10 کیلو چاقی در یک ماه
اگر می خواهید در طول یک ماه به سرعت 10 کیلو افزایش وزن داشته باشید باید عادت های غذایی خود را اصلاح کنید و چند حرکت ورزشی را نیز انجام دهید تا به چاقی برسید.

چگونه چاق شویم؟ ترفندهایی برای 10 کیلو چاق شدن در یک ماه

همانطور که چاق بودن باعث ناراحتی فرد میشود، لاغر بودن نیز موجبات رنجش افراد می شود. در این مطلب راهکارهایی برای افزایش وزن و چاق شدن ارائه کرده ایم. بزرگ ترین افسانه عصر امروز این است که پاسخ برای چاق شدن چه بخوریم راحت است و وزن اضافه کردن راحت تر از کاهش وزن است.

تصور غلط برای مدتی, به دست آوردن وزن روش سالم بسیار دشوار است و وظیفه کسانی است که به سمت این سفر می روند. این به این دلیل است که اندازه شکم یک فرد لاغر کم است و افزایش اشتها یک چالش است.

دوم اینکه حتی اگر فرد لاغر اشتهای خوبی داشته باشد, بدن آنها قادر به افزایش وزن نیستند. بسیاری اوقات به دست آوردن چربی ناسالم که برای آن ها خطرناک تر از کاهش وزن است, پایان می دهند. 

یکی از نگرانی های اصلی برای دوستان لاغر ما این است که اضافه کردن وزن به راه درستش می تواند کار سختی برای آن ها باشد. به این دلیل که وقتی آن ها وزن خود را افزایش می دهند, باید به طور مساوی در بدنشان پخش شود، نه اینکه تنها در ناحیه شکم متمرکز شود.

 دلایل مختلفی وجود دارد که ممکن است یکی از آن ها کم وزنی باشد:

عادات غذایی نامناسب, شکاف زمانی طولانی مدت, انتخاب ضعیف مواد غذایی, عدم جذب مواد غذایی, بیماری های طولانی مدت و رنج بردن از اختلالات خوردنی مثل بی اشتهایی عصبی و پر اشتهایی عصبی هستند.

قبل از پاسخ به سوال چی بخوریم چاق بشیم ؛ باید بدانید همانطور که در بخش ورزش و تناسب اندام نمناک خواندید، مهم است بدانیم که وزن اضافه کردن با چاق کننده سریع به روش درست و نه براساس غذاهای ناسالم انتخابی بهتری برای بدن شما است، تا خود را از ابتلا به بیماری هایی مانند دیابت و تیرویید نجات دهید، که حتی لاغرترین فرد هم می تواند به آن برسد.

به این خاطر است که شما با خوردن غذاهای ناسالم دچار کمبود مواد مغذی می شوید که می تواند منجر به مشکلات زندگی مانند تیرویید و دیابت شود.

چاق شدن سریع بدن

راه رسیدن به 10 کیلو چاقی در یک ماه

چگونه زود چاق شویم؟ چگونگی 10 کیلو چاقی و افزایش وزن آن هم در یک ماه

برای پاسخ سوال چیکارکنم چاق بشم شما کاربران، در متن زیر نکات و ترفندهایی وجود دارد که باید در ذهن داشته باشید، اگر می خواهید وزن خود را به شیوه ای سالم اضافه کنید. 

1. بسیاری از افراد ممکن است به دلایل مختلفی کم وزن باشند:

همانطور که در بالا ذکر شد, شناخت بدنتان قبل از شروع هر چیزی مهم است. اولین چیزی که برای چاق شدن سریع کل بدن مطرح می شود؛ دانستن اینکه چرا بدن شما قادر به افزایش وزن نیست, ضروری است. با متخصص تغذیه و پزشک خانواده خود مشورت کنید، تا مشکل اصلی را تحلیل کنید.

2. افزایش وزن سالم:

مانند هندی ها, اگر لاغر هستیم, اغلب به ما گفته می شود که همه چیز را بخوریم, چون "هیچ چیزی ما را چاق نمی کند". با این حال, این باور باید متوقف شود. افزایش تدریجی وزن, دائمی و سالم است.

افزایش 500 کیلوکالری روزانه می تواند به بدن شما کمک کند که هر هفته 0.5 کیلو اضافه کنید. با این حال, کاملاً به این بستگی دارد که بدن شما به غذاهای مختلف, جنسیت, وزن و قد شما چه پاسخی می دهد.

3. ورزش:

بزرگ ترین اشتباه یک فرد لاغر این است که فکر کند هیچ غذایی بر بدن آن ها تاثیر نخواهد گذاشت. حتی لاغرترین افراد هم می توانند شکمی بزرگ داشته باشند و مهم است که به این مرحله نرسید. به این دلیل است که چربی احشایی و زیر پوستی در شکم افزایش می یابد که نشانه سلامتی نیست.

همراه با این, نشانه اش این است که ممکن است به تدریج به سمت ماهیچه های ضعیف تر هدایت شوید. بنابراین, مهم است که هر روز ترکیبی از تمرین های هوازی, وزنه برداری و انعطاف پذیری داشته باشید. 

4.بلند کردن وزنه برای بدن بدون چربی:

به عبارت دیگر به این معنی است که مقدار وزن بدن شما چربی نداشته باشد. بنابراین هدف نهایی افزایش توده بدون چربی بدن است. برای این کار باید وزنه های سنگینی را بالا ببرید.

این کار باید شامل تمرینات وزنه برداری مانند اسکات زدن, بارفیکس, پارو زدن, وزنه برداری، کلینز، جرک باشد. این تمرین ها به ایجاد ماهیچه های قوی در حین تحریک سیستم پاسخ هورمونی شما کمک خواهند کرد.

 5. ورزش هایی برای مبتدیان:

 A:

 • اسکات 5*5
 • بارفیکس 5*5
 • پرس بالاسر 5*5

 B: 

 • اسکات 5*5
 • وزنه برداری 1//3 *5 (انتخاب شما; وزنه برداری به شدت انرژی می گیرد, و با فرسودگی شکل ضعیفی می گیرد, بنابراین دقت کنید; گاهی بهتر است که یک وزنه سنگین برای یک ست را بگیرید)
 • پرس سینه 5*5

C:

 • اسکات 5*5
 • بارفیکس 5*5
 • پرس بالاسر 5*5 

این ترتیب را هر هفته (شاید دوشنبه، چهارشنبه، جمعه) انجام دهید و به طور پیوسته هر جلسه افزایش دهید. زمانی که در حال پیشرفت هستید، احساس آزادی کنید و در تمرین های دیگر بیشتری اضافه کنید.

 6. رژیم غذایی سالم:

بازار پر از مکمل های غذایی است که ممکن است به شما قول افزایش وزن در کوتاه ترین زمان را بدهد. اما مهم است به یاد داشته باشید که بسیاری از این مکمل های غذایی سرشار از مواد مغذی مصنوعی هستند، که ممکن است به طور موقت اضافه وزن داشته باشند و سلامت شما را به طور دائمی خراب کنند.

بنابراین قبل از مصرف هر چیزی با متخصص تغذیه و رژیم درمانی مشورت کنید و پاسخ سوالات مهم خود مثل برای چاقی چی خوبه و چاق کننده فوری چیست و چگونه زود چاق شویم را از او بخواهید. دوم، این مکمل ها زمانی که رژیم غذایی دارید، مفید خواهند بود.

بدن شما به مقدار درست پروتئین ها، چربی ها و کربوهیدرات ها نیاز دارد. نیاز به رژیم غذایی سالم شامل آجیل و محصولات لبنی به شما کمک می کند نتایج سریع تر دریافت کنید.

غذای سالم

رژیم مناسب برای 10 کیلو چاقی در یک ماه 

می خوام چاق بشم ، چیکار کنم؟ چگونه در یک ماه 10 کیلو چاق شویم؟

7. قلب سالم و رژیم اضافه وزن:

یک اشتباه بزرگ که اغلب ما به آن پایان می دهیم، در تلاش برای به دست آوردن وزن، خوردن غذاهایی که ممکن است به ما آسیب برسانند. ما به چربی های سالم برای بدن خود نیاز داریم و مصرف چربی های غیر سالم تنها سلامتی ما را به خطر می اندازند. 

بنابراین، در پاسخ به سوال برای اضافه وزن چی بخوریم، میان وعده های سالمی را در رژیم غذایی خود قرار دهید. به این معنی است که میوه های خشک، میوه ها، وعده های خشکی را برای به دست آوردن وزن به روش سالم بسیار مفید خواهد بود. 

علاوه بر این، شما همچنین می توانید چاقی سریع صورت و بدن در نان پرغلات، سویا، حمص و کره بادام زمینی بخورید (همه آن ها غنی از پروتیین هستند). انتخاب غذاهای غنی از فیبر نیز برای شما مفید خواهد بود. مهم ترین چیزی که باید به یاد داشته باشید این است که میزان اشتهای شما باید به تدریج افزایش یابد. 

8. کمی کم تر بخورید:

یک افسانه بزرگ دیگر برای افراد لاغر که باید راه درست را پیش بگیرند این است که مصرف غذا با مقادیر زیاد برای افزایش وزن مرتبط هستند. در بخش ورزش و تناسب اندام می گوییم که مصرف غذاهای کم ارزش در مقادیر زیاد و با فرض اینکه بدن شما تحت تاثیر آن قرار نمی گیرد، احمقانه است بهترین راه برای به دست آوردن وزن این است که وعده های خود را به قطعات کوچک تر تقسیم کنید، تا از مصرف کالری های نامناسب اجتناب کنید. 

9. راه درست را انتخاب کنید:

همانطور که قبلاً گفته شد، برای چاق شدن بدن زیاده روی باید به روش درستی انجام شود. در مسیر تناسب اندام، چه کاهش و چه به دست آوردن وزن، گوش های ما پر از نظرات مختلفی خواهد شد.

عقیده برای افراد لاغر این است که هر چه می توانند غذای بیشتری بخورند. نه تنها این کار چربی امعا و احشا (چربی در اطراف اندام های شما) را افزایش خواهد داد بلکه منجر به سو جذب مواد مغذی از سایر مواد غذایی در بدن ما خواهد شد.

بزرگ ترین نگرانی برای یک فرد لاغر این است که در مناطق نادرست چاق شود. 

10. غذاهایی شامل سبزیجات و گوشت هستند، بخورید:

سبزیجات و گوشت، منابع غنی از پروتئین ها، مواد معدنی و فیبر هستند. اینها برای فردی که به دنبال افزایش وزن هستند، ضروری هستند. سبزیجات و گوشت نیز به شما کمک خواهند کرد که از وعده های ناسالم دور بمانید چون این ها به رفع مشکلات اشتها کمک می کنند. ما باید بدن خود را با پروتئین کافی فراهم کنیم. 

11. چربی های سالم بخورید:

بهترین راه برای آنکه چگونه درمدت کوتاه چاق شویم، اضافه کردن چربی های سالم در رژیم غذایی خود، خوردن زرده تخم مرغ، گوشت با چربی های حیوانی، روغن نارگیل و دیگر چربی های سالم است. از جمله میوه هایی مثل موز است که کمک خواهند کرد. به عنوان بهترین روش چاقی و راههای چاق شدن کل بدن، مصرف این موارد باید در حد اعتدال باشد. 

12. افزایش دریافت پروتیین:

مصرف ایده آل برای هر بدن، با وجود لاغری یا چاقی، 1 کیلوگرم است که جزو بهترین راه های چاق شدن افراد لاغر است. این نیاز اساسی است که باید به صورت روزانه برآورده شود. نه تنها این اشتهای غیر ضروری شما را خنثی می کند و شما را از غذاهای ناسالم دور می کند، بلکه به شما کمک می کند تا وزن بدن سالمی را با توده بدون چربی حفظ کنید.

پروتئین ها بلوک های سازنده بدن ما هستند و اگر بدن شما از آن استفاده نکند، هرگز قادر نخواهد بود به سالم ترین شکل خود برسد. خوراکی هایی از جمله پنیر سویا، پنیر، مرغ و سبزیجات مثل اسفناج به شما کمک می کند مصرف پروتیین روزانه خود را دریافت کنید.

نیاز بدن به پروتئین

10 کیلو چاقی در یک ماه با مصرف پروتئین ها

چگونه سریع چاق شویم و چاق بمانیم؟ نکات مهم و ضروری برای 10 کیلو چاقی در یک ماه

13. غذاهایی که به شما کمک می کنند وزن اضافه کنید را مصرف کنید:

غذاهای طبیعی وجود دارند که باعث می شود شما به روش سالمی وزن اضافه کنید. مصرف مواد غذایی غنی از چربی سالم یک اجبار است. شما می توانید ماهی هایی مانند ماهی تن و سالمون، آب میوه طبیعی، نان گندم سبوس دار و نان هندی بخورید تا به اهدافی همچون چاق شدن در عرض یک هفته و یک ماه برسید.

14. غذاهای غنی از کالری:

دو نوع مختلف کالری وجود دارد:خالی و سالم. کالری خالی غذاهایی هستند که ما از غذاهای فرآوری شده و مایعات دریافت می کنیم در حالی که کالری سالم آن هایی هستند که از غذاهای طبیعی مثل سبزیجات و میوه ها دریافت می کنیم. برخی مثال ها عبارتند از پنیر، روغن، موز، کره های خانگی مانند بادام زمینی و کره بادام

15. نکات روزانه:

به منظور کسب وزن، توصیه می شود که به برخی اصول اولیه پایبند باشید.

برای مثال، بشقاب خود را با غذاهای غیر ضروری مثل شکلات و آب میوه کنسروی که تنها برای به دست آوردن سریع وزن هستند، پر نکنید. اضافه کردن غذاهای کالری سالم مانند ماست به شما کمک می کند که به تدریج وزن کم کنید، اما برای همیشه.

سه تا چهار وعده میوه و سبزیجات به صورت روزانه نه تنها به شما کمک می کند که گرسنگی خود را برای غذاهای ناسالم کنار بگذارید بلکه مواد مغذی لازم را نیز برای شما فراهم می آورد.

 16. مکمل های رژیمی برای اضافه وزن:مکمل های رژیمی شامل قرص، پودر و کپسول می شود. اینها می تواند پودر پروتئین، بارهای جایگزین غذا، مولتی ویتامین ها و غیره باشند. همانطور که قبلاً ذکر شد، مصرف هر یک از آن ها باید فقط بعد از مشورت با پزشک یا متخصص تغذیه انجام شود. مازاد مکمل های رژیمی می تواند باعث مشکلات مختلفی مانند استفراغ و اسهال شود.

 17. عادات غذایی:

خوردن یک غذای سالم و 3 تا ناسالم، تنها باعث کندی فرآیند شما خواهد شد و ممکن است منجر به خطرات سلامتی شود.

 برخی اصول اولیه را باید به خاطر داشته باشید:

 • جویدن درست غذا برای بهبود هضم غذا، اجتناب از الکل و کافئین که مانع جذب مواد مغذی می شود،
 • حفظ وزن و پخت وپز خودتان با گزینه هایی می شود که برای سلامتی شما مفید هستند.

10 کیلو افزایش وزن

10 کیلو چاقی در یک ماه با بهترین روش ها

اصولی که برای 10 کیلو چاقی در یک ماه باید رعایت کنید

18. عادت های ناسالم برای به دست آوردن وزن ناسالم:

همانطور که در بالا ذکر شد، افراد لاغر و استخوانی تمایل دارند تصورات نادرستی درباره "سالم بودن" داشته باشند. سالم بودن به معنای چاق بودن برای افراد لاغر نیست. برخی عادت های بد که شما باید آن ها را از بین ببرید این است:

 • صرف نظر کردن از صبحانه
 • خوردن وعده های غذایی در زمان های عجیب
 • حذف رژیم غذایی
 • خوردن بیش از حد هله وهوله
 • پایان دادن به غذا به دلیل فشار همسالان
 • عدم خواب

 19. نتیجه نهایی:

در پایان روز، هدف نهایی شما باید این باشد که وزنی که مورد نیاز است را به دست آورید. به عنوان یک فرد لاغر، اگر در حال کسب وزن در اطراف ناحیه شکم خود هستید، این یک مساله است. این فرآیند می تواند بسیار کند باشد، چون جذب غذا در افراد لاغر کندتر است بنابراین مهم است که صبور باقی بمانید.

* دقت داشته باشید که این یک برنامه ی تایید شده است و چنانچه درست دنبال شود و مشکلی از لحاظ جسمی و روحی وجود نداشته باشد مطمئنا تاثیر خود را برای اضافه وزن خواهد داشت*

 

ترفندهایی برای 10 کیلو چاق شدن در یک ماه با روشی سالم + برنامه

3.21605
این مطلب مفید بود ؟1012593
منبع : timesofindia / onlymyhealth / بخش ورزش و تناسب اندام نمناک /ن /آ
برچسب : چاق شدن
45 نظر به ثبت رسیده است
سحر علیمحمدیان1401-02-06
برای چاقی تنفس درست و شکمی خیلی کمک میکنه هم اشتها رو زیاد میکنه، هم جلو ترس و اضطراب های الکی رو می گیره.
7311
غلامی1402-06-20
واقعا تاثیرگذاره؟
103
بابایی1402-06-20
من چند روز امتحان کردم صادقانه بگم نتیجه گرفتم ولی بعدا سرم شلوغ شد ادامه ندادم
113
کاوه1402-06-20
از این برنامه های چاقی زیاده
باید بدنت مشکل نداشته باشه تا جواب بگیری
126
3131402-06-20
آیا امکان چاقی با داروهای طب سنتی و اسلامی وجود دارد؟
160
مامانی1402-06-20
برای چاق شدن بچه های کوچیک چه توصیه‌ای دارید
131
نگین1402-06-20
کدام ورزش‌ها برای چاقی موثرند
162
+++1402-06-20
کسی تا حالا چاقی با روش‌های طب سنتی رو امتحان کرده؟
130
نیازمند1402-06-20
کمترین زمان برای چاقی مطلوب چقدر است؟
122
فتوحی1402-06-20
چه جوری می‌تونم سریع چاق بشم
111
علیخانی1402-07-04
تو یک ماه هم میشه چاق شد هم میشه لاغر کرد به شرط اون که اصول رو رعایت کنید هر کی میگه نمیشه پشت کار نداشته
91
شکوه1402-06-20
چطور می‌تونم سریع چاق بشم بدون اینکه تناسب اندامم رو از دست بدهم؟
82
قناعتی1402-06-20
ممکنه این این روش‌های چاقی شکم هم بیاره
11
90991402-06-20
سلام ممنون از سایت خوبتون آیا این روش برای تمام گروه‌های سنی مناسب است
22
چکاوک1402-06-20
چه داروهایی رو برای چاقی توصیه می‌کنید؟
95
8881402-06-20
این حجم از اضافه وزن در یک ماه به بدن آسیب نمی‌زنه؟
93
یاری1402-06-20
چاق شدن اگر اصولی باشه فکر نمیکنم عوارض داشته باشه
81
طاهر1402-06-20
این روش فقط برای افراد لاغر هست یا فراد معمولی که می‌خوان چاق‌تر بشن هم می‌تونن از این روش استفاده کنند
63
احمدیان1402-06-20
آیا چاقی با این روش عوارض هم داره؟
43
رضایی1402-06-20
اگر بیماری خاصی داری و تحت نظری حتما مشورت بگیر از دکترت
43
جوزانی1402-06-20
به نظرتون واقعاً داروهای چاقی عمل می‌کنند
61
پدرام1402-06-27
دوستان لطفاً به هر داروی چاقی اعتماد نکنید
33
پگاه1402-06-27
قرص چاقی توی بازار خیلی زیاده ولی کدومش اثر داره و خطر نداره والا آخرش ما نفهمیدیم
51
پدرام1402-06-27
دوستان لطفاً به هر داروی چاقی اعتماد نکنید
42
ثمین1402-06-27
من که قبلاً یه دوره قرص چاقی استفاده کردم اصلاً خوب نبود
40
اااا1402-06-20
ممکنه لاغر بودن به خاطر رژیم غذایی سرد و طبع سردی باشه؟
41
ضضضض1402-06-20
خیلی ممنون از مطلب خوبتون
30
67981402-06-20
ممنون از روش‌های خوبتون برای چاقی
40
قلب1402-06-20
به نظرتون میشه با خوردن غذاهای فست فود چاقی سالم به دست آورد
41
90981402-06-20
چطور چاق بشم که هم سالم بمونم هم سرحال؟
50
گرایی1402-06-20
با ورزش میتونم چاق بشم؟
51
مربی1402-06-20
بله البته
با برنامه ورزش کن و پروتئین به اندازه مصرف کن تا چاق بشی
40
***1402-06-20
من با وجود اینکه کم تحرک هستم باز هم چاق نمیشم؟
چطور می‌تونم به چاقی سالم دست پیدا کنم
51
:::1402-06-20
آیا کار پشت میز روی چاقی تاثیر می‌گذارد
20
طلایی1402-06-20
برای چاقی افراد دارای مشکل روده هم راهکاری بیان کنید با تشکر از سایت خوب نمناک
20
قاسم1402-07-14
کسانی که میخوان چاق شن ولی مشگل روده دارن داخل بلوط یه پوست قرمز پر رنگ یا سیاه هست اون رو داخل اب بجوشونن و یه نصف استکان کوچیک بخورن بعدآ هرچی بخورن جذب میشه فقط خوردنش سخته چون تلخه معده تحمل نمیکنه
20
والیبال1402-06-20
من عضو تیم والیبال هستم می‌خواهم چاق‌تر بشوم اما رشته ورزشی که من کار می‌کنم این اجازه رو به من نمیده و اگر هم بیشتر غذا بخورم بر روی ورزشم تاثیر می‌ذاره
شما راه کاری دارید؟
41
حسنی زهرا1402-06-20
برای چاقی پسران در سن بلوغ چه راهکاری داری نمناک
40
گلی1402-06-20
بعد از زایمان خیلی ضعیف شدم با این روش می‌تونم چاق بشم
50
«ن»1402-06-20
چه جوری بعد از عمل چاق بشم
30
زاهدان1402-06-20
به نظر شما غذاهای آبکی برای چاقی خوبند؟
40
صبورا1402-06-20
آیا چاقی حاصل از این روش ماندگار است؟
40
نائینی1402-06-20
آیا با این روش تمام اندام‌های بدن یکسان چاق می‌شوند؟
60
مهین1402-06-20
کاش روش چاق شدن بدون شکم آوردن رو بگید
من هرچی میخورم چاق بشم اول شکمم بزرگ میشه
41
45..1402-06-20
به نظر شما غذاهای آبکی برای چاقی خوبند؟
به عنوان غذای مخصوص چاقی برای اینکه زودتر چاق بشم چی بخورم؟
52
وبگردی