برو به :
نمناک سبک زندگی

خانه داری

کیف سفید

نحوه تمیز کردن کیف سفید چرمی


کیف یکی از وسایلی است که بیشتر از هر وسیله ی دیگر در معرض کثیف شدن و از بین رفتن زیبایی اولیه خودش است بخصوص کیفهای سفید چرمی، در این مقاله یاد میگیریدچگونه کیفتان را مثل روز اول تمیز و براق کنید.
سنبل

آموزش کاشت و پرورش گیاه “سنبل


کاشت سنبل از زمان های قدیم تا به حال تداوم داشته است که در ادامه این مطلب نیز ما روش های کاشت و نگهداری از “سنبل” برای شما بیان خواهیم کرد.
سنا

نکات مهم در پرورش و نگهداری “سنا


سنا بوته ای کوچک و بومی هند، مصر، آفریقای شمالی، نیجریه، سودان و چین است. در حالِ حاضر سنا در بسیاری از نقاط دنیا رشد داده می شود. برگ های این گیاه ظریف و شکننده اند. این برگ های سبزِ مایل به خاکستری، خواص دارویی زیادی دارند. گیاه “سنا” گل هایی زرد رنگ می دهد و ساقه هایی به رنگ سبز کمرنگ دارد.
وانیل

چگونه گیاه “وانیل” را در منزل پرورش دهیم ؟


“وانیل” یا ورق قٌماریمیوه گیاهی است از خانواده ثعلب هاOrchidaceae، این گیاه دارای پایه ای رونده بوده بومی جنگلهای مرطوب قاره آمریکا است.دانه های این گیاه را پس از فرآوری تخمیر می کنند تا عطر مطبوع آنها بیرون بیاید و عموماً بصورت پودر یافت میشود
خراش

ترفند از بین بردن خراش روی سطوح مختلف


در زندگی روزمره اتفاقات مختلفی دورور ما می افتد که منجربه ایجاد خراش هایی زشت بر روی برخی وسایل می شوند. که در این مطلب ما با بهترین نکات برای از بین بردن خراش سطوح مختلف آشنا می شویم.
والک

راهنمای کاشت و پرورش گیاه “والک


“والک” بسیار ملایم تر و شیرین تر از سیر معمولی است و بیشتر مصرف دارویی دارد. بوی آن شبیه پیاز است.از هزاران سال پیش تاکنون به عنوان گیاهی شگفت انگیر، در افرادی که در دامنه کوه ها زندگی می کردند؛ معروف بوده است.
شمعدانی

آموزش مراقبت و پرورش گیاه “شمعدانی


“شمعدانی” ها در واقع، گیاهانی هستند با خاستگاه آفریقایی و استرالیایی. بعضی گونه های آن در شمال آمریکا و استرالیا انتشار دارند و عده ای نیز به مناطق مدیترانه ای وارد شده اند. گونه های مختلفی نیز به صورت گیاهان زینتی در پارکها کاشته می شوند