نمناک بهداشت و سلامتپیشگیری و بیماریها درمان “عقب افتادن قاعدگی” با داروهای گیاهی
درمان گیاهی قاعدگی نامنظم ، تاخیر در سیکل ماهانه
دل درد زیاد و کمر درد از دردهای شایع دوران قاعدگی خانمها می باشد که اگر این سیکل ماهانه به هم خورده و نامرتب شود شدت این دردها نیز افزایش پیدا می کند. اما با مصرف برخی گیاهان دارویی می توان عقب افتادن زمان قاعدگی و دردهای آن را درمان کرد.

بهترین دارو های گیاهی برای درمان عقب افتادن قاعدگی

 

عقب افتادن قاعدگی میتواند نشان دهنده ی تنش روانی ، کامل نشدن سازوکار کنترل کنندهی تخمک گذاری و قاعدگی ، اضافه وزن ، کمبود وزن ، گیاه خواری ، بیماری های عفونی ، ناهنجاری رحم و احتمالا سرطان باشد.قاعدگی نامنظم به سیکل قاعدگی گفته میشود که در آن،مدت زمان بین قاعدگی های متوالی اختلاف زیادی با یکدیگر دارند،شایعترین سنین وقوع، درست بعد از بلوغ و درست بعد از یائسگی است.

چرخه قاعدگی یا سیکل قاعدگی در واقع تغییرات فیزیولوژیکی است که در زنان بارور جهت تولیدمثل جنسی رخ می دهد و هر ماه یک تخمک بالغ شده و آماده تشکیل جنین می شود. در این مدت به تدریج بافت رحم نیز آماده نگهداری جنین می شود. اگر لقاح صورت نگیرد، تخمک دفع شده و بافت پوششی رحم ریزش می کند. قاعدگی با بلوغ آغاز و با یائسگی پایان می یابد و مدت خونریزی آن برای چند روز، معمولا 3-5 روز طول می کشد، اما بین 2-8 روز نیز می تواند متغیر باشد. یک سیکل قاعدگی طبیعی بین 21 تا 35 روز متغیر است. اما ممکن است گاهی به دلیل تغییرات فیزیکی یا عدم تعادل هورمون ها یک تا دو هفته به تاخیر افتد.  
اگر چه برای درمان این تاخیر داروهای زیادی وجود دارد اما همچنان برخی افراد راههای طبیعی و گیاهی را ترجیح می دهند که چند نمونه از این مواد را در اینجا برایتان آورده ایم.
 
 
درمان گیاهی نامنظم بودن قاعدگی

تاثیر مثبت جعفری بر درمان عقب افتادن قاعدگی

 1. جعفری
 
جعفری گیاهی قابل دسترس است که بیشترین تاثیر را برای درمان عقب افتادگی قاعدگی دارد. این گیاه معمولا به صورت چای گیاهی وجود دارد که می توان آن را 3 تا 4 بار در روز مصرف کرد. هم جعفری خشک و هم نوع تازه آن می تواند برای درمان بی نظمی قاعدگی مورد استفاده قرار گیرد. چای جعفری را در آب جوش بریزید و 20 تا 30 دقیقه پس از این که کاملا رنگ گرفت، مصرف کنید.
 
 
درمان گیاهی نامنظم بودن قاعدگی
 

نحوه صحیح مصرف زنجبیل برای تاثیر بهتر

2. زنجبیل

زنجبیل ماده ای است که به راحتی می توانید آن را از داروخانه تهیه کنید. درست مانند جعفری، این گیاه را نیز می توانید به صورت پودر یا تازه مصرف کنید. این ماده محرک است و ممکن است پس از مصرف، احساس گرگرفتگی کنید اما در درمان بی نظمی قاعدگی بسیار موثر است. زنجبیل را به چای خود اضافه کنید یا آن را با آب بچوشانید و 3 بار در روز مصرف کنید تا قاعدگی منظمی داشته باشید.
 
درمان گیاهی نامنظم بودن قاعدگی

 میوه ها و فواید فوق العاده آن ها برای درمان تاخیر قاعدگی

3. میوه

ثابت شده تعدادی از میوه ها برای درمان تاخیر قاعدگی موثرند که مشهورترین آنها انبه است. می توانید آن را به صورت خام یا پخته مصرف کنید. انگور، به خصوص نوع سیاه آن، میوه درمانگر دیگری است. روزانه مقدای آب انگور بخورید اما در مصرف آن زیاده روی نکنید زیرا موجب فقر آهن می شود. مصرف روزانه آب انار نیز به قاعدگی منظم شما کمک می کند.
 
درمان گیاهی نامنظم بودن قاعدگی

گیاهی مفید برای تعادل در قاعدگی 

4. بومادران

بومادران گیاه دارویی دیگری است که برای درمان تمام مشکلات قاعدگی از جمله تاخیر آن مورد استفاده قرار می گیرد. شما به راحتی می توانید آن را از عطاری ها تهیه کنید. این ماده موجب تعادل هورمون های بدن زنان می شود. زمانی که قاعدگی شما به تاخیر افتاد، چای سرد بومادران را 3 تا 4 بار در روز مصرف کنید. این گیاه در کاهش درد نیز موثر است.
 
 
 
درمان گیاهی نامنظم بودن قاعدگی

سبزیجات مفید برای درمان تاخیر قاعدگی 

5. سبزیجات

سبزیجاتی مانند هویج، تربچه و خیار چنبر تلخ برای درمان تاخیر قاعدگی مناسب اند. اگر دچار بی نظمی قاعدگی شده اید، جوشانده خیار چنبر تلخ را 3 بار در روز مصرف کنید.  
 
 
درمان گیاهی نامنظم بودن قاعدگی

تاثیر فوق العاده ریشه انجیر هندی برای درمان تاخیر قاعدگی 

6. ریشه انجیر هندی 

ریشه انجیر هندی درمان فوق العاده ای برای تاخیر قاعدگی است. جوشانده آن را به همراه شیر قبل از خواب مصرف کنید. این روند را در 3 چرخه قاعدگی متوالی خود دنبال کنید تا تاثیر آن را ببینید.
عقب افتادگی قاعدگی برای سلامت زنان مضر است و ممکن است منجر به بیماری های خطرناکی شود. درمان هایی که در بالا به آنها اشاره کردیم، روش های قابل اعتماد و موثری برای تاخیر قاعدگی است. البته اگر نسبت به هر کدام آلرژی دارید، از خوردن آنها امتناع کنید.
 
درمان با عرقیات :
 
می توانید با مصرف روزانه 1 الی 3 فنجان  از این عرقیات مشکل خود را تا حدود بسیاری رفع کنید:
عرق بادرنجبویه ، بهار نارنج ، بومادران ، ختمی و عرق بابونه.

درمان عقب افتادن قاعدگی با داروهای گیاهی

درمان “عقب افتادن قاعدگی” با داروهای گیاهی
:
امتیاز : 4.6 تعداد رای : 1237
برگرفته از برترینها-/ف
این مطلب مفید بود ؟ 1137 100
نظر کاربران
bayazer@yahoo.com.tr

bayazer@yahoo.com.tr

با سلام و تبریک سال نو و آرزوی موفقیت شما. از مطالب کامل و مفیدتان متشکرم خیلی راه گشا و حلال مشکل شد.

پاسخ دادن 19 16
مهسا

مهسا

سلام خدا وکیلیش راهکاراتون بی نظیر بود من 10روز از موعد پریودی میگذشت ولی پریود نمی شدم ولی با مصرف چند شاخه جعفری دوباره پریود شدم واز این بابت بسیار خوشحالم ممنون از راهکارتون خدا پشت و پناهتون باشه که مارو از نگرانی در اوردید خدانگهدار

پاسخ دادن 70 28
سما

سما

سلام برای جنین ضرر داره اگه شک حاملگی داشته باشیم و جعفری مصرف کنیم باعث سقط جنین نمیشه؟

پاسخ دادن 137 67
ج

ج

سلام، دمکرده جعفری رو روز قبل از زایمان طبیعی هم توصیه میکنند برای سهولت زایمان، ممکنه منجر به سقط جنین بشه

پاسخ دادن 15 10
شیوا

شیوا

سلام من چند ماهه هر دوماه یه بار پریود میشم دکتر هم رفتم سونو هم دادم سالم بودم ولی نمیدونم چرا اینجوری شدم این گیاهان برای منم موثره؟

پاسخ دادن 142 65
اتنا

اتنا

سلام من یک ماه پریود نشدم دکتر رفتم با ازمایش و سونو فهمیدم پرولاکتینم بالا رفته هنوزم پریود نشدم ایا دوباره ب حالت قبل برمیگردم

پاسخ دادن 89 37
ستاره

ستاره

سلام. من پلیکیستیک دارم. با تجویز پزشک متفورمین و قرص های ضد بارداری مصرف کردم و پریودم منظم بود. دکترم تغییر دادم و دکتر برام آگنوگل تجویز کرد و گفتن رژیم گیاهی بگیرم. الان پنج روزه پریود نشدم. و پریود هم که میشم روز اول زیاد و مابقی کم. چیکار کنم پریود بشم. و تا چند روز فرصت پریود شدنم هست و مشکلی نداره؟

پاسخ دادن 39 25
یکی

یکی

من الان۴ ماهه که از عادت ماهانه ام گذشته به نظرتون علتش چیه؟

پاسخ دادن 158 79
سارا

سارا

من ازوقتی ب بلوغ رسیدم پرویدم همیشه عقب میفته دکتررفتم میگه عادیه آیااین گیاهابرای منم موثره ؟

پاسخ دادن 49 13
تانی

تانی

سلام من دخترم 12 سالشه سه ماه بود که پریود میشد اما الان 3-4 ماهه دیگه نشده مشکلش چیه؟

پاسخ دادن 38 37
سها

سها

سلام،من تخمدانم تنبله،مجردم ،دو ماه سر وقت پریود شدم ولی الان باز سه روزه عقب افتاده،تو رو خدا بگین چی بخورم پریودم زودتر باز بشه، چون زمانی ک پریودم عقب میزنه عصبی میشم

پاسخ دادن 55 38
حانی

حانی

سلام و عرض ادب من مشکل عقب افتادن قاعدگی دارم و زیاد رنج میبرم 3 یا 4 ماه منظم است باز عقب میفته تا 40 یا 45 روز و بعضی اوقات تا 2 ماه به تعویق میفته مجرد هستم از خوردن هرنوع دوا حراس دارم لطفآ راه حل مناسب برایم نشان بدهید ممنون شما .

پاسخ دادن 82 49
زري

زري

سلام من دوماه رو پريود نشدم رفتم دكتر دارو داد بعد از استفاده پريود شدم ولي دوباره نامنظم شده دو روز شدم و دوباره تقريبا٢٠ روزي هست كه نشدم .(١٨ساله)

پاسخ دادن 35 19
نسیم

نسیم

سلام چه دارویی بهتون دادن

پاسخ دادن 2 3
 الناز

الناز

باسلام من ازهمون شروع قاعدگیم تونوجوانی قاعدگی نامنظمی داشتم ودارم الانم ازدواج کردم وبرای نامنظمی قاعدگیم به پزشک مراجعه نکردم بنظرتون بایدبرم دکتریاچون ازاول همینطوربودم مشکلی ندارم

پاسخ دادن 33 14
بی نام

بی نام

باسلام و عرض ادب خدمت شما.با دادن یک سونو گرافی میتوانید شک هایی که در ذهنتان به وجود امده را برطرف کنید.شاید در تخمدان های شما یک کیست کوچک وجود داشته باشد که با مصرف چند قرص در مدت کوتاه این مورد را برطرف کنید.

پاسخ دادن 7 6
راحیل

راحیل

سلام خسته نباشید جعفری تازه رو چه جوری باید استفاده کرد؟

پاسخ دادن 56 35
دختر

دختر

توی اب بزار و بزار بجوشه و مثل چای مصرف کن

پاسخ دادن 2 3
سلام ممنون

سلام ممنون

سلام ممنون واقعا مطالب خوبی بود

پاسخ دادن 11 9
ناشناس

ناشناس

اگه قرص ضدبارداری مصرف میکنید وعقب افتاده یکی ۲ استکان جوشانده تخم گشنیز خیلی خوبه من امتحان کردم همون روز یا فرداش پریود شدم.

پاسخ دادن 6 4
zahra

zahra

سلام .ببخشید من پریودم ۵روز عقب افتاده بهم عرق رازیانه رو پیشنهاد دادن آیا موثره؟؟ممنون

پاسخ دادن 16 15
الناز

الناز

من یک ماه است پریود نشدم خیلی میترسم گیاهی پیشنهاد میکنید

پاسخ دادن 20 14
مریم

مریم

سلام ببخشید منم پریدیم عقب افتاده خیلی استرس دارم چکار کنم

پاسخ دادن 25 15
fate

fate

سلام من دو ماهه پریودم خیلی عقب میفته خیلی استرس دارم ..چی پیشنهاد میکنید؟؟

پاسخ دادن 15 15
Hana

Hana

سلام خسته نباشید من یه ماهه پریودیم عقب افتاده خیلی استرس دارم لطفا جوابم روبدید چه گیاهی مصرف کنم هرچه سریع تر پریود بشم باتشکر از سایت خوبتون

پاسخ دادن 23 13
سارا

سارا

منم ی هفته ست عقب انداختم بدجور عصبی شدم چ پیشنهادی دارین

پاسخ دادن 8 8
نظر خود را بنویسید ...

توجه : ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

کد امنیتی
ارسال نظر
انصراف