کاشت مو
کاشت موی بیو فایبر یکی از روش هایی است که میتوانید دوباره موهای خوب و پرپشتی داشته باشید اما حتما باید قبل از انجام آن، از عوارضش اطلاع داشته باشید.

عوارض و خطرات احتمالی کاشت موی بیو فایبر

ریزش موی شدید یکی از رایج ترین مشکلاتی است که باعث تضعیف روحیه افراد می شود و حس بدی را هنگام نگاه کردن به آینه به آن ها می‌ دهد. خوشبختانه تکنولوژی آنقدر پیشرفت کرده که افراد می‌ توانند با تکنیک هایی؛ دوباره روی پوست سر خود شاهد رویش موها باشند.

یکی از این روش ها کاشت موی بیو فایبر است که البته این نوع از کاشت هم مانند هر اقدام زیبایی دیگر عوارض جانبی را به همراه دارد که در این قسمت از بهداشت و سلامت نمناک راجع به آن توضیح خواهیم داد.

آیا کاشت مو بیو فایبر راهکار امنی است؟

مردان با بالا رفتن سن معمولا شاهد ریزش مو هستند. کاشت موی بیوفایبر یک روش کاشت موی مصنوعی است که با بدن انسان سازگاری دارد؛ بنابراین می‌ توان گفت که یک راهکار امن و تاثیر گذار می باشد. بیوفایبر همچنین برای افرادی که به طور کامل کچل شده اند هم مناسب است. در واقع برای افرادی هم که ریزش موی خیلی جدی ندارند اما می خواهند موهای حجیم تر و پرپشت‌تر داشته باشند هم مناسب است.

از طرفی گزینه ها بسیار زیاد است و بیماران می‌ توانند درمانی که خودشان می خواهند را انتخاب کنند. فرایند کاشت مو نتایج سریعی را ایجاد می کند، زیرا موی مصنوعی نیاز به زمان برای رشد ندارد.

در واقع یک فرایند جراحی خفیف است. موهایی که کاشته می شوند، خیلی با موی طبیعی فرقی ندارند و تشخیص آنها کار راحتی نیست؛ فقط باید با محصولات با کیفیت مو از آن ها مراقبت کنید.

کاشت موی بیو فایبر

عوارض جانبی کاشت موی بیو فایبر چیست؟

کاشت موی بیوفایبر هم عوارض جانبی از جمله موارد زیر را به همراه دارد:

  • از آنجایی که خاصیت سازش پذیری زیستی وجود ندارد و روش های استاندارد در آن خیلی رایج نیست و مو ها مصنوعی هستند، خطر بیماری و آسیب دیدگی هم وجود دارد.
  • یون های نقره که برای پوشش کاشت مو استفاده می‌ شوند، باید خواص ضد باکتریایی داشته باشند و از التهاب و ورم جلوگیری کنند؛ اما فقط در بعضی از موارد این اتفاق می افتد.
  • اگر شما در این مسیر کانال زخمی روی سرتان ایجاد شود و به خاطر موی مصنوعی بهبود پیدا نکند؛ باید به پزشک مراجعه کنید، زیرا باکتری ها و میکروب ها وارد شده و باعث واکنش های التهابی خواهد شد.

در کل؛ کاشت موی بیوفایبر یک عمل سرپایی امن است که اکثر افراد از نتایج آن رضایت دارند؛ البته ممکن است خطرات احتمالی هم وجود داشته باشد، خطراتی مانند عفونت و مشکلات مربوط به تزریقات و زخم ها که با استراحت و مراقبت بهبود پیدا می کند. عفونت هم به خاطر این است که پوست سر در طول این فرایند بیشتر در معرض گرد و خاک، آلودگی و گرما قرار می گیرد.

عوارض کاشت موی بیو فایبر که کسی به شما نمیگه

52
این مطلب مفید بود ؟20
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : yetkinbayer / بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/ز.ت
برچسب : کاشت مو
وبگردی