نمناک بهداشت و سلامتتازه های سلامت روش تشخیص دقیق سرطان با یک قطره خون
تشخیص سرطان ، تشخیص سرطان خون با آزمایش خون
دانشمندان در تازه ترین یافته های خود به هدفی ساده برای تشخیص سرطان دست پیدا کردند. آزمایش خون جدیدی ابداع شده است که تنها با یک قطره خون تا 96 درصد تشخیص دقیق سرطان را مکن می سازد.
تاریخ انتشار : 29 آبان 1394

جدیدترین راه تشخیص دقیق سرطان با یک قطره خون 

دانشمندان دانشگاه Umeå سوئد با هدف یافتن روشی دقیق و آسان جهت شناسایی مطمئن محل قرار گرفتن توده های سرطانی و دوری کردن از تکنیکهای تهاجمی، آزمایش خون جدیدی را ابداع کرده اند که با بررسی پلاکتهای موجود در تنها یک قطره خون، تشخیصی ارایه می کنند که تا 96 درصد ضریب دقت دارد.
 
پیشتر تحقیقات مشابهی انجام شده بود که از آن جمله می توان به پروژه تحقیقاتی محققان دانشگاه بردفورد انگلیس اشاره کرد. آنها از نور ماورای فرابنفش برای آنالیز DNA نمونه های خونی استفاده می کنند تا محل وجود توده های سرطانی را تشخیص دهند. اما روشی که در سوئد ارایه شده نگرشی متفاوت دارد.
 
یک قطره خون

جدیدترین راه تشخیص سرطان با یک قطره خون

در این نگرش جدید تمرکز بر روی این نکته حیرت انگیز است که چگونه تومورها به مشخصات RNA پلاکتهای خونی «آموزش» می دهند تا اثری از سرطان در خون برجای گذارند. 
محققان دانشگاه Umeå با بررسی دقیق پلاکتهای خونی آموزش دیده توسط تومورها که عنوان TEP به آنها داده شده است، امیدوارند که با ضریب دقت بالایی وجود توده های سرطانی و همچنین محل دقیق قرار داشتن آنها را شناسایی کنند. 
این پروژه مطالعاتی بر روی نمونه های خونی 283 بیمار صورت گرفت که از این تعداد 228 نفر مبتلا به نوعی سرطان بودند. 
اکنون از این شیوه تشخیصی غیرتهاجمی می توان برای تشخیص وجود سرطان تا 96 درصد و محل دقیق آن تا 71 درصد استفاده کرد. 
جزئیات کامل این دستاورد پزشکی در نشریه Cancer Cell منتشر شده است.

تشخیص سرطان ، دقیق ترین و جدیدترین راه تشخیص سرطان

روش تشخیص دقیق سرطان با یک قطره خون
:
امتیاز : 2.5 تعداد رای : 146
برگرفته از مهر /ن
این مطلب مفید بود ؟ 72 74
نظر کاربران
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف