پوشیدن لباس کثیف
پوشیدن لباس های کثیف مخصوصا لباس زیر یا لباس های ورزشی هم برای زنان و هم برای مردان خطراتی را برای سلامت بدنشان ایجاد می کند که حتما باید بدانند.

عوارض پوشیدن لباس کثیف برای سلامت بدن

در اسلام بارها پوشیدن لباس تمیز توصیه شده است و این خود نشان از اهمیت رعایت بهداشت دارد. پوشیدن لباس کثیف و شسته نشده به مدت چند روز یا چند هفته می تواند برای سلامتی مضر باشد بخصوص اگر این لباس ها، لباس هایی باشند که مستقیما با بدن شما ارتباط دارند مثل لباس زیر یا لباس ورزشی. در این قسمت از بهداشت و سلامت نمناک مضرات پوشیدن لباس کثیف ذکر شده است که توصیه می شود با دقت مطالعه فرمایید.

لباس کثیف

1- ممکن است به عفونت ادراری مبتلا شوید

همانطور که به لباس روی خود اهمیت می دهید، نباید از لباس زیر نیز غافل نشوید. فرقی ندارد خانم باشید یا آقا، در هر صورت باید لباس زیر خود را پس از شستن پشت و رو آویزان کنید تا میکروب ها از بین بروند در غیر این صورت از عفونت ادراری رنج خواهید برد.

به طور کلی، بهداشت نامناسب می تواند منجر به عفونت ادراری شود بنابراین ایجاد چند تغییر در سبک زندگی برای کاهش خطر ابتلا به این عفونت دردناک بسیار مهم است.

جدا از تعویض روزانه لباس ها پس از تعریق در باشگاه و ... ، به یاد داشته باشید که بدن خود را قبل و بعد از تمرین آبرسانی کنید و همچنین برای کاهش وقوع عفونت های باکتریایی باید پروتئین های بدون چربی بیشتری به جای کربوهیدرات مصرف کنید.

عفونت ادراری

2- دچار جوش و اکنه خواهید شد

اگر مرتبا از لباس های کثیف باشگاه استفاده می کنید ممکن است دچار آکنه در ناحیه گردن، بازو ها و .. خود شوید.

3- ممکن است دچار حساسیت پوستی شوید

پوشیدن مکرر لباس های تمرینی و کثیف مرطوب، زمینه رشد میکروب ها را فراهم می کند. از آن جا که باکتری ها روی لباس تا زمان شستشو رشد می کنند، می توانند شما را دچار حساسیت های پوستی کنند.

عفونت قارچی مخمر

لباس های باشگاه از مواد مصنوعی تولید شده اند به همین دلیل بدترین باکتری ها را در خود نگه می دارند و به آن ها امکان تکثیر سریع را می دهند. از طرف دیگر ، لباس های نخی هم باکتری ها را حفظ می کند اما برای پوشیدن بی ضرر هستند. با این حال، دلیل نمی شود همان لباس نخی را هم بارها و بارها بپوشید.

به یاد داشته باشید که لباس اضافی همراه خود به سالن ورزشی ببرید و در هر تمرین لباس جداگانه ای بر تن کنید، همچنین در صورت امکان دوش بگیرید زیرا به شما در کاهش خطر عفونت کمک بسزایی خواهد کرد.

اگرچه لازم نیست زیاده روی کنید و هرروز لباس هایتان را بشویید بلکه بهتر است بعد از یک روز طولانی و تعریق زیاد، اقدام به شستن آن ها کنید. وجود کمی چربی و عرق به کسی آسیب نمی رساند اما مسئله اصلی این است باکتری هایی که ممکن است با پوست تماس داشته باشند را هر چه سریع تر از بین ببرید.

عوارض جدی پوشیدن لباس کثیف برای سلامتی

57
این مطلب مفید بود ؟70
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/ز.ت
برچسب : سلامت بدن
وبگردی