تولد
کاشت موی بایوفایبر
کاشت مو بایوفایبر روشی جدید برای درمان طاسی و کم پشت شدن مو که این روزها مورد استقبال قرار گرفته است اما قبل از انتخاب این روش باید از تمام حقایق آن مطلع شوید.

همه چیز درباره کاشت موی بایوفایبر و مزایا و معایبش

کاشت مو و جایگزین کردن موهای از دست رفته مسئله بسیار مهمی است که این روز ها مطرح می ‌شود و خیلی‌ها به آن اهمیت می ‌دهند و نبودن آن نیز باعث کمبود اعتماد به نفس خواهد شد. اگر شما هم جزو افرادی هستید که دغدغه کم شدن و یا طاسی سرتان را دارید؛ این قسمت از نمناک را مطالعه کنید که توضیحات کامل و جامعی در مورد کاشت مو با روش الیاف مصنوعی به نام بایوفایبر خواهیم داد.

کاشت موی بایوفایبر چیست؟

همانطور که در ابتدای این مطلب اشاره شد، کاشت موی بایوفایبر به روش کاشت مو با الیاف مصنوعی گفته می شود که برای افراد با شرایط خاص، انتخاب هوشمندانه ای است.

آیا کاشت موی بایوفایبر کارآمد است؟

هدف از کاشت بایوفایبر؛ موی ساخته شده از الیاف ظریفی است که شکل یکسانی دارند و شبیه مو های طبیعی هستند.در شروع کار، پزشک به مراجعه کننده کمک می‌ کند تا رنگ و نوع مو را انتخاب کند و حتی به او این فرصت را می دهد که بافت مو را هم خودش تعیین کند.

به طور مثال این که مو ها صاف یا فر باشند، سپس فیبر به گونه ‌ای اصلاح و تغییر شکل داده می ‌شود که شبیه مو های طبیعی به نظر برسد و بیمار یک عمل کاشت مو استاندارد را با بی ‌حسی موضعی انجام ‌دهد که معمولاً هم چند روز پس از کاشت موی بایوفایبر بهبود خواهد یافت.

کاشت مو

آیا کاشت موی بایوفایبر دائمی است؟

کاشت موی بایوفایبر دائمی است و شبیه به کاشت موی سنتی می‌ باشد و برای بیمارانی استفاده می‌ شود که یا موی خیلی کمی دارند یا هیچ مویی در ناحیه سر خود ندارند.

از طرفی هم موهای کاشته شده در ناحیه طاس دائمی است، نمی ریزد، رشد طبیعی دارد و نیاز به کوتاهی مو خواهید داشت.

همچنین می توانید از روغن یا شامپوی مخصوص استفاده کنید و موها را به هر شکلی که می خواهید، حالت دهید.

این عمل به صورت سرپایی انجام می شود و مراجعه کننده بلافاصله از کلینیک مرخص می شود. این کاشت ممکن است 4 تا 6 ساعت برای یک جلسه که در آن حدود 500 شاخه پیوند زده می شود، طول بکشد.

مزایای کاشت موی بایوفایبر

  • بیماران سریع بعد از کامل شدن جراحی نتیجه را می بینند.
  • این کاشت مو آسان تر از کاشت موی سنتی است و نیاز به عملیات سختی ندارد.
  • برای انجام کاشتِ بایوفایبر نیاز به بانک مو ندارند که بخواهند از آن فولیکول ها را خارج کنند، زیرا موها از فیبرهای مخصوص ساخته شده اند که شبیه به موی واقعی هستند.
  • هیچ نیازی برای دوره ریکاوری هم نیست.

کاشت موی بایوفایبر

معایب کاشت موی بایوفایبر

  • یکی از معایب کاشت بایوفایبر این است که بدن ممکنِ کاشت بایوفایبر را پس بزند و باعث پاسخ التهابی مانند خارش شود و اگر هم این اتفاق بیفتد، در عرض چند روز برطرف می‌ شود.
  • ممکن است در محل کاشت مو زخم و عفونت رخ بدهد.
  • خونریزی معمولا اتفاق نمی افتد؛ اما اگر اتفاق هم بیفتد تا چند ساعت طول می کشد.
  • ممکن است موها ریزش داشته باشند؛ به طوری که دوباره در دوره ای کوتاه مدت نیاز به کاشت است.

آیا کاشت موی بایوفایبر کار امنی است؟

اگر این کار توسط جراح پلاستیک متخصص، متبحر و باتجربه انجام شود، یک کار ایمن است.

واکنش فیزیکی افراد و توانایی شفا بخشی آنها با یکدیگر متفاوت است؛ بنابراین نتیجه برای همه یکسان نیست. در طول جراحی احتمال عفونت هم وجود خواهد داشت. که در هر جراحی امکان‌پذیر است.

کاشت موی بایوفایبر یک نوع کاشت موی مصنوعی؛ اما سازگار با بدن انسان است و در نتیجه راهکار ایمن و تاثیر گذاری برای خانم ها و آقایانی می باشد که موهایشان را از دست داده اند.

تفاوت کاشت موی بایوفایبر و دیگر انواع کاشت مو

به طور خلاصه، اگر طاسی یا ریزش مو دارید اما فولیکول‌ های موی شما در قسمت بانک مو کافی نیستند، کاشتِ بایوفایبر بهترین گزینه خواهد بود؛ زیرا همانطور که گفته شد با بدن تان سازگار بوده و از طرفی هم بافت پوست تحمل آن را خواهد داشت و در کل؛ روشی مناسب و استاندارد برای درمان طاسی خواهد بود.

کاشت موی بایوفایبر و حقیقتی که باید بدانید

53
این مطلب مفید بود ؟30
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/ش
برچسب : کاشت مو
وبگردی