژی ایران با همکاری دانشگاه جان هاپکینز آمریکا در سال 92 انجام داده است، میزان جراحی های زیبایی بینی در ایران، هفت برابر آمریکا محاسبه شده است.
 
بر طبق آمار انجمن تحقیقات راینولوژی ایران، سالانه بیش از 81 هزار مورد جراحی زیبایی بینی در کشور انجام می گیرد اما نکته ای که در سخنان دکتر محسن نراقی، رییس انجمن تحقیقات راینولوژی ایران جالب به نظر می رسد، این است که وی اعلام می کند، 51 درصد مراجعان برای انجام جراحی بینی بطور واقعی نیازی به این عمل ندارند.
جراحی گوش اما پدیده ای نو در زمرهٔ جراحی های زیبایی است که در سال های اخیر ایرانیان از آن استقبال کرده اند. گرچه تب این جراحی زیبایی در حال حاضر آنچنان داغ نشده است که از هر قشر و سنی را به خود جذب کند اما بخشی از جامعه ایران را به خود مشغول ساخته است.
 
چه چیزی ملاک زیبایی است ؟
یک جامعه شناس بریتانیایی به نام آنتونی گیدز معتقد است که با ورود مدرنیته و تغییرات فرهنگی و اجتماعی حاصل از تجدد، دیگر طبقه اجتماعی، جنسیت، شغل، خانواده و موقعیت های اجتماعی هویت و شخصیت افراد را تعریف نمی کنند بلکه بدن به عنوان یکی از سرمایه های اجتماعی، حامل هویت او خوااهد بود چرا که بدن و صورت افراد وسیله ای برای آشکارسازی و پنهان سازی وجوه مختلف زندگی او هستند.
از سوی دیگر روابط اجتماعی و پیوستن به گروه های اجتماعی نیز یکی دیگر از عواملی است که نزدیک شدن افراد به معیارهای زیبایی در یک جامعه را تشدید می کند. افراد برای پیوستن و عضویت در شبکه های اجتماعی نیازمند تأیید خود از سوی سایر اعضا هستند.
با این حال در دنیای سرمایه داری که تبلیغاتش آنچنان وسیع است که ذهن انسان را در تسخیر خود در می آورد آنچه بیش از پیش زیبایی را نشانه می رود ملاک هایی است که زیبایی را می سازد. در جامعه کنونی ما نیز شاید هژمونی یا تسلط جامعه جهانی و رسانه ها یکی از منابعی باشند که این ملاک های زیبایی و جنون زیبایی را در مردم ایجاد کرده اند.

گوش الاغی، جدیدترین مدل جراحی زیبایی گوش !!! + عکس

3.1204
این مطلب مفید بود ؟12678
برگرفته از پارسینه -/ م
5 نظر به ثبت رسیده است
ناشناس1396-05-03
مردم این دوره زمونه عجب ادمهایی هستن بشینی با خودت فکر کنی توش می مونی ... تو وسط یه بحث یا دعوا تا یکی از دهنش در بره ( آخه الاغ ) طرف مثل زود پز جلزو ولز می کنه که ( اهای یا رو الاغ ... ! ) ولی الان می رن کلی پول خرج می کنن تا خودشون شبیه الاغ کنن . تو بعضی از جاهای کشور عزیز مون بعضی از آدمها هستن که نون شب ندارن بخورن و بعضی ها هم اینجوری دست می برن تو خلقت خدا ... فقط باید گفت الهم عجل لولیک الفرج... آمین
70
Maryam1395-04-05
واقعا باید به حالشون گریست اینجور آدمایی کمبود دارن نمیدونن از چه راهی پولشونو خرج کنن
173
مریم1395-04-02
اینا همه مشکلاته روانیه و باید اون پزشکانی که این عمل ها رو انجام میدن کد نظام پزشکیشونو باطل کرد.
192
ناشناس1395-02-28
همیشه تو داستان ها گوش شیاطین و جنیان را این طور تصویر می کردند. این به اصطلاح مد جدید احتمالا زیر سر فراماسون ها و کابالاها در جهت روند جریان شباهت انسان به شیاطین هست.
142
فرزانه1395-01-01
خیلی زشتن ، چه جوری یه نفر دوست داره گوشش شبیه گوش الاغ بشه؟؟؟؟؟؟!!!!؟
212
وبگردی